Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Moneymanagement


Adraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 780
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Rado.
Aha skutečně jsi myslel Margin Call. Domníval jsem se, že máš na mysli Martingale systém (zmíněno ve vlákně Hedging).
Už ale odešlu, co jsem napsal o tvém navyšování řadou objemů po neúspěšném obchodu, ale ber to s rezervou :):):).
Martingale systém, používaný hráči hazardních her, před kterým většinou každý varuje, protože ne zřídka končí totálním zruinováním účtu?
Při sérii ztrát neustále navyšuješ sázenou částku (třeba dle tvé řady) a při výhře nakonec smažeš všechny předchozí prohry a ještě vyjdeš se ziskem – podle druhu (jakoby agresivnoti) řady?
Důvodem obav používání tohoto přístupu je to, že ta série ztrát může být jakkoli dlouhá a tím pádem ztráta neúnosná (přijde Margin Call). Připomíná mi to tu historku o vzniku šach(ů). Ten král chtěl dát vynálezci šach(ů) co si řekne. Ten mu odpověděl, že jen obilí. A to tolik zrnek, kolik se vejde na šachovnici - že když na první šachovnicové políčko položí jedno zrnko obilí a na každé následující políčko dvojnásobek počtu zrnek toho předchozího a tak dále. Takže máš v řadě tušim (šachy nehraju) 64 políček a těch zrnek je 1+2+4+8+16+32+64+128+ …atd. Král se jen zasmál, že je blázen, když chce jenom tolik. Ze začátku to vypadá jako sranda, ale po polovině (po 32 políčku) ti to dojde.
A když to dopočítáš až do konce, tak těch zrnek je tolik, že se vejdou akorát do nákladního vlaku, kterej by musel bejt dlouhej několik set kilometrů (učitelka matematiky na základní škole tvrdila přes celou Saharu B)).
Na to bys musel bejt vážně magnát nebo bankéř hazardér. Samozřejmě netvrdim, že by těch ztrát v řadě někdy bylo tolik, ale kde je strop? … never say never …
Taky mě napadlo si něco podobného otestovat, jenže na demu to není ono, tam funguje kde co. Při reálu to je jinej tlak na hlavu. Šlo by to s mikroloty, kdy 1pip=10centů.

Tolik jen můj názor.
Good trades všem. Lickout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rado:
to navyšovanie počtu lotov (resp. minilotov) testujem aj ja, len trochu so zmenenou filozofiou. Navyšovať po úspešnom obchode a po dosiahnutí určitého profitu. Skúšam to zatiaľ na deme, ale asi takto to vyzerá:
Začínam so ziskom 0pips. Obchodujem 0,1lotu so SL-20 a PT +40pips. Keď môj celkový profit presiahne 100pips pokračujem v rovnakej stratégii ,ale s 0,2 lotom. V prípade, že môj celkový profit klesne opäť pod +100pips, vrátim sa k obchodu s 0,1lotom. Ak presiahne celkový profit +300 pips prejdem na 0,3 lotu, keď presiahne +600pips prejdem na 0,4lotu atď. (Tabuľka pokračuje až k profitu +20000pips
:) :)) Dôležité je, že vždy keď celkový profit klesne pod poslednú hranicu, znížim počet obchodovaných lotov o jednu úroveň.
Pri dobrej stratégii vstupov a výstupov funguje tento systém skvele (aspoň na deme určite). A čo je najlepšie, séria neúspešných obchodov znižuje účet podstatne pomalšia (pribrzdí Ťa zníženie počtu obchodvaných lotov) ako séria úspešných obchodov navyšuje účet (zvyšuje ju počet obchodovaných lotov po dosiahnutí určitého profitu).
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To dzink:
celkom súhlasím s percentuálnym vyjadrením. Body som uviedol pre lepšiu názornosť, ale tiež vychádzam z percent. Základom je SL na úrovni 5% z účtu, aj keď by to chcelo znížiť číslo aspoň na 3%, ale v začiatkoch by takýto SL bolo príliš tesné (účet proste viac nepustí :() Takže pri SL-20pips je základom účet 400 pips. Pri profite +100pips je navýšenie účtu o 25%, kedy prechádzam na 0,2 lotu... atď . Základom všetkého je v každom prípade úspešná stratégia vstupov a výstupov. Inšpiráciu som čerpal z netu, kde jeden trader popisuje, že pri stratégii, ktorá dokáže v priemere týždenne nadeliť profit +100pips, pri dodržaní pravidiel sa dá dostať zo základu 300 USD na 10000USD za 6 mesiacov. Prepočítal som si to a skuotčne to sedí, ale je to len teoretický model, ktorý sa v praxi zachová možno trochu ináč (model nepočíta s obdobím, ktoré nadeľuje straty povedzme 2-3 týždne po sebe, počíta len s týždňami, ktoré v priemere sú ziskové). Výsledky na deme sa celkom sľubne vyvíjajú: Z teoretických 300 USD som sa dostal niekam na úroveň 1000 USD za cca dva mesiace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zajimave cteni na toto tema je v uvodu 4h tunel metody jedna se o pripad s ruletou kde vice jak 20x pala za sebou cerna a asi od 10. cerne vsichni porad sazeli na cervenou a nakonec kdyz nekonec padla cervena tak uz nikdo nemel na to vsadit...myslim ze tam je zminovano ze se stalo ze padla jedna barva i 40x za sebou a teoreticky by mely padat obe s pravdepodobnosti 50%...neni to sice uplne to stejne.ale tento MM mi prijde dost podobny jelikoz v podstate take spolehate ze se to preci musi otocit...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To glader:
môj systém zatiaľ tiež nie je až taký efektívny, ale pracujem na tom... :) Zatiaľ dokážem vyprodukovať v priemere 40pips/týždeň (údaje za 8-9týždňov). Vstupujem na základe patternov dvojité dno, dvojitý vrchol, trendlines s 50-60% úspešnosťou. Hlavne dvojité vrcholy a dná fungujú skvele ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To All,
především jsem rád, se tohle vlákno po čase opět rozběhlo, že už vás hodně nad MM přemýšlí.
Na podzim jsem zkoušel to co, popisuje Rado. Na 10k účtu jsem otevíral 0,4 lotu s 25 pips SL (1% risk). Podmínka pro vstup byla jediná: vždy ve směru MACD v hod. grafu. Profit min. 50 pips. U libry a franku to bylo 40/80. Obchody jsem dělal na 5-ti párech: eurusd, gbpusd, usdjpy, eurjpy a usdchf. Neměl jsem sice moc času,takže mi spousta obchodů utekla, nicméně po dvou měsících byl stav účtu 12k.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...