Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

lze pomocí technických ukazatelů vydělat


Sardaukar

Doporučené příspěvky

Také jsem si kdysi lámal hlavu úvahami, odkud se berou ti, kdo kupují, když cena zcela evidentně klesá.
Mám proto dvě možná vysvětlení (určitě jich bude mnohem víc):
1) vždycky se najdou ti co si myslí, že právě teď už se to musí otočit
2) je spousta jiných, co obchodují v jiném časovém horizontu. To, že na denním grafu cena klesá, ještě neznamená, že klesá plynule. V rámci dne může být spousta trendů nahoru i dolu, zrovna tak v rámci měsíce na týdením grafu může cena stoupat. Takže vy jakožto denní obchodník prodáváte, protože byl double top a nakupuje od vás týdenní obchodník, protože na jeho grafu je double bottom nebo intradenní obchodník, který na svém grafu vidí proražení S/R úrovně.

Sef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Myku a Libici, na to musím reagovat.
Vím dobře o který článek se jednalo. Měl jsem z toho také trošku ten pocit, jako Myk, ale do toho článku to patřilo, jinak by se snížil efekt. Jak je vidět, zafungovalo to.
Jinak znám dva mladé hochy, kteří si v sázkách vydělávají obrovské peníze, podobně, jako v komoditách. Mají systém a perfektní MM. Jedou úplně stejným stylem, jako my tady, jen se zabývají samozřejmě fundamentem. Takže není sázení, jako sázení ;)

Bohdan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

myslím, že podstatný rozdíl mezi sázením a obchodováním komodit je v tom, že u sázek je RRR na straně brokera-on vytváří podmínky s ohledem na statisticky prověřenou pravděpodobnost výhry/prohry. Asi to přirovnám k hodu mincí: pokud budete pořád sázet že padne orel a kurz výhry bude 2:1 nikdy nemůžete být ve statisticky významném období v profitu.
Nikdy nenajdete sázkaře kt., Vám dá kurz 3:1

Pokud obchodujete na burze, určitě se naskytnou příležitosti kdy dostanete na "hod mincí" kurz klidně i 5:1.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

U sázení můžete vydělávat na rozdílech kurzů mezi jednotlivými bokery. Ty rozdíly nejsou veliké, ale s vhodným nastavením výše sázek můžete vydělávat slušné peníze. Další způsob o kterém jsem slyšel, je sázení na jasného favorita. Statistiky prý říkají, že sázení na favorita je výhodné. Brokeři to samozřejmě vědí a na favority vypisují nízké kurzy, ale prý ty kurzy vypisují o něco lepší, aby nalákali vůbec nějaké sázkaře a zajistili se proti riziku, že favorit prohraje (kdo by si vsadil na "správný kurz 1:1,01? Tak vypíší aspoň 1:1,1). Prý si nemohou dovolit nevypsat kurz na favority, tak prostě počítají s jistou malou ztrátou. Toto jsem zaslechl, neověřoval jsem si to. Třeba je to blbost.

Sázení bych už asi dále nerozebíral, nikdy jsem se o to pořádně nezajímal, jen mě to napadlo jako srovnání při úvaze o tom, kde se na burzách rodí peníze. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko, na tuto otázku v podstatě existuje jednoduchá odpověď... TA funguje právě proto, že každý obchodník, spekulant, zpracovatel či další účastník komoditního obchodování prostě situaci na trhu vidí úplně jinýma očima než někdo jiný... Co, pro někoho je jasný signál pro prodej, může být pro jiného jasný signál pro nákup... Nicméně jde práve o to, být na té straně (buy/sell), která zrovný hýbe s trhem....:))... a která otevírá pozice a drží a drží... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Myku,
jsem rad, ze jsme si vysvetlili "letadlo". Pokud se Vas me vypady dotkly, pak Vas poprosim, aby jste ve Vasich prispevcich vynechaval subjektivni "prirovnani", ktera se objektivne dotykaji jinych osob. To mi prijde celkem logicke a predpokladam, ze Vam take.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

huh,tak tolik příspěvků jsem opravdu nečekal....já samozřejmě souhlasím s těmi důvody jako jsou různé čas. grafy,nedokonalost lidí, apod.Ale přecejen se mi zdá zajímavé snažit se vyvinout systém podle stávajících systémů a snažit se jich využít ;).Ale dost dobře mi není jasné toto -


pokud se nad TA trochu hlouběji zamyslíte, zjistíte, že některé formace fungují právě proto, že se nimi obchodnící řídí a čím více, tím lépe. Třeba právě zmiňovaný double top, začne se rýsovat na grafu, kde ho uvidí spousta obchodníků a ti si všichni řeknou: "Hele, double top, musím prodávat". Tento výprodej stlačí cenu a vyprovokuje další obchodníky: "Všichni prodávájí, to musím taky". Následuje další stlačení ceny. Takže obchodníci předpokládající, že vidí vznikající double top, ho vlastně svým jednáním vytvoří. napsal uživatel sefnov

pokud by všichni obchodovali právě podle double top,pak by opravdu nebyl nikdo,kdo by prodával,když všichni nakupují....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Sardaukare,
priznam se, ze mi zacina unikat, co vlastne hledate? Ptate se, jestli TA funguje nebo nefunguje? TA funguje, protoze kdyby nefungovala, pak bychom tu nebyli. Ptate se, jestli funguji uvedene formace? Funguji mnohem dele, nez si umite predstavit = viz. svickove grafy. Priznam se, ze prestavam rozumet, jake vysvetleni vlastne hledate? Vy jste si precetl knihu, ze TA nefunguje, zde na foru vidite mnoho lidi, kteri se obchodovanim dle TA zivi na plny uvazek. Dalsim dulezitym bodem je, ze obchodujete pravdepodobnost vyvoje trendu, a to svym money-managementem. O tom se tu mluvi snad v desitkach vlaknech a mnoha clancich. TA Vam urcuje pravdepodobnost vyvoje, kterou musite obchodovat money-managementem. Tedy, diskutovat jen o TA je polovicni a neuplne tema. Ale o tom ve Vasi knize asi nepisou?? Nikdo se tu nepre, ze TA funguje na 100%. Nefunguje na 100%. V nekterych pripadech je uspesnost TA pouchych 30%, zbylych 70% jsou ztratove obchody. Pokud v uvedenych 30% [3 obchody] vydelate na kazdy obchod 100, tedy celkem 300 a ve zbylych 70% [7 obchodu] ztratite na kazdy obchod 20, tedy celkem 140, jste v profitu a na tom je postaveny cely trading. O tom ve Vasi knize take asi nepsali?? Na Financnikovi se o tom pise vsude.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sardaukare,
jak k tomu pouze dodám – trading je svět sám pro sebe. V řadě aspektů funguje jinak než „běžná společnost“ a prostě není třeba z počátku chápat úplně vše. Časem vám spousta věcí – které bude skutečně potřebovat pro vydělávání peněz - „docvakne“. Pokud byste podobným stylem pátral po tom, jak je vůbec možné že funguje „klasická společnost“ taky přijdete na spoustu otázek na které vám nikdo nebude schopen dát jednoznačnou odpověď a přitom se filozofové daným tématem zabývají stovky let. A taky ve společnosti fungujete, aniž víte odpovědi úplně na všechny možné otázky typu „jak to funguje“, „coby kdyby“ atd.
Na tradingu je skvělé, že si vše můžete trénovat v reálných podmínkách a při tom nic neriskujete. Pokud vás tato oblast zajímá, tak si prostě vemte grafy a testujte. Buď vám to fungovat bude, nebo ne.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ok, :) ,děkuji, že jste všichni vyvrátili mé chmurné obavy.Já sem samozřejmě celého finančníka přečetl (jsou to kvalitní informace zdarma) , ale asi jsem zatím nezkušený a nevím, jak to všechno funguje.Nechtěl jsem, aby to vypadalo, že jen chci hledat důvody, proč by to fungovat nemělo, abych se tím nemusel zabívat a zároveň utěšil své svědomí.Zkrátka jsem začal pochybovat, jestli to všechno vůbec funguje a jestli tím neztrácím čas.Nechce se totiž mi věřit, že jen tím, že přečtu pár knih, navštívím pár seminářů a prostě budu dělat to, co mě naučili mě dovede k fin. nezávislosti a možná i bohatství.Ale zatím jsem stejně jen student a nemám peníze na tyto semináře a knihy, takže budu zatím spíše "vymýšlet"... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Sardaukare,
prave proto je tu Financnik. Vsechny informace dostavate zdarma. Pro studium nemusite kupovat nic a nemusite chodit na jakekoliv skoleni. Obchodovani muzete postavit jiz dle infa zdarma.
V zadnem pripade nikdo netvrdi a ani nikdo nepise, ze budete bohaty na zaklade precteni nejake knihy nebo nastiveni seminare.
A posledni, mnoho lidi zde na financnikovi bylo bez pocatecniko kapitalu. Je to stejne jako s podnikanim: chcete-li podnikat, musite dat dohromady financni prostredky.
Kdyz se podivate do Forex fora [Sidovo forum], pak platformu na testing dostanete zdarma, vsechny informace take zdarma a k otevreni uctu Vam staci i "par korun".

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, Sardaukar,
nechtěl jsem se do této diskuse (která je tu už po x-té pořád o stejném tématu) zapojovat. Ale ten váš poslední příspěvek mi tedy dodal. Nechce se vám věřit, že jen to, že přečtete pár knih, navštívíte pár seminářů a budete prostě dělat to, co vás naučili, vás dovede k finanční nezávislosti! Vždyť jste student - co děláte proboha jiného? Přečtete pár knih, navštívíte pár seminářů (pokud jste na VŠ) a budete prostě dělat to, co vás naučili. Až na to, že drtivá většina škol v této kotlině produkuje nedodělky, které když přijdou do praxe, prakticky v jakémkoli oboru, musí se znovu učit to, co je škola jaksi naučit nestihla.
Tady vám nikdo netvrdí že je to snadné. Jednoduché v principu ano - prodat, nebo koupit. Ale jako u všeho platí, že když to chcete dělat dobře, budete se to učit celý život a budete do toho muset investovat pěknou hromadu práce :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Namodro,
právě, ve škole vás opravdu učí hlavně to, co nakonec nevužijete a skoro všechno (pokud chcete být opravdu úspěšný) musíte spíše vymyslet.Proto se snažím angažovat v podobných věcech jako třeba komoditní obchodování, ale myslel jsem, že je třeba i něco "vyprodukovat", ne jen napodobovat....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...