Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Swingové obchodování s COT – praxe


Doporučené příspěvky

Ahoj. COT report a obchodování komodit dává smysl. Obchoduji spready na zrniny a maso a COT report mi pomáhá filtrovat vstupy, abych nebyl odkázán pouze na sezonalitu, která často zavede do pekel (obvzlášt v posledních dvou letech...).

Když jsem viděl, že Petra zaujalo Live Cattle tak mě to potěšilo, protože sleduji taktéž vývoj na této komoditě a to kvůli spreadu February18_October17. Čekám totiž na pokles, jelikož předpokládám, že to je právě to, co pomůže tomuto bear spreadu k růstu.

Zaujalo mě jak Petr píše "následně hledám obchody na shortu (vycházející z toho, že spekulanti v extrémech většinou nemají pravdu a trh je setřese nějakou korekcí)" >> toto už chce zkušenosti a takové uvažování se mi líbí.

Další zajímavý spread se rýsuje na sójové moučce, taktéž filtruji přes COT.

Jinak docela dobře zobrazuje COT  www.SpreadCharts.com (jo to free!!!).

HanyBany

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On ‎3‎.‎4‎.‎2017 at 17:12, hanybany napsal/a:

Ahoj. COT report a obchodování komodit dává smysl. Obchoduji spready na zrniny a maso a COT report mi pomáhá filtrovat vstupy, abych nebyl odkázán pouze na sezonalitu, která často zavede do pekel (obvzlášt v posledních dvou letech...).

Když jsem viděl, že Petra zaujalo Live Cattle tak mě to potěšilo, protože sleduji taktéž vývoj na této komoditě a to kvůli spreadu February18_October17. Čekám totiž na pokles, jelikož předpokládám, že to je právě to, co pomůže tomuto bear spreadu k růstu.

Zaujalo mě jak Petr píše "následně hledám obchody na shortu (vycházející z toho, že spekulanti v extrémech většinou nemají pravdu a trh je setřese nějakou korekcí)" >> toto už chce zkušenosti a takové uvažování se mi líbí.

Další zajímavý spread se rýsuje na sójové moučce, taktéž filtruji přes COT.

Jinak docela dobře zobrazuje COT  www.SpreadCharts.com (jo to free!!!).

HanyBany

Jsem rád za to, jak je ten český tradingový rybník propojen :) ano na spready je moc dobrá  free platforma SpreadCharts máte tam COT i další věci ! Jinak škoda, že COT nemáme i v SCH pak by to bylo dokonalé. Všechny zdraví J.    

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Petře,

jen jsem se chtěl zeptat na pár drobností ohledně tvého přístupu ke swingovému obchodování komodit...

1) V tomto článku... tohle je tvůj klasický vstup do obchodu, že čekáš na pullback k vykousnutí ve volume profilu nebo máš těch vstupů víc? Mám na mysli třeba nějakou price action typu flip nebo double top/bottom...

2) Vstupuješ předpřipraveným pending limitem na konkrétní ceně nebo to lovíš nějak za market případně za denní close?

3) Pokud je COT podle tvých představ, vstupuješ do obchodů i proti silně rozjetému trendu nebo vyhledáváš vstupy jenom do řekněme střednědobého trendu?

Díky za tvoji reakci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@kuba já podobné principy implementuji zejména do automatizovaných přístupů. V nich určitě čekám na určité setupy korespondující s COT. Resp. spíše naopak - mám určité setupy, které přes COT filtruji.

Stejně jako v intraday preferuji obchodovat do vyváženějších oblastí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Indikátor COT mě od prvního seznámení s ním přes tento článek velice zaujal i jsem ho několikrát úspěšně použil při analýze pozičních nebo swingových obchodů. Sledoval jsem ho přes stránky https://www.barchart.com/ 

Zobrazení COT tam je zdarma jednoduše přístupné přes nastavení indikátorů. Ale v posledních týdnech tam indikátor COT přestali aktualizovat. Neví někdo, co s tím je a nebo kde jinde je také možné indikátor COT spolu s cenovým grafem zdarma zobrazit? 

Děkuji 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 19. 1. 2019 at 14:31, Caesar napsal/a:

Indikátor COT mě od prvního seznámení s ním přes tento článek velice zaujal i jsem ho několikrát úspěšně použil při analýze pozičních nebo swingových obchodů. Sledoval jsem ho přes stránky https://www.barchart.com/

Zobrazení COT tam je zdarma jednoduše přístupné přes nastavení indikátorů. Ale v posledních týdnech tam indikátor COT přestali aktualizovat. Neví někdo, co s tím je a nebo kde jinde je také možné indikátor COT spolu s cenovým grafem zdarma zobrazit? 

Děkuji 

December 22, 2018: During the shutdown of the federal government, the Commitments of Traders report will not be published. When the federal government operations return to normal, CFTC will resume publication of the Commitments of Traders report.

Mají přece v USA zavřeno...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...