Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní strategie


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

galant
namodro
Ano obaja mate pravdu, co som napisal bola len poznamka nedaj Boze aby ste to brali ako nejaku kritiku to by ma mrzelo :-(
Ako som tak testoval rozne TA strategie v podstate kazda, ktoru som odskusal funguje spolahlivo ci uz Moving Average, KAMA, FIMA, MACD a pod. Ano samozrejme zalezi na timeframe ako si kto indikator nastavi a samozrejme a to hlavne dodrzanie obchodneho planu.
Na deme pri testovani som spadol z 10 000 USD uctu na 2000 USD a tam sa drzim zatial :) z takou sumou aj zacnem takze celkovo je premna asi lepsie laborovat pri tejto hranici.
Takze dobre viem ako clovek moze prist o peniaze ak nedodrziava obchodny plan :-( a kedze je to ako vsetci tu vravite na live ucte horsie tak potom sa mam na co tesit :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to dzink, a další
jak napsal dzink: možná někoho potěší, že v tom není sám, kdo se potýká se strachem a lakotou při každém obchodu, a kdo si na začátku namlátil čenich. Tak to jsem přesně já:). Děkuji Vám všem, kdo přispíváte do fóra. Souhlasím s dzinkem, že nejen analýzy a indikátory, ale i morální podpora mohou výrazně pomoci. Já sám neznám nikoho osobně, kdo by se zabýval forexem a z lidí v mém okolí si většina o forexu myslí, že je to snad něco jako druh sportky - tedy pokud vůbec tuší o čem mluvím. A tak díky tomuto fóru alespoň nemám pocit, že v tom lítám sám. Též je příjemné si občas odpočinout od angličtiny a užít si kapánek českoslovenštiny:).
Já osobně jsem na forexu teprve půl roku: 3 měsíce demo / 3 měsíce live a má psychika si už prodělala část nezbytné metamorfózy a hlavní věc, kterou si troufám říci, že jsem už zvládl je to, že se dokáži radovat z toho kolik jsem si za den zase vydělal (žádná sláva) namísto toho, abych zpytoval svědomí nad tím, kolik jsem si vydělat mohl(pěknej balík), kdyby… Zkrátka, pečuji si o své vrabčáčky, holuby nechávám lítat a sedat po střechách a mému účtu se to taky začíná zamlouvat a tak už se na mne tolik nečervená.
Díky Vám všem pánové a neztrácejte chuť pokračovat v péči o nás FXmláďata…

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den vsem,

Jsem uz nejaky cas prilezitostnym ctenarem diskusi na Financniku a zda se mi, ze lide tady opravdu maji (nevim z jakeho duvodu, ale to uz je jina otazka) chut poradit novackum. Rad bych vas proto pozadal o nazor na obchodni metodu Jake Bernsteina, kterou nazyva Stochastic POP. Jak metoda funguje, muzete najit na tomto linku.

www.tradewithvision.com/jbnl/Copy%20of%20mbh050620.pdf

Sam uz metodu nejaky cas zkousim na platforme VT s jejich puvodnim nastavenim %k a %d. Zda se mi, ze vhodnym vstupem pri obchodovani je entry v pripade, kdy 10-ti i 5-ti minutova krivka %k protinaji 75%/25% linii ve stejnem case. Pro potvrzeni vstupu je dobre sledovat krivky MACD(zatim pouzivam ty puvodne nastavene hodnoty---jejich protnuti na 5min grafu). Jak autor pise, tahle metoda je celkem verohodna v ruznych timeframech.

Na umistovani SL a vystupu zatim pracuju.... a samozrejme tohle ze zda byt orisek, ale to uz je muj problem

Diky za eventualni komentare
Zdravim
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam tu taky jednu strategii!!! Neni to nic noveho!!! Funguje to JENOM na FA!! Kazdy vime, ze za den projde strasne moc Fundamentalnich zprav, ktere mohou rozbourit trh na nejakou dobu!!! Takze pred zverejnenim zpravy 1-2 minuty vystavim order +20 pips a -20 pips od prave ukazane ceny!! A jak se zacne trh bourit tak se hybe prudce jednim smerem a order sezere a pak k tomu i naky ten Profit, pak to je uz jenom na vas kolik chcete mit z jedne transakce!! Ja takhle osobne kazdy den vydelam 90 - 120 pips!! Nezapominejte na Stop Loss!!! Nikdy nic nevite jiste!! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ma se jednat o obchodni strategii na forexu. Zkousel jsem si to prelozit, ale moc tomu nerozumim. Mozna to ale nekoho bude zajimat. Je to v anglictine, pokud by mi to tady nekdo dokazal vysvetlit, predem dekuji.


Forex Arbitrage is an arbitrage among real rates and synthetic cross rates in different local markets.
For example, suppose a trader has accounts with forex brokers in New York, Tokyo, and London. As far as local quotes are determined by local players, there are sometimes arbitrage opportunities among different locations. In our case the real rates are gbp/usd 1.6388 1.6393 (NY), eur/usd 1.1832 1.1837 (Tokyo), and the cross rate eur/gbp is 0.7231 0.7236 (London)

In such situation exists risk-free arbitrage opportunity with estimated profit equal to $13.1 on a mini contract. Indeed buying 100,000 EUR for $118,370 (10 mini lots or a one standard lot), and selling 100,000 EUR for 72,310 GBP, and selling 72,310 GBP for $118,501 gives zero exposures in EUR and GBP with profit of $131.
Such arbitrage is possible if the trader's positions are netting (clearing) by some "clearing house".

A one possible way to realize this strategy is to find three brokers having the same clearing firm. Then you should make agreement with this clearing firm on "netting" services. It means that clearing firm will clear (net) your positions across three pairs at specified time using the opening rates. For example, in the example above suppose you had opened the following positions long 100,000 EUR/USD; short 100,000 EUR/GBP; and short 72,310 GBP/USD at 10:00AM and instructed the clearing firm to clear these position at 16:00 PM at the opening rates. The netting/clearing gives the following results: Long EUR from the first pair and short EUR from the second pair gives zero exposure in EUR. Long position in GDP from the second pair and short position from the third pair gives zero exposure in GBP. Short position from the first pair ($118,370) in USD and long position from the third pair ($118,501) in USD gives you $131 profit without open positions and exposures.

The second possible way is to use some agreements (options or swap) to guaranty clearing/netting at these specific rates, which give risk-free arbitrage profit. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zikatr:
je to takzvaná arbitráž, která je založená na tom, že různí brokeři mohou mít ve stejném okamžiku nepatrně jiné ceny - ty ceny se během několika vteřin obvykle vyrovnají, ale borci, kteří si to dovedou ohlídat, dokážou na těchto rozdílech vydělat slušné peníze. Je několik cest jak toho dosáhnout, dvě z nich jsou v tom článku popsány. Můj názor je ten, že je to poměrně zbytečně složitá záležitost jak organizačně (tři různí lokální brokeři se stejnou clearingovou firmou, souhlas clearingové firmy...), tak časově náročná. Ale proti gustu... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...