Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nejasnosti


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 66
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zdravím,
odpověď z větší části naleznete v článku www.financnik.cz/art/zkusenosti/kapital-pro-zacatek.html
Pro poziční obchodování s malým účtem jsou patrně nejvhodnější komodity typu Corn a Sugar - nejlepší je však otestovat na různých trzích a v rámci papertradingu vypozorujete, jak velký účet potřebujete.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Dobrý den,
zajímalo by mě jaktože např. dnes (16.1.2006) nejede burza? Nemůže být třeba v USA svátek nebo posouvání zimního-letního času nebo nějaká podobná situace kdy trh nejede? Paper-traduju mini dow-jones 5$ (cbot) M06 a stojí na hodnotě 10995. Zkoušel jsem i grafy od konkurenčních poskytovatelů, ale všude stejný stav. Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím
Jsem začátečník a mám asi v hlavě chaos, ale jedno vím docela jistě. Chtěla bych obchodovat, ale jen elektronicky.
Tak bych se chtěla zeptat, který trh je elektronicky asi nejpřijatelnější. Já totiž u komodit nechápu co je likvidní a co ne, protože obchoduji dva roky americké akcie. Cukr a kukuřici nechci i když ji pro začátečníky doporučujete, protože se obchoduje pitově.Prosím poraďte mi na které trhy se mám zaměřit, tak aby byly dost likvidní a přijatelně volatilní
(v elektronické podobě). Chtěla bych obchodovat intradeně.
Dík Jitka :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj
Ctěl jsem se zeptat na podle mě docela konkrétní věc. Pokud bych chtěl obchodovat komodity elektronicky a intradenně, jakou bych musel mít velikost účtu, abych přežil (po předchozím backtradingu a papertradingu)?
jde mi o tohle: Podle mě se každý musí obchodování naučit-to mi jistě dáte za pravdu. Pokud je úspěch v obchodu zajištěn mnohem víc money managementem a silou psychiky než čímkoli jiným, je třeba tyto věci trénovat. Člověk se učí metodou pokus/omyl + to, co ho naučí ostatní, ale i to si musí doslova osahat. Tohle bych dokumentoval historkou mého kamaráda. Když byl malý, sáhl na plotnu a spálil se. Když ho maminka ošetřila, tak to zopakoval a spálil si i druhou ruku. Ujistil se, že plotna opravdu pálí a hlavně-že pálí vždycky.
Moje idea je taková, že pokud budu obchodovat s malým účtem levné věci (malé stráty/malé zisky), nebude problém po určité době (třeba rok, dva) přejít na "normální" komoditní obchody. Pokud bych se hned vrhnul na "normální" komodity, bylo by to jako když hodíte neplavce do vody. Chvíli bych se tam plácal.... a pak se buď utopil, nebo by začal plavat. Nechci stratit desítky tisíc jen abych se naučil obchodovat -zdá se mi zbytečné tolik prodělat. To, co plánuju já bych přirovnal k tomu, že "hodíte neplavce do vody, ale dáte mu kruh".
V této souvislosti jsem přemýšlel i o jiných věcech, jako třeba certifikáty-ty ale nechápu, na rozdíl od komodit, a to díky tomuhle serveru. Je skvělé, kolik informací se tu nachází.
Snad nejsem uplně mimo :)

Úspěšné obchody.
TomTom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Tomáši,

pokud uvažuješ o certifikátech, zkus se podívat sem: www.financnik.cz/forum/read.php?18,12540. Je tam i odkaz na příručku o certifikátech, kterou vydala Komise pro cenné papíry. Pokud ti ještě něco nebude jasné, napiš co by tě zajímalo a já ti zkusím odpovědět. Nejsem sice odborník, ale vlastním i 2 knihy o certifikátech, takže pokud bych něco nevěděl, mohu se pokusit to vyhledat.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...