Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Moneymanagement


Adraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 780
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Standby:
když otevřu najednou, v jednu chvíli třeba těch 9 minilotů za stejnou cenu, tak je úplně jedno, jestli je to pro tebe jedna pozice, dvě a čtvrt pozice, nebo devět pozic. Pro brokera je to devět pozic, protože si za to veme devětkrát spread.
Zavírat to můžeš jak chceš. To znamená, když jsem šel 9x buy, tak můžu například na prvním fibo zadat entry 0,3 sell, na dalším fibo další entry 0,3 sell a na posledním můžu buď udělat totéž, nebo počkat až mi to uzavře těch předchozích 6 pozic a na zbylé tři normálně zadat limit.
Chci tím říct, že je pro tebe jednodušší jedním příkazem otevřít 9 minilotů, než otvírat 9 pozic po jednom minilotu.
Je to takhle srozumitelnější?
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

namodro
už je to jasné, myslel jsem si to,ale nevěřil jsem tomu že můžeš částečně uzavřít jednu pozici a potom v ní pokračovat, je tam jenom to nebespečí jak jsi psal ohledně SL, pokud by jsi nebyl celý den doma tak by se to mohlo stát, ale vlastně ten entr by šel také zajistit projistotu SL :) každopádně je jednoduší zadat jednu pozici a jeden SL než to dělat v mém případě čtyřikrát, určitě to vyskouším, díky za nový poznatek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja jedu 3x0,1, po dosazeni dalsi urovne 3x0,2, pak 3x0,3 atd. Jeste jsem to neaplikoval v praxi, protoze jsem ted delal revizi strategie podle realnych vysledku misto podle backtestu.
Kazdopadne - "rule of thumb" je, ze obchoduju 1 pozici v tunelu po 3 enterech. Velikost jedne pozice urcuju podle nejakeho MM pravidla a pak to delim 3 a rozdelim do tech enteru :) Doufam, ze to je srozumitelne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Jen jeden poznatek k VT.
Pokud otevřete několik pozic po 0,1 lotu, platí se komise 4 Usd za každý 0.1 lot . Tzn. že při 9. pozicích se platí komise 36 Usd. Lepší způsob je tento. Otevřu 1 lot s poplatkem 8 Usd. Protože většinou zadávám Entry vstupem, po projetí a otevření Entry mohu okamžitě zavřít to co je navíc( 0.1,0.2,0.3 ...atd) a poplatek je stále pouze 8 Usd.
Ps. Vyplatí se to, pokud chceme otevřít více než 0.2 lotu.
:D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...