Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodnujte jako odstřelovač


Doporučené příspěvky

Před časem jsi mi Petře říkal, že sepisuješ takové zamyšlení k tradingu, že to bude tak zajímavé čtení, jsem nečekal :).

Jinak článek není o tom, že trader JE sniper, je to prostě jen zamyšlení, nic víc.
Ostatně stačí si nečíst pasáže o odstřelovači, ale jen o obchodníkovi a je zde kupa dobrého čtení i tak. Pepe zvolil trochu jiný styl, mne osobně připadající čtivější, což je fajn.

Tak ať se daří a ať nám ve FIMS skupině roste více a více úspěšných traderů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 63
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Díky moc všetkým za pozitívny feedback ;) Prirovnanie treba brať s nadhľadom. Ide iba o úvahu, niekomu sadne, niekomu nie a tak je to úplne v poriadku. Jedným zo znakov inteligencie je schopnosť aplikovať nadobudnuté poznatky a skúsenosti v odlišnej sfére. Ja osobne často bojujem v dni kedy sa toho v trhu moc nedeje (chop, nízke volume) a na dobrý vstup treba trpezlivo čakať, alebo naopak keď sa toho síce deje veľa ale situácia je neprehľadná a je treba čakať kým trh vytvorí nejakú zaujímavú štruktúru. V takéto dni mám často nutkanie vstupovať impulzívne na čiastočných signáloch a práve vtedy si predstavím, že ja si tu sedím doma pri PC v teplúčku s kávičkou a sťažujem sa, že už hodinu sa nič nedialo kým nejaký chudák leží niekde v zime na vlhkej zemi v hejkalovi aj 2 dni a nemôže sa ani pohnúť a hneď mi ten trading pripadá jednoduchý (a asi aj preto že som trochu škodoradostný :) ). Ináč dnešný deň bol typickým príkladom obchodovania a´la sniper. Síce sme mali pekné volume a trh sa veľmi volatilne hýbal nahor ale neponúkol mi žiadny vhodný cieľ a ja som nechcel zbytočne riskovať. Dobrá situácia nastala až po 1 a pol hodine obchodovania. Riziko (logický SL) minimálne, potenciál zisku niekoľkonásobne prevyšoval prípadnú stratu. Po vstupe bolo ďalej cítiť snahu trhu rásť ale keďže je mojim cieľom konzistencia tak som zbytočne neriskoval a vyberal som prvý target na logickej hranici 10 tickov po vstupe.

30229

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe, super článek. Každou chvíli slýchávám, že co to je za práci, že jen klikám a stejně to nikdy nemůže fungovat a bla bla bla. Každý chce uspět, ale málokdo si uvědomuje, co za tím stojí dřiny a že pád neznamená neúspěch, ale zkušenost a je potřeba vstát, oklepat se a jít dál zase o něco moudřejší. Osobně dávám za pravdu, že trading není jen práce, je to životní styl, protože kdyby to tak pro mě nebylo, tak už v tom dávno nejsem. A to těch pádů v tradingu bylo několik. Přeji ti ať se daří. Dovolím si článek sdílet pro ty, kdo chtějí vědět o čem vlastně trading je. Fimsákům zdar :)

DavidS (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V jednom zasadnim bode jsme od sniper odlisni. Zatimco sniper se skoli zasahnout svuj target na 100 % a minimalizovat svuj risk, v trading tato rovnice nikdy fungovat nebude. High win probabiliity high risk, Low risk low win probability.
A i kdyz je to jasne a otravne to psat...casto si vsimam na sreen obchodniku jak vyckavaji na korekci a nejlepsi obchody jim pred ocima utika a kdyz konecne prijde korekce a obchodnici vezmou obchod a trh je vytukne jenom aby se zase rozjel tak namisto re-enter tak obchodnici zase cekaji a cekaji a cekaji jako ten sniper :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nedávno mne napadlo ,že obchodování je jako hra kulečníku ! Hodně lidí se snaží obchodovat zcela náhodné obchody , prostě to risknu a třeba to klapne . Zkuste takto hrát kulečník a položte si otázku jak velká je pravděpodobnost úspěchu odpovězte si jestli můžete vyhrát bez taktiky a míření ? Možná ano možná ne , jedno je však jisté zažijete akci a možná i adrenalin , ale výsledek ………… je nejistý .


Přeji Vám pěkné vánoce a úspěšný vstup do nového roku 2015
Renda (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moc pěkný článek. Díky Pepe. Souhlasím s tím, co napsal Honzin, ale pokud bych byl hnidopich, tak musím souhlasit i s tím, co napsal a-friend, protože sniper, když pálí, tak na jistotu a má jistě úspěšnost téměř 100%. To trader může jen dodržet plán. Jistotu nikdy nemá, a i když udělá vše jak by měl, "nemusí trefit cíl". V tom mi to přijde ještě těžší.

Proto mám radši přirovnání trader jako vědec. Pracuje s hypotézami, nikoli s tím, jak věci ve skutečnosti jsou. Hypotéza je platná, dokud ji nenahradí nová, přesnější. Jinými slovy, obchodní plán by se měl neustále vyvíjet, tak jak zpřesňujeme naše poznání. Vědec by měl být objektivní a racionální. Měl by postupovat systematicky a vést si podrobné záznamy. Měl by objektivně pozorovat realitu kolem sebe a na základě zpětné vazby pak vyhodnocovat a činit závěry pro zpřesnění budoucího jednání. Kreativita, touha po poznání, radost z hledání a experimentování je samozřejmostí. I když udělá to co má, nemusí dosáhnout očekávaného výsledku, protože zkoumaná realita je nesmírně složitá s mnoha proměnnými a vědec všechny proměnné nikdy nezná (pracuje s hypotézami, nikoli s pravdami). Neúspěch je posunem vpřed, neboť nám ukazuje na něco, co dosud neznáme. Podobnost s traderem je podle mě značná... Proto se vždycky sám sebe ptám, pokud bych chtěl být trader - jako vědec, udělal bych tenhle obchod nebo ne? A docela mi to pomáhá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No nevím

připadá mi, že autor a většina diskutujících jsou tak do 25 let věku a bydlí u maminky.

Tento článek je tak malebný, jak dobrodružný film, který nemá se životem nic společného. Škoda že autor nenapsal nějaký článek - přirovnání o nějaké "méně malebném" zaměstnání - třeba o řidiči tramvaje nebo kamioňákovi, co já vím :-). K čemu by to bylo ?? Tak do nějakého magazínu na křídovém papíře. Takto svoji práci popisují herci a zpěvácí ... a přitom je to mimi práci, šmíra a konexe a štěstí.

Práce ostřelovače také není příliš výstižně popsána .... je to voják a ti "většinou leží nebo běží", je to trapná rutina a nudný drill.

Práci tradera to zamlžuje a deformuje, je to strašně romantické. Všude najdete přesný návod jaká pravidla a zásady dodržovat.

Možná jsou tyto myšlenky pro někoho negativistické, ale určité významné usilí pro vyniknutí v každém oboru vykonat musíte vždy. Na VŠ stavební obor vodní stavby v roce 1975 brali 120 lidi, do druháku jich dolezlo 60, z těch většina školu dokončila. Makali jsme od 7 do 16:00 až 18:00 v týdnu a o víkendu tak 6 hodin denně. Ve čtvrťáku se týden smrsknul do 4 dnů.

Proč to píši ?? Práce, práce, mnoho času a úsilí, schopnost stále se učit a umět reagovat na změněnou situaci, apod.). To potřebujete k úspěchu v každé profesi. Trader se liší tím, že je to hodně individualistické. Nepotřebujete k tomu spoupracovníky, šéfy a podřízené (to není ani plus ani minus ... tak to je). Dobré je mít nějakého kámoše pro výměnu informací a pročištění hlavy v depresi a to je také tato fórum.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Článek je napsán dobře i čtivě, jako povídka. Paralely dávají smysl, přesto nejsou nijak výjimečné. U každého "umění", kde je snaha o dokonalost a konzistenci, se dají najít.

Co se týče přínosu, považuji podobné články za naprosto zbytečné. Krom toho se mi příčí srovnávat mentalitu tradera zrovna s naivně a romanticky podaným úchylným myšlením profi zabijáka. Je to dětinská zábava, ale když už jsou ty vánoce... Nerad bych se tu ale s něčím podobným setkával pravidelně.


edit: A teď koukám, že to přede mnou pěkně vystihl JardaB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...