Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nejasnosti


Nouro

Doporučené příspěvky

Dobrý den,
původně jsem už do této diskuze vstupovat nechtěl, nicméně poslední dva příspěvky mě trochu zaskočily (v dobrém :) ).

Holoubek: díky, díky - to mě skutečně trochu překvapilo a přiznám, že i potěšilo... :), obzvláště od tak dobrého analytika...

kbtm: taky díky, je to zhruba tak, jak píšeš. Za ten víc než rok, co to tady znám, se tady vyčlenila skupina lidí, kteří ochotně dle svých možností pomohou s čím mohou a zdarma dávají ostatním to, co je stálo hodiny, týdny, měsíce a roky dřiny a leckdy spoustu peněz. Jenže stále častěji se tady objevují jedinci, kteří nejsou ochotni věnovat ani jen pár hodin tomu, aby si tady našli to, co se opakuje neustále nejen v diskuzi, ale i v základním manuále a v článcích na úvodní straně finančníka. Obdivuji nezměrnou trpělivost Petra a Tomáše s těmito zlatokopy a snažím se obvykle podobné dotazy prostě ignorovat. Ten včerejší mě vlastně ani nějak nenaštval, spíš mi přišel trochu k smíchu, tak jsem prostě jen podlehl okamžitému impulzu... :)

Happy trading
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 66
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zdravím všechny,

SSrnec: Mrkni(pokud jsi na to ještě nenarazil) spíš tady:
obecné info
www.financnik.cz/art/manual/komodity-broker.html
recenze konkrétného brokera
www.financnik.cz/art/rady/overeny-broker.html - je to ten samý co ti dával link přímo na něj Renda.
zajimave jsou i slevy na poplatcích pokud si u tohoto brokera otevřeš účet s odkazem na server financnik.cz - info jak na to je v článku.

Jinak taky jsem už prolezl pár diskuzí a opravdu jsem byl mile překvapen jak je zde diskuze kultivovaná a na úrovni. Někdy si říkám až moc. Tak bych tu poznámku namodro tak nedramatizoval.
Jeden japonský samuraj řekl: "záležitosti velkého významu, nechť jsou brány zlehka".

Zdar a sílu všem.
Kája

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Musím říci, že mě to Petře s těma supermarketama fakt pobavilo. Vždyť se přece vůbec nic nestalo a sám to dobře znám, že když nemůžu na něco přijít, štve mě když trvá tu informaci zjistit... Určitě i dotazující se kolega si tu svou informaci našel. Občas trošku srandy nezaškodí. Díky za Vaši pomoc a překlady!

Zdraví Mecini

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no no , to jste se do mě pěkně obuli , já vím že namodro rád pomůže i mě kolikrát pomohl a jsem mu zato velice vděčný( upozorňuji velice vděčný )! Pokud jste si ovšem povšimli ani moje pokárání nebylo nikterak ostré spíš bych řekl zlehoučka oko za oko zub za zub . Když by mne to opravdu rozsvítilo tak jako druhý příspěvek namodro, který byl reakcí za moje pokárání nejspíš bych neutrousil jen: Nestydíš se ? Ty Silver member !, můžu vás uklidnit že bych se rozepsal víc . Takže, tak jako se namodro lehce otřel o nováčka srnce ,tak já se zlehka otřel o namodro jinak nic víc .Až druhý příspěvek namodro rozpoutal to co rozpoutal . Takže myslím že jsme si to vysvětlili a tímto bych rád toto téma ukončil a věnoval bych se nějakému serioznějšímu tématu co říkáte . ;) ;) ;)



Všem přeji hezký večer (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

robopol: pokud jste long a zároveň jste přesvědčen, že cena v dalším kontraktním měsíci bude klesat, tak samozřejmě není důvod rolovat. Zároveň není podstatné, o kolik je cena posunuta na "ose y", podstatný je její vývoj, svůj zisk jste si už vybral uzavřením pozice v předchozím kontraktním měsíci, v novém měsíci jedete nový obchod.

Zdravím, Méďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Zdravim vsechny zpoza velke louze :)


mel bych dva dotazy, ktere spolu tak uplne nesouviseji a ani jsem nenasel jinde v diskuzi odpovidajici vlakno,bude tedy snad v poradku kdyz je zverejnim tady.

Prvne rad bych se zeptal jestli by mi mohl nekdo objasnit pouzivani opci jako SL, nekde jsem cetl ze to lze a i jsi dokazu teoreticky predstavit funkcnost, zajimal by me ale pohled zkusenych traderu.

A druhy dotaz:zajimalo by me jestli tady nekdo ma vlastni zkusenost z pitoveho obchodovani?Pripadne jestli by mi mohl nekdo poradit jak se dostat do brokerske spolecnosti ,na jakoukoliv pozici spojenou s tradingem,jestli to vubec pro cloveka z Cech je mozne atd.
Vzhledem k veku {19} je to pro me neaktualni,ale treba jednou...............

Omlouvam se za prispevek bez diakritiky,ale zdejsi klavesnice ji jaksi nepodporuje a musim rict, ze je to pro me vitana vymluva

:)
Dekuji za pripadne odpovedi a preji uspesny den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý den,
zajímalo by mě jak je to se čtenim cen různých komodit.Například o C(kukuřice) jsem se dočetl,že jeden tick = 1/4.
Což by znamenalo , že cena by měla by měla vypadat asi takto 259,00 - 259,25 - 259,50 - 259,75 - 260,00.
Na stránkách CBOT jse ,ale narazil na ceny 259,4 - 278,2 - 314,6. U těchto cen se cena neposouvá o 1/4.
Mohl by mi někdo vysvětlit co jsem nepochopil?? DD...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...