Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

diskuze k článku-podvědomí a RISK


Jakub

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

já jsem tuto knížku rozečetl, ale asi po jedné třetině jsem přestal. Nějak mi tato kniha nesedla. Určitě to není špatná kniha, ale přijde mi, že je tam spoustu rad typu, začněte to dělat tak a tak a dostaví se úspěch. Osobně mám radši knihy typu Marka Douglase, který mě nutí o všem intenzivně přemýšlet. Některé věci vysvětluje v příkladech o kterých se dá přemýšlet prakticky pořád.

Možná jsem se v této knize zmýlil a nevylučuji, že si ji někdy v budoucnu přečtu. Momentálně jsem k ní taky odměřený a není to nic co bych doporučil.

Toť můj názor na tuto knihu.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 37
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Dobrý den,
knihu Myšlením k bohatství jsem přečetl celou a myslím, že mi to stálo zato. Určitě mě nebavil celý obsah, spousta věcí je pro mě nepoužitelných, nebo si myslím, že jsou nepoužitelné. Nicméně v kapitole, kde autor rozepisuje 31 příčin neúspěchu, jsem se poznal ve spoustě bodech a jsou to příčiny, které mohou opravdu zhatit každý úspěch. Píše hezky o duševní netečnosti, vytrvalosti, zda-li máte smysl pro peníze, nebo chudobu. Nevím, kolik si může z knihy vzít trader, obchodující "naostro" a potřebující zvládnout psychiku při obchodování, ale pro mě jako začátečníka, který prochází fází učení, překonávání problémů a pochybností, má tato kniha svůj význam. Samozřejmě podobných knih je spousta a je lepší přečíst jich co nejvíc a "vzít" si to potřebné. To je asi vše co jsem chtěl k této knize napsat.
Je škoda, že kniha The Zurich Axioms nevyšla v češtině, tyto typy knih mám opravdu rád.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všechny zdravím,
k článku podvědomí a RISK - něco úžasnýho. Po objevení těchto stránek mám pocit, že se mi vyplnila veliká díra, kterou jsem velmi douho hledal. Musím se přiznat, že už mě i vše přestávalo bavit a něměl jsem dále chuť do něčeho pořád znovu a znovu šlapat, navíc s nejasným výsledkem(mám na mysli podnikání). Dojem opotřebenosti v 35 letech? To snad ne.
Myšlením k bohatství - čerpát z toho již několik let, díky knize jsem začal podnikat(nyní podnikám 10 rokem-2 firmy). Bohužel mě však řada podnětů z knihy zaváněla "americkým" způsobem nadšení, kdy se ze všeho dělá šou. (dobrým příkladem šou jsou i kurzy a knihy Dale Carnegieho). Docela se těším na zde uvedené nové tituly.

Nyní mám báječný pocit - komoditám věnuji min.10 hod denně, neustále něco nového, nenacházím výraz pro styl, jakým se vrhám do nových informací...

Nicméně komoditní propojení psychiky-risku-sebeovládání-fin. efektu mě naprosto fascinuje. Jako úplnému začátečníkovi je mi naprosto jedno, jak dlouho bude příprava na ostrý obchod trvat, ale to "nakopnutí" stojí opravdu za to.

Chtěl bych Tomášovi a Petrovi vzdát veliký hold za jejich úžasnou práci, těším se až je někdy poznám osobně.
Děkuji Mecini
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás Libici,

často čtu Vaše příspěvky, opravdu pomáháte, jak se dá. Včera jsem nad pročítáním příspěvků seděl do 2 do noci. Musím přiznat, že ze spousty věcí mám pěknej hokej, ale to se časem podá. Komentáře lidí, kteří už valí na ostro - jejich poznámky, jak začínali - jsou velkým přínosem. Určitě jedu na setkání do Prahy 24/9, člověk se zase pohne o kus dál. Kdo má zájem jet, můžu ho vzít(z Brna).

Docela obdivuji ledový klid a bleskové odpovědi kluků z Financnika. V podstatě se řeší pořád stejný věci dokola.
Děkuji za Vaši podporu, pozdrav do USA.
Mecini

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

člověk v životě prošustruje tolik peněz (aspoň někteří :-) ), že když se nad tím po čase pozastaví, tak mě až mrazí v zádech. Tak proč se bát smysluplně investovat do tradingu. I kdybych trading nikdy nerozjel, tak už teď mě toho spoustu naučil. Přečetl jsem na Finančníkovi vše co dalo a udělal si spoustu poznámek. Jediné čeho se bojím je, abych to nevzdal, protože učení nebylo nikdy mojí silnou stránkou.
A lituju jedné věci, že jsem nepoznal trading již dříve, kdy jsem měl spoustu času na učení a spoustu volných peněz na super účet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...