Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní strategie


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

to SID:

dobrý den SIDe, chtěl jsem se jen zeptat na Váš názor. Začal jsem se zabývat Forexem teprve nedávno a momentálně se zabývám studováním různých obchodních technik v oblasti TA. Vím, že Forex je zejména o FA, ale TA je jistě potřebnou pomůckou každého tradera.
Zajímal by mě Váš názor na obchodování podle Elliotových vln. Je mi známo, že mnoho obchodníků na Forexe používá Fibonacciho úrovně, které fungují především proto, že jsou používaný ostatními obchodujícími. Nemáte náhodou zkušenosti s technikou Elliotových vln na Forexe.
Tato technika se mi docela zamlouvá, ale zdá se mi, jako by měla něco společného s komoditami.
Omlouvám se, pokud můj dotaz nebyl k tématu a předem děkuji za odpověď.
kofis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Kofis
Osobní zkušenosti na FX s Elliotem nemám, ale pokud mohu posoudit, podle toho na čem je Elliot založen, spíše jsem skeptik. Už jsem to tady někde uváděl - v přemíře optimismu s Elliotem je taky dobré si přečíst něco jiného. Odkaz na tuto knihu tady dával nick bob75 a stojí za to, si přečíst alespoň výtah z této knihy. Někdo věří Elliot, nkdo Fibo liniím, někdo Vegas, někdo MA, někdo Williams, další něčemu jinému...
www.financnik.cz/forum/read.php?13,2475,13856#msg-13856
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Myslím, že pořád Milan Volf - možná by se mohl podělit o výsledky a strategii... :) Jinak originál diskuse je tady: www.strategybuilderfx.com/forums/showthread.php?t=15439&page=544&pp=8&highlight=Hans+123
ale je to momentálně už šílených cca 550 stránek, takže než se tím prokoušeš, tak spíš skončíš ve svěrací kazajce... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To namodro:

Díky za link. Na tej diskusii som strávil už pár hodín aj keď len ako nezúčastnený pozorovateľ :D. A skutočne, to je na zvieraciu kazajku ;). Preto ma zaujíma názor partie z ČR a SR združenej okolo Sidovho vlákna o FX. Tie výsledky na spomínanom fóre sú také rozpačité: niektorí nadšene vychvaľujú Hansa do nebies, niektorí neustále podpichujú, že výsledky nie sú nič moc. Tak som to začal skúšať na 4 menových pároch, aby som si utvoril svoj vlastný názor. Samozrejme, som si to prispôsobil na svoj obraz :).
Takže, ak sa tým niekto zaoberá, mohli by sme si vymeniť pár postrehov príp. výsledkov.

Martin.

P.S.: Čo Ty na to, Volf?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

galant:
já už jsem to tu psal vícekrát, nepoužívám systém Hans jako takový, pouze breakout ranního pásma na GBPUSD. Můj systém má profit factor cca 1,6 při max. DD 6,8%.
Ale jinak, znáte to staré české přísloví, že bez práce nejsou koláče? Já mám za to, že pokud ten systém za něco stojí, může mít třeba 10x více stránek a já si je všechny přečtu.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...