Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Moneymanagement


Adraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 780
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To dzink:
úplne súhlasím. Ďalšia možnosť je, brať časť profitu po dosiahnutí fibo úrovní. Ale to je skutočne vec stratégie. V neposlednom rade závisí aj od reálneho potenciálu, ktorý trh ponúka a aký je trh volatilný. Niečo iné je to pri cable a iné to bude pri EUR/CHF. Takže jediný spôsob ako to rozriešiť je testovať, testovať, testovať... ;) A keď to dostatočne otestuješ, začať odznova... :)
Pekný deň.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo, mas pravdu, to je dalsi vec, kazdy menovy par je trochu jiny. Ja testuju strategii v tuto chvili pouze na cable, ostatni pary jenom tak zdalky lehce ockem pozoruju. Pripada mi na timeframech okolo 30 minut jako nejzajimavejsi z majors. Pekny pohyby, docela technicky cisty... myslim, ze poznat poradne jeden par je pro zacatek az az :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

galant
ohledně uzavření části pozic testuji 1H tunel, kde se mě zamlouvá vysoké RRR. Otevírám čtyři pozice s pevným SL 15 pips a PT 55 89 144 233
užásné na tom je že už při prvním PT kdy ostatní pozice zajistím na +5 je RRR 1:3,6 při druhém 5,9 třetím 9,6 a při posledním 15,5. Když se povede sebrat všechny úrovně tak je zisk ze všech pozic 521 pips a můžu chytnout pět ztrátových pozic a pořád jsem v plusu. Jenomže tato metoda potřebuje dlouho testovat, takže závěry budou až za pár měsíců, fascinuje mě u toho ten nárust RRR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Standby:
Ja takisto testujem 1H tunnel a presne z toho istého dôvodu ako Ty (vysoké RRR). Pri backtestingu vo VT to dáva až podozrivo dobré výsledky ;) (samozrejme nie je to úplne základný 1h tunnel ako ho popisuje Wilson, ale pridal som si k nemu nejaké tie vlastné filtre, aby som zvýšil úspešnosť vstupov, čo sa mi aj podarilo). Pracuješ aj s MT? Ak áno, robil si backtesting na starších historických dátach? Z VT dostanem pri 2048 sviečkach len asi tri mesiace dozadu, čo je dosť málo. Aké výsledky Ti to dáva, ak si to testoval v MT? Z VT backtestingu mám skvelú úspešnosť a aj demo obchodovanie mi dáva za pravdu. Osobne demo obchodujem tak, že prispôsobujem veľkosť pozície reálnemu účtu, takže otváram len jeden lot, ktorý uzatváram pri prvej fibo úrovni (55). Ak sa mi v deme podarí zväčšiť účet tak, aby som riskoval len 5%, otvorím už dva loty s PT na 55 a 89 atď až po 5 lotov, keď ten posledný nechám ísť, čo to vydá. Aj tak (pri 1 lote a PT 55 so SL20pips) je pomer 1:2,5, čo nie je zlé. Potešil by si ma, ak si testoval aj v MT a podelil by si sa s výsledkami staršími ako tri mesiace. Pomohlo by to dotvoriť si ucelenú predstavu o tejto metóde, o ktorej seriózne uvažujem, že ju pustím aj do reálu.
Pekný večer.
Martin :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

galant
ani na těch 2048 svíček to nejde otestovat, protože, když máš svíci dlouhou třeba 60 pipsu tak nepoznáš jaký byl pohyb uvnitř této hodiny, vzalo by mě to SL a nebo ne? Na to by jsi musel ještě ve vedlejším okně najet graf 10 min a přesně sledovat pohyb ceny uvnitř te hodiny. Jenomže 2048 svíček na 10 min. nikam nevede. MT mám také nainstalovano,ale netestoval jsem to tam. Při jedné pozici tento tunel stráci to kouzlo vysokého RRR. Bylo by řešení u MT otevřít miniloty(0,01 )lotu, pokud nemáš dostatek financí. Volf o tom psal někde ve vlákně MT. I když jak čtu tvůj příspěvek znovu tak píšeš,že otevíráš jeden lot, tak otevírej pouze na 0,3.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Standby:
v klasickom prevedení podľa Wilsona, je skutočne v niektorých situáciách problematické otestovať systém tak, aby si mal istotu, či Ti to v priebehu sviečky (hodiny) nevezme SL, keďže on vstupuje po prerazení hranice tunelu. Toto som poriešil jedným filtrom, ktorý mi upresnil moment vstupu a tým, že položím SL na opačnú hranicu tunelu, jasne vidím, či mi SL trh zobral alebo nie. Ukráti ma to síce o pár bodov profitu, ale podstatne zvýši pravdepodobnosť dosiahnutia PT. A ako potom backtestuješ systém Ty? Ak je takýto problém, tak výsledky testovania asi veľmi spoľahlivé nie sú a jediný spôsob overiť si funkčnosť systému je demo obchodovanie, alebo sa mýlim?
Otvorenie minilotov (0,3lotu) by poriešilo tento problém, veľkosť pozícií v reále upresním aj podľa výsledkov testovania. Aj Wilson menil veľkosť otváraných pozícií, hlavne keď sa objavil filter s 12EMA.

To glader:
bohužiaľ, platformu MT zatiaľ nezvládam
:S. Mám ju v PC skôr ako inšpiráciu, ale na jej skúmanie mi zatiaľ neostáva čas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Testoval jsem v MT nějaké vlastní varianty tunelu -tedy spíše namodrova MAFIBO na historii EUR/USD asi půl roční v MT se sakra dobrými celkovými výsledky, SL jsem zkoušel na FIBO na opačné straně hlavní EMA, vše se třemi pozicemi, filtry- různá protnutí různých EMA včetně EMA 12, když došlo ke ztrátě-stálo to za to - přes 150 pips, ale ty zisky při dlouhých pohybech!!!! ,SL kolem 20-25 mě dost často vyhodilo předčasně, na demu teď teprve začínám a je to zase o něčem jiném, musím znovu do testování historie, všechno ručně-AOS by asi nedokázal zvládnout všechny vyjímky-(někdy prostě dřív a někdy později), problém bude určitě psychika, čekat na to "pravé" protnutí, ale tohle všechno už tady napsal namodro a Wilson na to konec konců kouká přes 20 let.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Standby,
ad) RRR 1:2, už pár dnů jsem tu nebyl, proto odpovídám až teď.
Používám tenhle systém pořád, ale jen jako doplněk k systémům, které obchoduji. Přešel jsem totiž na delší grafy kde mám RRR větší než 1:4, sice mám víc ztrátových než ziskových obchodů, což je psychicky dost náročné, ale i po čtyřech ztrátách "to stačí jednou chytit" a jsem nejhůř na nule.
Stávalo se mi, ale, že jsem měl systémově dobrý nástup, trh ujel 50 a víc pips mým směrem a pak se vrátil zpátky, kde mi vymetl SL (systém nestihl včas uzavřít pozici, protože změna na trhu byla příliš prudká a indikátory zareagovaly pozdě).
Takže jsem to vyřešil tak, že k systému s RRR 1:4 obchoduji ještě jiný systém s RRR 1:2 (SL 25 pips a PT 53), který sice není tak profitabilní, ale dokáže tomu původnímu systému podržet DD.

To ALL,
Aktuálně řeším optimalizaci moneymanagementu u již funkčních systémů. Máte někdo seriózní zkušenost s Kellyho formulí ? Nebo s Position-sizingem vůbec ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Petrpfl:
myslím, že Wilson nijako nešpecifikuje, ktorú cenu použiť. Necháva to na kreativite každého. Ja používam Close cenu, ale tiež sa pohrávam s myšlienkou skúsiť napríklad Median. Treba to odskúšať, 1H tunnel method je z môjho pohľadu určitá osnova, na ktorej je možné vystavať vlastnú obchodnú stratégiu a systém. Viacerí úspešní obchodníci ju používajú tak, že by ju ani Wilson nespoznal a popritom je to stále v princípe 1h tunnel method.
Takže skús najprv povedzme Close a potom Median atď.(alebo naopak :))a uvidíš, ako sa zmenia výsledky.
Pekný deň a úspešné obchody.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...