Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poslední pozitivní inspirace od Tomáše


Doporučené příspěvky

Tomáši,

děkuji za Tvoji práci. Finančník sleduji pár let a posunul mě do bodu, do kterého jsem ani nevěděl, že se dá dojít. Vše stálo (a stojí) neuvěřitelné množství práce, úsilí a denodenního řešení "neřešitelných" problémů ale Ty jsi mě naučil, že je to přirozené. Vždy si rád znovu přečtu něco o psychologii, imotivator nebo některou z knížek co jste s Petrem napsali. S Tvým odchodem vím že se taky musím posunout o krok dál a vzít všechno ještě více do vlastních rukou od následovatele blíže k tvůrci. Co dodat? Snad jen ať se Ti v následném životě jako zpětná vazba vrátí všechno dobré co pro ostatní děláš.

Ještě jednou velké díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě jednou zdravím Tomáši , a mám jednu možná až fillozofickou otázku. O co jde . Přemýšlím zda z diskrečního ID tradingu (který mám pevně léta ukotven a sedí mi a vydělává) se mám přesunout k AOS, kdy je to přirozený vývoj anebo pokračování již po jiné "cestě" . Skutečně mě AOS ušetří čas strávený před monitorem, není to jen tak, že jedno vyměním za druhé :) - místo času věnovaný exekucím mých vstupů v ID ten čas budu trávit u PC vymýšlením, optimalizací a laděním AOS a následným uprávám již live spuštěného systému, tak aby reagoval na jakoukoliv změnu v trzích (brexit, grexit , max VIX , žádný VIX atd.) Jinak emoce a dodržování OP mě live trading donutil zvládnout :) . Děkuji za tvůj pohled. Jirka

"Je lépe zapálit svíci, než proklínat houstnoucí tmu"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jirko,

tak půl napůl.
Automatizace za váš hodně vyřeší, ušetří vám opravdu hodně času.
Ale zase je třeba počítat s tím, že úplně bez práce to není - přemýšlet o tradingu je třeba stále, občas optimalizovat a testovat také.
Oba přístupy mají svá pro a proti. Řekl bych, že oba zabírají čas, ale s AOS jste časově flexibilnější, což je super hlavně pro lidi jako já, kteří jsou stále na cestách a neustále v nějakém jiném časovém pásmu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Super článek,
můžete prosím doporučit nějakou knihu/knihy o meditaci?

Co jsem za poslední dobu nejvíce pochopil díky knize (Eckhart Tolle - Power of Now) je to, jak píše žít v tomto přítomném okamžiku, žádný jiný čas neexistuje to je jen iluze, co se stalo v minulosti změnit nejde a to co budu dělat v budoucnosti o tom se rozhoduje právě teď. Také jsem si uvědomil díky přítomnému okamžiku, jak je podzim nádherné období a to i když je všude vidět jen hustá mlha, takže místo toho abych měl deprese z počasí, tak si tento podzim užívám, stejně jako jakýkoliv okamžik v mém životě. Knihu je potřeba si přečíst vícekrát, napoprvé (ani na po druhé) ji plně nepochopíte.

Pokud se někdo ptá, co je v životě důležité, tak na to existuje jednoduchá odpověď, je to věc co Vás dělá šťastnou a je jedno co děláte, jestli top managera nebo žebráka na ulici, pokud jste díky tomu opravdu šťastní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji Tomáši mnoho dalších úspěchů. S AOS jsem začínal před 3 roky a přestože se dnes věnuji pouze diskréčnímu tradingu, byla to výborná zkušenost. To, co je zde v článku řečeno, platí určitě i pro diskréční obchodování a možná dvojnásob. Bohužel ale dnes většina lidí tzv. moderního světa žije v době, kterou buddhisté trefně nazvali Kalí Yuga (železný věk), kdy není čas na nic a na například takovou "zhůvěřilost" jako je meditace už vůbec. :-(

EPOCHA KALIJUGY
Je nejhlubší ponor do hmotné oblasti světa a smyslů, největší zatemnění lidské přirozenosti. Ve tmě nevidíme. Nemůžeme se bezpečně orientovat, poznávat a rozlišovat. Spojení s centrem vnitřního Světla je porušeno. Je to věk "železný", věk okovů a nejrůznějších druhů pout a otroctví těla, duše a ducha - věk zbraní a nekončících bojů. Je to věk zrodu falešných hodnot, v němž lež si nasazuje masku pravdy, neznalost podstatného je zaměňována za vědění.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim. Jelikoz jsem dlouhou dobu nebyl na financniku, az ted vidim ze Tomas odchazi. Preji hodne stesti a my s Tomasem se urcite uvidime bez toho aby jsme to planovali. :-) Pro me velke zmeny nastali od roku 2013 a nekolik mesicu zpatky jsem se potkal osobne s Dalailamou a Richardem Gerem, a to me uplne presvedcilo ze vsechno je mozne. Budu se porad vracet na starsi clanky o psychologii protoze ja uz skoro nic o tradingu jako takovym nectu. Jsem dlouhodoby trend follower a delam vsechno pomalu, jednoduse a dlouhodobe. Televizi jsem nevidel od roku 2006 a osobni knihovna mi roste hlavne co se tyce osobniho rustu, money managementu, filosofie a historie. Financnik.cz mi dal nadherny start v roce 2007 za co jsem hodne moc vdecny a taky jsem vdecny za vsechny knihy co jsem tady koupil. Zivot je fakt nadherny. Preji vsem hodne zivotni energie at jste kdekoliv. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...