Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní systém B.O.A.


petr

Doporučené příspěvky

Dobry den,

pokud preferujete kratke pozicni obchody, zkuste si urcit profit target a vybirat zisky na nem. Pro zacatek treba 1:1 vuci SL a postupne zkousejte kam az muzete jit. Mam otestovanou podobnou strategii, kdy vstupuji na 4 a 8 EMA a vystupuji po dosazeni PT. Vezme to jenom cast trendu, ale muj SL je jeste pod urovni nakupu a ja uz jsem se ziskem pryc.

Sef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 65
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To mecini:
Jak správně pozbamenal sef, zkuste si opravdu stanovit výstup na PT (profit target)... Nutno si pohrát s nastavením SL/PT 1:1 až k 1:3 .... Já jsem převážně ID obchodník a tak mám stanovený poměr zisk / profit ve výši 1 : 3 (to znamená pokud po exekuci mám základní SL na úrovní 150 USD tak můj PT je na úrovni 450 USD. Při testování pozičních obchodů jsem používal nastavení 1:2.4 a na kukuřici fungoval tento poměr velmi dobře.... Zkuste zvážit, zda nebude přihodnější si pohrát s nastavením SL a PT či brát plný trend, který opravdu třeba v CORN přichází 1 až 2 za rok. Jinak nastavení SL a výstup považuji za mnohem důležitější než vstup... lze vstupovat při překřížení EMA 4,9 či 9,18 ,ale kdy vystoupit je mnohem důležitější.... Ale to jsem nenapsal žádnou novotu...:))).. Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mecini,

Jsem v podobné situaci jako ty. Také se poslední dva měsíce plácám na místě. Vždycky to vypadá, že jsem na dobré cestě a pak nic. Tak jako ty jsem zkoušel CORN a EMA55 už to vypadalo, že by to snad šlo - a pak přijde období, kdy se trh chová trochu jinak a vše je v ... pryč. Petr s Tomášem vždycky radí dlouhodobý pohled - ale co to je? Myslím, že i pro pozičního obchodníka ( a ještě začátečníka) je rok dost dlouhá doba na to aby vytvořil zisk. Na druhé straně, při pohledu na tabulku B.O.A. systému to asi nebude nic neobvyklého. Za leden - září t.r. zatím cca 2000,- ztráta. No nic.

Teď z druhého soudku. Pokud si dobře pamatuju, jsi z Brna. Příští týden jsem tam na školení, takže nabízím setkání u piva (nebo něčeho jiného). Jestli máš zájem napiš mi na mail - můžeme se pobavit.

Pevné nervy a úspěšný den

Zbyněk (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Mecini,
stalo se Vam presne co me a co mnoha dalsim obchodnikum. Kazdopadne:
Obchodovani dvou nebo tri EMA ma sve vyhody, avsak take nevyhody. Nevyhodou je, ze musite byt schopen akceptovat i delsi radu drobnych ztrat za sebou. O tom jsem Vam jiz jednou psal. Hlavni trend v dane komodite dostanete cca 1-2 za rok, ostatni trendy jsou vice mene do strany. V celkovem hodnoceni je tato strategie trend-followingu financne nejzajimavejsi, avsak take psychicky, finance a technicky velmi narocna.
Vystupy: posouvat SL po EMA 9 je zradne v trzich jako je napr. Sugar, nebo treba Live Cattle atd.. Takova strategie vystupu neni robustni. Zamerte se napr. na vystup kdyz: jste long a EMA 9 ticke dolu, kdyz jste short a EMA 9 tickne nahoru. Trailing SL neposouvejte, dokud nenastane tento moment. To same plati napr. pro EMA 18 atd.
Dalsi vystupni moznosti muze byt Turtle system: pouziva Donchain channel, s nastavenim napr. 20 period. Jste li long po prekrizeni EMA, cekejte az cena prorazi spodni listu kanalu smerem dolu, pak posunte svuj trailing SL. Z dlouhodobeho testovani je dokazano, ze se jedna o velmi profitabilni strategii. Samozrejme vstupni SL nechte na stavajici variante. Prectete si na odkazu, ktery jsem dal do fora: www.originalturtles.com [je to cteni na par hodin] a prinosne co se trend-followingu tyka.
Nastaveni EMA: zkuste se podivat napr. na variantu EMA 5 + EMA 63.

Nevzdavejte se a take s trhy nebojujte.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bolija:
asi 2měsíce obchoduji real a před tím jsem přibližně 3-4měsíce testoval paper... Musím přiznat, že v papírovém obchodování jsem měl mnohem lepší výsledky...(jo emoce jsem emoce a již se mi párkrát stalo, že jsem porušil disciplínu a můj MM a to mně bohužel stálo docela dost dolárkůů (o jednou případu jsem se již nedávno zmiňoval)... A tak výsledky prosím berte s nadhledem, jelikož moje cesta k úspěšnému obchodování je ještě velmi dlouhá....
Takže pokusím se popsat, jak jsem na tom... ;) jedná se o real
Obchoduji níže zmiňované komodity:
[bold]soft:[/bold]
obchoduji SB (cukr), SL 13pt, PT 39 pt, CC (kakao), SL 15pt, PT 45 pt, OJ (jusík), SL 1bod, PT 3 body
zrealizováno 6 obchodů, 3 obchody výstup na SL v profit zoně, 1 obchod výstup na SL s mírnou ztrátou, 1 obchod výstup na SL (veliký OG, ztráta 2x vetší než stanovený SL, 1 obchod výstup na PT
(jen sleduji KC (káva), CT (bavlna)

[bold]meat: [/bold]
obchoduji: LC (hovězí): SL 0.3b, PT 1.2b a LH (vepřové), SL 0.3b, PT 1.2b
(zrealizované 6 obchodů), 1 obchod výstup na profit SL, 3 obchody výstup na SL s min. ztrátou, 1 obchod výstup MOC za mírný profit, 1 obchod výstup na základní SL, PT ani jednou netrefen

[bold] Metal:[/bold]
GC (zlato): SL 15pt, PT 45 pt
zrealizované 3 obchody, 2 obchody na SL v profit zoně, 1 obchod výstup na SL ze ztratou

[bold]Grains:[/bold]
obchoduji C (kukuřici), S (sojové boby), SM (sojový šrot), BO (sojový olej), W (pšenice)
zrealizované 4 obchody, 2 obchody výstup na profit SL, 1 výstup za MOC, 1 výstup na SL (držel jsem noc další den veliký OG, velká ztráta)

[bold]Currencies: [/bold]
obchoduji AD (australan), CD (kanaďan), BP (libra), JY (japan), a SF(frank)
obchoduji elektroniku: zrealizováno 4 obchody, 2 obchody výstup v profit zoně, 1 výstup na SL, mírná ztráta

----------------------------------------
takže celkem zrealizováno 24 obchodů: výsledek ztráta 700 USD, situaci hodně ovlivnily 2obchody, kde jsem výstoupil na SL po velikých OG, ztráta 750 USD
Dlouho jsem váhal, zda to zveřejním naplno, ale nakonec proč ne.... :S
Takže úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vlasto,
kazdemu se vloudi chybicka. Nikdo neni dokonaly. Moje zacatky pri intradennich stocks byly podobne. Mel jsem za sebou cca jeden mesic profitoveho obchodovani a pak se mi podaril jeden nestastny kousek, kterym jsem ze sveho uctu smazal cca 1,500 USD [coz pro mne byla cca polovina vydelku v mesici]. Dulezite je, ze o svych chybach premyslite a ponaucite se do budoucna. Moji chybou bylo, ze jsem nepockal na vyplneni celeho vstupniho patternu. Dnes nevstoupim do trhu, dokud muj pattern neni i s razitkem a je mi jedno, jestli v televizi mluvi o nakupni horecce. To same plati o vystupu. Kdyz mam vyplnene pravidlo pro vystup, tak vystupuju i kdyby na me mel spadnout mrakodrap [mluvim v legraci]. Chci tim rici, ze neexistuje vyjimka, ktera by zmenila muj predem stanoveny postup.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vlasťo,

už dlouhou dobu přemýšlím o založení fóra - "Spekulant za rohem" myšleno setkávat se s někým, kdo nebydlí 50, nebo 200km daleko. Přesto, že do Prahy jezdím velmi často, není to zrovna kousek a ta zasekaná D1...
Tímto vyzývám i všechny ostatní, kdo má zájem se setkat v Brně. Škoda, že Libic nepřijede...

Kontakt xxxxxx, pokud nesedím u komodit času mám plno.

Pěkný večer
Mecini

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer Mecini,
bohuzel to nemam za rohem:-)) Skoda.

Pri tradovani EMA prekrizeni muzete zkusit nasledujici filtr: Tradujete-li EMA 9 a 18, pockejte, az se Vam EMA 18 vyda smerem, do ktereho chcete nastoupit. Tedy, prekrizi-li EMA 9 smerem dolu EMA 18, pockejte se vstupem do short pozice az do chvile, kdy EMA 18 ticke dolu. Pro tento filtr muzete pouzit napr. krizeni EMA 9 a EMA 26 apod. Vstupnim kriteriem muze byt podminka, ze budete vstupovat jen ve chvili, kdy je aktualni cena od EMA 18 max. napr. o hodnotu ATR, tedy last close nesmi byt dale nez ATR, nebo 2x ATR apod. Nekteri obchodnici cekaji na tzv. odrazeni od EMA 18, tj. prekrizi-li EMA 9 smerem dolu EMA 18, pak pockejte se vstupem do short pozice az na moment, kdy se cena vrati k EMA 18, od ktere se odrazi smerem na jih [bohuzel se tento pullback prilis casto nestava, presto to pro Vas muze byt vstupni signal].

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mecini,
nápad regionálního setkávání v Brně a případně dalších městech je určitě dobrý. S Tomášem jsme jednoznačně toho názoru, že občasné setkání s pozitivními lidmi „stejné krve“ člověka může hodně posunout dopředu, podržet v případném tápání a namotivovat. To byl ostatně důvod proč je zde Finančník a proč jsme začali s pražskými setkáními.

Setkání můžeme zorganizovat podobným způsobem jako to pražské – můžeme udělat nějaký registrační formulář aby bylo vidět kolik lidí má zájem, potom někde zarezervovat nějaký salonek příslušné velikosti. Já třeba také rád dorazím a poznám zase nové lidi. Jen je potřeba někdo v Brně, kdo minimálně zajistí prostory – přeci jen to v Brně s Tomášem moc neznáme.

Chcete-li se toho zhostit, prosím založte nejprve nové vlákno, ať zde necháme prostor původnímu tématu. Nové vlákno by se mohlo jmenovat třeba „Setkání v Brně“ a ideálně by jeho místo bylo ve složce tasocs, jejímž smyslem jsou právě podobná setkání.

Ujmete se toho? :)
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mecini,
upřímně řečeno, podobná slova jsem od Tebe čekal. Je to naprosto v pořádku, že sis dal pauzu. S tak intenzivním tempem se nedá dlouho vydržet :D Nejsme stroje, ale lidi.
Tvoje strategie je podle mě zaměřená na delší setrvávání v pozici, než je 5 dní. Co takle se poohlédnout po intradenní obchodování?

Mnoho pevné vůle

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Břonda:
já jsem si po určitém hledání vybral REFCO, a můžu řící, že jsem docela spokojený.... Pro obchodování používám jejich on-line platformu Refco Xpress (netvrdím, že je to nějaké špičková platforma, nicméně je velmi stabilní a za 2měsíce používání měla pouze jeden výpadek (asi 10min), na který jsem byl obratem upozorněm brokerem... Jejich demo můžeš testovat neomezeně dlouhou dobu... Komise sice nejdou nejmenší, ale časem budou pravidelně klesat (je to o počtu obchodů za měsíc)... Marginy jsou standard a moc vyskakovat si teda nemůžu... Okolní servis je velmi dobrý, dostavám různé reporty a důležité zprávy, které rozhodují o obchodování.... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...