Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

lze pomocí technických ukazatelů vydělat


Sardaukar

Doporučené příspěvky

Ano, přesně tak. V obchodování musíte využít především svoji vlastní hlavu.
Články, knihy, kurzy - to vše vám může určitým způsobem pomoci urychlit křivku vašeho učení (tzn. nemusíte znovu sám objevovat věci, které jsou již dávno objevené), ale profitujícím obchodníkem se nikdy nestanete tak, že se budete snažit okopírovat někoho jiného.
Ale pojďme se již zpět věnovat tradingu - nemá smysl takhle pořád "špekulovat" dokola. Myslím, že vše podstatné bylo již řečeno. Pokud se opravdu o komodity zajímáte, prostudujte si on-line bezplatný manuál a začněte pracovat s grafy, které na internetu najdete také zdarma - to je vše, co v základu potřebujete.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Já si myslím, že ikdyž použijete známé techniky a způsoby obchodování, stejně budete muset "vyprodukovat" obchodní systém, který bude Vám ušitý na míru a bude pro Vás profitabilní. Dá Vám to, jak řekl Namodro pěknou hromadu práce. Takže ikdyž nevymyslíte nový indikátor, nebo něco podobného, stejně se nejedná o napodobování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás,
jsem vlastně taky úplně na začátku a taky ještě zdaleka nerozumím všemu. Ale připojím jeden postřeh, který myslím platí všeobecně. Když se člověk seznámí s něčím novým, tak buď tomu začne hned ze začátku věřit, nebo zase hned kompletně podezírat, prostě vidí to buď černě a nebo bílé. Pomalu s časem se začíná pohled měnit, ale zase extrémně, co bylo bílé je černé, co bylo černé je bílé. Až pomine tohle relativně krátké období, začne se na věci dívat s trochu chladnější hlavou a začíná mu docházet, jak to vlastně je. Pak teprve je možné přijít s určitým hodnocením, rozhodnout se, zde bude obchodování pro Vás to pravé, či nikoliv.
A tady nastává začátek vaší cesty. Máte určité teoretické základy, určitou vizi, ale záleží jen na vás, jak ji uvedete do praxe. Skoro můžu říci, že na světě neexistují dva kompletně stejné obchodní systémy, prostě každý si vytvoří to, co mu nejlépe vyhovuje, co vlastně odpovídá jemu samotnému, jeho jedinečnosti. A jelikož se nenajdou dva naprosto stejní jedinci, je každý originálem, který se promítne i do obchodního systému.
Uf, snad to nebylo moc filozofické :).

S pozdravem

Sunet

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Sardaukare,
me to pripada, jako kdyz Vas do obchodovani na burze nekdo nuti a Vam se ale vubec nechce:-)) Tento portal vznikl z dobre vule dvou lidi, kteri se chteji podelit s ostatnimi o sve znalosti. Nic vic a nic mene. Nikde neni napsano, ze musite obchodovat tak ci onak. Dokonce neni ani nikde napsano, ze musite obchodovat. Tento portal Vam nabizi komplexni informace tykajici se obchodovani na burze, VSE ZDARMA, a je jen na Vas, co si z techto informaci vezmete pro sebe. Pokud si nevezmete nic, verte mi, ze nebudete jediny a pokud si neco za sve vezmete, pak mi take verte, ze nebudete jediny. Pokud se s nejakym stylem obchodovani ztotoznite, pak si muzete zaplatit treba nejaky kurz a prohloubit sve vedomosti. Vse dobrovolne a jen na zaklade Vasi vule. Tedy, prestanme resit, jestli to teda zkusite nebo ne. To je skutecne jen a jen Vas problem a ne lidi, kteri se tu "schazeji". Kazdy z nas musel projit stejnym procesem a mnoho lidi zde na webu muselo zacinat opakovane, po serii ztrat. Verte mi, ze to jsou mnohem tezsi zacatky a zkuste se podivat, jestli si nekdo z techto lidi stezuje. NE, NESTEZUJE. Tak o tom premyslejte. Bohuzel nikdo neni zvedavy, jestli Vam se chce nebo ne.
Mimochodem, americky optimismus rika: dej a bude Ti dano. Cesky pesimismus rika: radeji pichnu sousedovo prase, nez aby mel o jedno vice.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sardaukare,

mě zase připadá, jako by jste neměl sám dostatečné sebepřesvědčení a sebedůvěru a k tomu vám ještě nikdo nedával podporu ve vašem okolí, takže jí hledáte tady. Zde můžete nalézt dostatek podpory až se skutečně vydáte na dráhu obchodování a budete potřebovat již řešit reálné situace a problémy. Ale nečekejte, že zde najdete nějakou podporu v tom, abychom vás zde přesvědčovali že by jste se měl do toho pustit ať už tak nebo jinak. Podporu, motivaci, chuť a přesvědčení musíte hledat jen vy sám v sobě. Jak jsem již zde několikrát říkal, tento server nemá za cíl někoho o něčem přesvědčovat, někoho do něčeho nutit, apod. Každý se musí rozhodnout sám, zda-li se na tuto cestu vydá a jakým způsobem. Neberte to zle, ale vaše příspěvky mi připadají již trochu mimo - trochu nekonstruktivní a nejasné. Myslím, že nejlépe uděláte, když si konkrétně ujasníte sám co a jak v tradignu chcete, pak se do toho sám pustíte a začnete nějakou konkrétnější a konstruktivnější diskusi, která by řešila něco, co může pomoci i ostatním. Nechápejte mě prosím nějak zle, ale skutečně bych nerad, aby tento server byl chápán jako místo, kam si lidé budou chodit řešit své pochybnosti a nevyřešené problémy. Jak píše Libic - je tu spousta lidí, kteří se do tohoto businessu vrhli s nelehkým začátkem a každý bojuje jak nejvíc může, aniž by si zde stěžoval a čekal, že ho někdo bude utěšovat a přesvědčovat v tom, co potřebuje slyšet, protože v to sám nevěrí.

Hodně zdaru,
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...