Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 4 tipy pro úspěšné intradenní obchodování


Doporučené příspěvky

Špeciálne v dni s menšou volatilitou a menej príležitosťami ako tomu je teraz cez prázdniny vstupuje väčšina FIMS obchodníkov na rovnakých miestach. Vždy keď vidím na našom fóre rovnaké vstupy u viacerých z nás tak ma to teší pretože to je potvrdenie systematičnosti obchodovania diskréčneho rozhodovania pri obchodovaní. To zas svojím spôsobom potvrdzuje funkčnosť celého systému.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře,
to je článek panečku, to by se dalo tesat! Haleluja, chtělo se mi zvolat... Sice věci mně známé, ale není nad to takhle uceleně si to zopakovat, pořádně si to uvědomit a "natlouct do palice"...

Viděl bych tři situace, kdy trhy přestanou růst: do trhu vstoupí prodávající - aktivní nebo pasivní a nebo nakupující přestanou nakupovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam par otazkek na Petra i ostatni: Uvazuju o zakoupeni FIMS webinare ale nechce se mi prechazet z platformy Ninja Trader na Sierra Charts.
Jsou "Fims" indikatory v platforme Ninja?
Jestli ze ano o kolik to stoji navic?
Jak moc to je rozdilne ve srovnani se Sierra Charts?
Je zde nekdo kdo ma zkusenosti s Fims na ninja trader a je uspesny?
Jak dlouho v prumeru trva nez clovek pochopi hlavni prvky Fims (vim ze je to indidualni - zajimame hruby nazor ci zkusenosti)?
Vim ze Fims by se mel dat pouzit na jakemkoliv trhu ale pouziva ho nekdo uspesne v ranim trhu FESX?
Predem dekuji za odpovedi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cookj:

Uvazuju o zakoupeni FIMS webinare ale nechce se mi prechazet z platformy Ninja Trader na Sierra Charts.
- Byl jsem na tom stejně a Sierra je prostě mnohem lepší pro ID trading, trvalo mi asi "celé" 2 dny, než jsem si zvykl na Sierru a neměnil bych

Jsou "Fims" indikatory v platforme Ninja?
- bohužel např. tzv. footprints nejsou součástí NT, ale dají se buď koupit jako placený produkt, nebo jsou možná i další řešení
- pak jsou, ale minimálně 3 "indikátory", které dal dokupy sám Petr P. a ty jsou jen pro Sierru (další důvod pro ni)

Jestli ze ano o kolik to stoji navic?
- viz. předchozí

Jak moc to je rozdilne ve srovnani se Sierra Charts?
- stačí se podívat, kolik aktuálně traderů používá Sierru co se zabývají FIMS, odhadem je to přes 90%

Je zde nekdo kdo ma zkusenosti s Fims na ninja trader a je uspesny?
- vím minimálně o jednom, aktivním ve vlákně pro FIMS1, ale jestli ti sem napíše, to je už na něm

Jak dlouho v prumeru trva nez clovek pochopi hlavni prvky Fims (vim ze je to indidualni - zajimame hruby nazor ci zkusenosti)?
- pochopit to lze po částech v podstatě hned, pak je, ale potřeba čas to pilovat na SIMu vše dohromady (což s pomůckami od Petra P. pro Sierru jde velmi rychle). Než se nový trader "zajede", tak to bývá tak měsíc až dva SIM tradování, pak už většina co jsem pozoroval chápe co dělá.

Vim ze Fims by se mel dat pouzit na jakemkoliv trhu ale pouziva ho nekdo uspesne v ranim trhu FESX?
- tohle je záležitost volatility, FESX je určitě použitelný pro FIMS a sám jsem ho dříve obchodoval, ale pokud tento trh udělá dopoledne range 9 tick, tak je to už obtížnější (ale ne nemožné) pro trading. Navíc přijde třeba jen jedna hezká příležitost za celou seanci. Proto většina obchoduje odpoledne US trhy, volatilita je oproti dopoledni úplně jinde, příležitosti s velkou pravděpodobností jsou prakticky každou hodinku...

Toť můj pohled na věc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cookj:

Z dopolednich trhu jsem si pribral nemecky DAX a s USA indexy koreluje velmi dobre. Takze muzes dopoledne FDAX. Je ale pravda, ze je nekdy trochu divocejsi, takze je to spise pro zkusenejsi tradery a musi se to i trochu nakoukat ;) . Taky k DAXu potrebujes vetsi ucet, jinak Te to brzy polozi. Je treba velke trpelivosti a cekat opravdu na ty nej situace a zbytecne neriskovat. Doporucuji vyzkouset na SIMu. Jinak ja take zacinal na NT, ale se Sierrou se to neda srovnat. Hlavne ty footprinty jsou nebe a dudy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cookj:

Ja obchoduji jen v NT a na zacatku to pro mne byl fakt mazec. Nejsem typ pro praci se softwarem a mel jsem problemy i s takovyma malickostma jako nainstalovat indikator s cs koncovkou. Musim ale rici ze indikatory jsou opravdu luxusne udelany a velice zretelne. Volume ladder metro edition se kuprikladu da nastavit opravdu do posledniho detailu.

Chtel by jsem se pokusit o zalozeni noveho vlakna kde by jsem dal zakladni nastaveni pro NT indikatory at lide jako ja nemusi mesic bojovat a tapat a at si to muzou pouze nastavit a zacit tak jako maji navod lide v Sierra od Petra.

Stale obchoduji Sim ale FIMS mi opravdu pomaha. Je uzasne si zakreslit S/R zony a pozorovat jak s neskutecnou presnosti se na nich trh otaci. Myslim si ze v dnesni dobe a za poplatek $100 na BM neni problem dostat velice kvalitni indikatory.
A pokud ma Petr vychytavku a sve indikatory, osobne si myslim ze je to pouze pomucka a pokud clovek pochopi zaklady vystaci si i s tim co dostane jako zaklad a navod ve FIMS 1.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

to cookj:
jsem na tom "úplně" stejně jako MEO - souhlasím.

to MEO :
když zmiňuješ volume ladder metro edition - sháním nějaké templates. Zcela jistě nemám správné nastavení, rád bych se podíval na nějaké jiné a cestou pokus omyl se dobral k finálnímu výsledku.Na BMT přístup nemám. Neměl bys prosím něco? Stačil by print screen v nastavení.

Díky a zdravím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...