Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodnujte jako odstřelovač


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 63
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ReDa: Jj, Senica DPS (tu)

Určite je veľa vecí v článku veľmi zjednodušených (alebo romantických). Mojím cieľom nebolo detailne opísať prácu snipera - na to sú iné portály.

JardaB napsal: "Práce ostřelovače také není příliš výstižně popsána .... je to voják a ti "většinou leží nebo běží", je to trapná rutina a nudný drill."

Áno, s tým sa do istej miery dá súhlasiť. A je to iba ďalšia paralela. Nie je to rovnako aj s prácou tradera? Nie je (ziskové) obchodovanie tiež nuda? Podľa mňa áno. Ak trader dodržuje svoj plán a nevstupuje v nejasných situáciách, ktoré poskytujú určitú mieru vzrušenia (vyjde to?/nevyjde to?) tak prakticky dookola opakuje rovnaké situácie a vstupy. Buď obchod skončí v zisku alebo v strate. Pre tradera je to v konečnom dôsledku úplne jedno. Obchod ukončí a čaká na ďalšiu situáciu, ktorá opäť skončí v zisku alebo v strate. A takto sa to opakuje dookola. Ako písal JardaB, je to "trapná rutina a nudný dril". A tak to má byť.

Á propós, díky - ľudia mi už väčšinou 25 netipujú ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je docela ubohy v dnesnim svete, plnym krveprolivani, davat zrovna za vzor praci snipera = zabijaka, praci tradera, jakožto, alespoň pro mě do teď, docela čisté, nekonfliktní a pro lidi zdravotně neskodlivé práci (nehledě na to, že už článek vyšel někdy dřív v originále, jak tu postoval myslím freemann).
Jen k tomu dodám, že samozřejmě chápu různé paralely apod., ale těch najdeme na asi všech řemeslech, kterým je potřeba se učit, včetně sportovních apod. Jen, když tak rozebíráme tu práci nějakého snipera, který musí drilovat, jak je popsáno v článku, tak musí i POSLOUCHAT ROZKAZY - ale o tom už v článku nepadlo ani slovíčko (prostě je to nakonec prosťáček, který má namakáno, je vyrovnanej, nadanej, umí to a ono, ale vystřelí na cíl, o kterým neví vůbec nic, jen aby splnil rozkaz).
Naštěstí my tradeři, jsme natolik svobodní ve všem, že nemusíme nikoho poslouchat. Příběh je asi hodně zajímavé čtení především pro mladší publikum nebo pro borce, kteří ještě v životě neviděli nikoho umírat. v zásadě se ztotožňuji s názorem: zdebrez, JardaB, ostatních, co v tom vidí něco jiného, než podělanou hru na PC.

Tak jen přeji všem míň prostřelených hlav z 200 a více metrů a hlavně dobrý trading.

Honza :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Autor v článku přeci nikde nepíše, že odstřelovač = trader, poukazuje pouze na to, že pokud chce být někdo v něčem dobrý, musí si umět vypěstovat správné vlastnosti. Nutí tím čtenáře k zamyšlení, zda je trading opravdu tak těžký, jak si mnozí stěžují.

Sniper přeci nikdy nestřílí na civilisty, vždy se zaměřuje na vedením vybrané nebezpečné cíle. Tím, že odstraní nějakého tyrana nebo teroristu může zachránit v budoucnosti tisíce nevinných lidí....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K:
Ja bych chtel jen pripomenout, ze trading nemusi kazdy vnimat jako vysoce seriozni, moralni a prinosne povolani. Vseobecne vnimani muze byt spis opacne a to co si mysli traderi o sobe je vec jina. Fakt je takovy, ze trader vydelava na ukor nekoho jineho.. ve svy podstate bojuje nebo souperi proti jinym ucastnikum na trhu, dokonce se da rict, ze se snazi obirat ostatni.
Ve sve podstate je trading hra, hazard a neprinosna prace, pokud se k tomu tak nekdo stavi. Stejne tak je sniper jen vrah a guma, ktera strili a zabiji lidi o kterych nic nevi. Jsou lidi kteri si vydelavaji na tipovani sportvnich zapasu, lidi kteri obchoduji na konskych dostizich, ti co si vydelavaji pokerem, nebo dnes dokonce profesionalnim hranim pocitacovych her. Na vsem se dneska da vydelat ohromnej balik penez. Kazdy z tech top, co jsou ve svem oboru vi, co vsechno musel udelat proto, aby byl nejlepsi nebo aspon uspesny.
Musim priznaz, ze i ja jsem si chvili pripadal pri cteni clanku, jak kdyz jsem zabloudil na web zamereny na nejakou valecnou pocitacovou strilecku, ale to nemusi nutne znamenat, ze je to ubohy a uplne mimo. Je to jen paralera k dosazeni profesionality v jinem, autorovi blizkem oboru...a presto, ze autor temer s jistotou opravdovy sniper neni, tak o to bliz muze mit virtualni sniper k dnesnimu online trederovi, ktery sedi v teple domova a sbira body v podobe dolaru diky sve zkusenosti, traninku, trpelivosti...
A pokud chce nekdo posuzovat moralnost sniperova zabijeni oproti financnim trhum, mel by si nejdriv uvedomit, jake dusledky na cely svet, na miliony nevinnych lidi maji nekteri opravdu velci hraci na financnich trzich. Nejem dnes, ale od nepameti. To je asi jako posuzovat vzduchovku proti atomovy bombe. Velky pocet dobrych, racionalnich a individualnich drobnych traderu je nejlepsi zpusob, jak udelat trhy stabilni, efektivni a mene nachylnym na bubliny a krize. Stejne jako je jedna dobre mirena do hlavy diktatora lepsi, nez rozpoutani svetove valky...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Pepe:) Mě tvůj člànek motivuje a inspiruje zas z jiné stránky- zejmena pro to,že nejsi mentor Fims či samotneho Finančníka,ale jeden z nás, kdo ještě tu hranici úplně nepřekonal a jsem rád,že nejsem sám, kdo tomu všemu čelí...Všiml jsem si zejmena ze všech webinářů, že jsi opravdu pro trading zapálený:)Díky:)

Mě se líbí i to srovnávání.Já zbraním vůbec nerozumím,ale určitě jako každý, i jà třeba mám svoji profesi a i velký koníček, které jsou tradingem v mé hlavě inspirovany a obraceně:) Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moje připomínka směřovala k tomu, slušně řečeno, že taková motivace trochu smrdí ... reklamou pro jednodušší lidi.
Přínos v tom není žádný.

Já jsem technik a mám raději věcné články, se zajímavou informací, k nějakému kontrétnímu problému s náznakem rozumného řešení nebo variant řešení, s aspektem, který není radno přehlížet. Kdyby na tomto webu byla převaha článků typu, ke kterému zde diskutujeme, celý web by nestál za nic.

zdravím

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavoda, Sejna,...:
Ono je to právě o tom podání různých paralel spojených, zde konkrétně, s tradingem. Otázka prostě a jednoduše zněla, zda stojí tomuto, řekněme serioznímu, webu pouštět podobně "čtivé" články do eteru. Těch paralel je miliarda, dají se napsat s podobným zaujetím. Ale proti gustu...
Já jsem také, alespoň většinou myslím, docela racionálně uvažující člověk. Také je mi jasné, že někdy jedna dobře mířená, zachrání spoustu jiných bytostí... Nicméně nevím, jestli to patří sem - nebo spíš myslím, že nepatří. A jak jsem psal v předchozím příspěvku, naštěstí traderovi nezazní do ucha v supertajných sluchátkách od někoho shora, tak teď KLIKNI. Protože v tom je zásadní rozdíl od svobodného rozhodnutí, které ta dvě řemesla jednoznačně mají naopak :-)
Ale i zde, v této názorové diskuzi, vidím jednu hezkou paralelu - cca 5% se to nelíbí a 95% to žere :-) - podobně jako s poměrem vydělávajících a těch ostatních ve světě financí.
No a tom, že je to nemorální vydělávat třeba ve světě financí apod., se už tady toho napsalo taky docela dost...
Tak ať se hlavně všem daří, prosím, ve zdraví

Honza :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K Napsal:
-------------------------------------------------------
> Me osobne zaujal Pepe jako vyborny adept na
> snipera roku. Mam takovy maly namet. A zaroven
> tip, pro Tebe Pepe, na cil. A mozna by ses po jeho
> provedeni stal i nejobdivovanejsim clovekem ceska,
> i kdyz jsi slovak. Je to v centru Prahy a ten
> frajer vetsinou chodi takovou, hodne vravorajici,
> chuzi...

to bys mel udelat sam, budes hrdina, hlavne v USA :-D


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vybrat si za svojí životní cestu "službu" státu, tedy stát se vojákem na to je potřeba mít hodně tupý úsudek. Slepě plnit něčí rozkazy, nepřemýšlet, dokonce zabíjet lidi a ještě o tom snít !!!???? Armáda jako představitel té nejhrubější arogance moci, která si vynucuje slepou poslušnost svých členů na realizování vlastního "státního" profitu by měla být paralelou tradingu? To je snad zlý sen. Pokud v tom někdo vidí nějaké dobrodiní, či dokonce romantiku, pak je to skutečně ideální kandidát na plnění rozkazů - typický ovčan.
Trading přece nabízí svobodu, alespoň dílčí vyvázání se z společenských konvencí. Je to úplně přesný opak toho co je hlavní myšlenkou tohoto přihlouplého článku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdebrez:
Me zase pripada tupy to timhle zpusobem shrnout a nazvat vojaka jako slepe plniciho rozkazy bez vlastniho usudku.
Je spoustu vojenskych odvetvi, kde vubec vojak nepatri pod stat, kde slepe neplni prikazy, ale naopak vse spociva na jehu usudku.
Vem si treba vojenske piloty. Kdo by o nich rekl, ze to jsou jen sluzebnici statu s tupym usudkem? Myslim, ze opak je pravdou. Tito lide si prostrednictvim statu plni sve sny a prohaneji se vzduchem v tech nejdokonalejsich strojich, jake jsou k dispozici. V urcitych dobach ani zadne prikazy neplnili a bojovali ciste podle vlastniho usudku s cilem sestrelit protivnika a prezit. V tomhle zase vidim paraleru ja s tradingem.
Za druhe svetove valky meli ti nejlepsi svuj individualni zpusob boje v kterem byli ve vyhode oproti souperi. Jeden z nich se nazyval "hit and run" takovy pilot nabral velkou vyskovou prevahu a pak trpelive sledoval a vyckaval na vhodne prilezitosti k utoku. Kdyz si vybral cil s vysokou pravdepodobnosti sestrelu a vysokou pravdepodobnosti sveho preziti, tak zautocil. Vymenil svou vysku za rychlost a pokud mozno nic netusiciho protivnika dohnal sestrelil a znova nastoupal do bezpeci. Pokud utok nevysel a minul, musel protivnika nechat byt a znova nastoupat a pockat na jinou vhodnou prilezitost. Spousta novacku tohle ale nezvladala. Utikajiciho nebo manevrujiciho protivnika zacla. Sledovat, manevrovat s nim a snazit se ho za kazdou cenu dostat. Svou vyhodu pomalu ztratili a casto se pak objevil dalsi pritivnik za jeho zady...tady se za netrpelivost, za slabou vuli a nedodrzovani systemu platilo zivotem. Nekteri piloti byli schopni skloubit vse nejlepsi dohromady a dosahnout tak neuveritelnych vysledku a obrovske prevahy nad ostatnima.
Udajne je i hodne traderu byvalymi vojenskymi piloty...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...