Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Moneymanagement


Adraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 780
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Timd
Ten odkaz na J.Rosse měl být k pročtení jako souhrn tipů a rad pro tradery. V určitém okamžiku platí, hlavně pro ty velké, věta, kterou napsal J.Ross "They don't check the screen for overbought or oversold, they just keep issuing liquidation orders"

Portfolio velkých finančních grup je provázáno různými aktvitami. Často se můžeš potkat s jevem, kdy grupám "visí" na určité hranici prodejní/nákupní objednávky a jejich hromadný prodej/nákup mnohdy rozkolísá cenu bez zjevné souvislosti s děním na FX (klíčové zprávy, mimořádné události atp.) a člověk pak zírá na grafy, jak jeptiška na tanga...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Viem, že to už na tomto fóre bolo preberané viackrát a z rôznych uhlov, ale pre mňa je to momentálne najväčší kameň úrazu v mojom MM. A to je otázka ochrany profitu, ktorý moja pozícia vytvára. Príklad z dnešného doobedia na EUR/USD 10 min graf. Vstup na 1,1703 short o cca 11:00 hod. základný stop -20 pips. Pozícia sa pohla mojim smerom. Pri profite +10 pips som posunul SL na 1,1700. Následne sa cena vrátila natúto hodnotu, aby sa "zrútila" na cca 1,1650. Mohol byť profit 53 pips, takto som mal len 3 pips. A nie je to ojedinelý prípad u môjho obchodovania. Uvedomujem si, že asi rýchlo posúvam SL. robím to len preto, aby som ochránil pozíciu a nepustil ju už do mínusu. Ale asi to nie je najlepšie riešenie. Ako teda posúvať SL tak, aby som ochránil ziskový obchod a nedovolil mu zmeniť sa na stratový?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Galant: Ja osobne posouvam SL nad/pod vlajku, ne na zaklade fixniho mnozstvi pipsu. Navic davam par pipsu rezervu, a posouvam az po prorazeni S/R urovne vlajky (tj. pokracovani trendu). Vystupy jsou zradne... nekdy je treba SL posouvat rychle, nekdy pomalu. Dulezite je delat to porad stejne. Pak to ma statistickou vyznamnost a lze se dohadovat po nejakem mnozstvi obchodu, jestli by nebylo vhodne prehodnotit zpusob posunu SL.
Kazdopadne 10 pipsu rezeva je hodne malo, osobne bych cekal na profit aspon 25 pipsu, nez bych tu stopku posunul... a to obchoduju na 5min grafu. Pozice potrebuje prostor aby mohla "dychat". Jenze to zalezi na strategii. Jestli mas pocit, ze te to neustale vyhazuje predcasne, dej si "target" na treba 20 pips plus a pak teprve posun stopku na uroven vstupu. Uvidis, co to udela.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to galant:
posunout SL na BE po +10b mi prijde dost unahleny a rekl bych ze mozna pracuje strach o dosazeny profit. posun SL by mel smysl pokud by zde byla nejaka S/R uroven.pak ale myslim,ze neni dobre obchod brat pokud je jen docela mala moznost pohybu.smysl by mozna melo dat na tuto uroven PT ale pak by to chtelo pracovat s mensi stopku.coz uz ale asi moc nejde.pri bezne uspesnosti(kolem 50%)by tento system s pomerem ztrata:zisk 2:1 byl ztratovy.
osobne posouvam SL podle S/R urovni a jinych pravidel.pokud ale trh jede bez zaskobrtnuti mym smerem posouvam na BE nejdrive tak po 15b mym smerem.obchoduji ale na 5min grafech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To richip:
dík za postreh a radu. Skutočne som musel posúvanie SL upraviť. Teraz už posúvam SL pri profite +20pips pri EUR/USD a USD/JPY a +25pips pri USD/CHF a GBP/USD. Vcelku sa to osvedčilo ;). Ako si písal, strach o získaný profit tam je, ale na tom musím ešte popracovať, aby som si vžil, že nie každý obchod bude ziskový. Ale pri pomere w/l 2:1 to teraz šlape celkom pekne :) Tento týždeň mám z 5 obchodov 1 stratový a 4 ziskové. Aj keď nie všetky skončili na PT, aj tak ma to drží celkom v zisku :D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, vzhledem k neustále se množícím žádostem o překlad obchodních pravidel The Turtles, a vzhledem k tomu, že už téměř nestíhám odesílat emajly :), dávám sem tento překlad jako přílohu. Je ve formátu .doc, musí se to rozzipovat. Věřím, že nejde o žádné porušení autorských práv, protože originál je nejen volně ke stažení, ale jeho autor přímo vyzývá k šíření těchto pravidel zdarma, aby se zabránilo různým podvodníkům vydělávat na něčem, co jim nepatří. Předem upozorňuji, že překlad, vzhledem k mým velmi omezeným angličtinářským schopnostem :), je v některých místech přibližný, a pravděpodobně jsou někde stylistické i faktické chyby... Pokud to někdo zručnější opraví, bude to jen ve prospěch věci. Petr

525

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Opýtam sa ako začínajúci na live účte: Ako sa dajú použiť v praxi analýzy fundamentálnych dát, ak začínam s malým účtom (do 1000USD), ktorý mi umožní riskovať na jeden obchod maximálne 5% t.j. pri účte cca 500USD maximálne 25 USD? Viackrát sa mi na deme stane, že smer, kam sa trh pohne na základe fundamentálnych dát určím správne, ale keď vstúpim do obchodu (aj za pomoci TA), trh spraví nejaký pohyb, ktorý ma vyhodí na SL, ale následne sa pohne mojim smerom. A najhoršie je, že veľa krát dosiahne aj môj profit target :(!!! A ja vtedy už len bezmocne hľadím na monitor... :S Takže som s malým účtom odkázaný len na TA a striktne sa musím držať stranou pri fundamentoch, ale môžem s tým niečo urobiť ešte kým svoj účet nezväčším na potrebnú veľkosť. Dík za každú radu a názor.
Pekný víkend.
Martin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

GALANT,
už to tady myslím na fóru několikrát padlo - udržet po vyhlášení reportu klid a neskákat hned do prvního pohybu. Počkat, až se to uklidní a nabere směr. Jinak já ten malý účet řeším tak, že např. nelezu při větším risku do eura nebo libry ale otvírám USD/CHF, kde ti to dovolí dát za 25 dolarů větší stopku

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj lidi,
Vzhledem k tomu že jsem neměl 4 měsíce čas se věnovat forexu pravidelně,pracoval jsem na tom jak si zajistit dostatečnou obživu a zbyl mi čas na forex,tak jsem testoval docela pro mě zajímavou strategii.
Vzal jsem si za příklad slova nějakého profitujícího tradera,který otevíral pozice zcela náhodně a přesto byl v plusu.
Otevřel jsem za tu dobu zcela náhodně 60 pozic a nastavil jsem stopku 25pips a profit 55pips,což je risk 1:2.2

profitových obchodů bylo 22,
ztrátových bylo 38
nejdelší serie ztrát byla 8 obchodů.

Takže by tento system vydělal za ty 4 měsíce 260pips

Zkoušel jsem na tento system nasadit margin cale money management,takže jsem po každém neůspěšném obchodu navyšoval objem řadou 01, 02, 03, 05, 07, 1, 1.3, 2 ,2.5 ,3, lotu. a system byl velmi profitabilní.Zajímalo by mě jestli jste zkoušeli něco podobného,protože na papíře to vypadá lákavě,ale když by přišla opravdu dlouhá ztrátová serie tak to může účet zcela pohřbít,pokud není dostatečně velký.

To Sid : Jaký je tvůj názor na Margin cale money management?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...