Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní strategie


Volf

Doporučené příspěvky

Milane,
s těmi koláči máš naprostou pravdu, ale myslím že zrovna galant už si tady na fóru nějaké ty buchty zasloužil... :) Problém je ten, že takových systémů, diskuzí a stránek je dnes po světě sta nebo tisíce, a člověk by mohl strávit čtením příspěvků celý život, anž by kdy vydělal v trhu jediný cent... Osobně chápu toto naše fórum mimo jiné právě jako filtr, kterým by si měli tradeři VZÁJEMNĚ pomáhat - a ono to tak funguje právě i na rom Strategy Builderu nebo Forex Factory a dalších. Samozřejmě vždy byli a budou "vyčuránkové", kteří si myslí, že dostanou všechno na zlatém talíři a sami nedají nic - ale to je jejich problém. Sám víš, že sebedokonalejší systém sám o sobě nestačí, a že se kolem toho člověk pěkně nadře, aby z toho skutečně nějaký profit byl. Kdyby se Petr P. s Tomášem N. striktně drželi toho hesla o koláčích, tak tady dnes nemáme kde a o čem diskutovat...
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Volf:
veď preto na ňom už niekoľko hodín sedím :) a čítam a čítam a čítam. A keďže sa mi ten systém vcelku páči (predovšetkým tá koncepcia, na ktorej je postavený), budem to čítať aj keď to bude mať 5000 stránok. (Už sa teším na tie koláče :D).
Ja takisto netestujem klasického Hansa, prebral som od neho len základnú filozofiu breakoutu. Za mesiac sú tri menové páry v + a jeden v miernom -.
Ale som rád, že je tu niekto, kto tiež obchoduje breakout a aj podľa kusých informácií, ktoré poskytol, vyzerá, že úspešne. Takže dík ;).

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to galant:

ja se tou diskuzi prokousam cca 3 tydny a jsem na 440 strance a urcite stoji za to si to poprekladat, nejen ze si procvicis anglictinu ale taky je tam spousta zajimavych vysledku modifikaci backtestingu atd.
Jestli chces az to doprekladam tak ti mohu poslat "vycuc" z toho fora, ale lepsi bude, kdyz se tim prokouses protoze sam protoze co me prijde zajimavy tobe nemusi a naopak. Jinak si myslim ze je to dobry system, ktery ma velky potencial ale neni to nic na male ucty proto se to chystam modifikovat.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To DarkMan:

dík za ponuku. V každom prípade sa tým prehryziem, ale neodmietnem ani Tvoj "výcuc", aspoň budem vidieť, čo iný trader považuje za zaujímavé na tomto systéme, čo napríklad mne mohlo ujsť. Uvítam aj Tvoje postrehy, ako tento systém modifikovať, určite mi poskytnú ďalšiu inšpiráciu na dolaďovanie.

To namodro:
dík, Peter, za Tvoj posledný príspevok (hlavne tú prvú vetu...). Vystihol si absolútne presne, o čo mi išlo mojou výzvou na diskusiu o Hansovi a iných breakout systémoch (tu). Prehnane to môžem prirovnať asi takto: Fórum finančníka a predovšetkým FX a jeho traderi sú ľudia, ktorých názor si skutočne vážim, keďže ich takto virtuálne mám možnosť spoznávať už niekoľko mesiacov, zatiaľčo na iných fórach sa ešte "necítim byť doma", aj keď bezpochyby sú tam skvelí a skúsení traderi. Suma-sumárum: Názor povedzme Sida, Volfa alebo Tvoj a ostatných má pre mňa väčšiu váhu ako názor pre mňa anonymného tradera odkiaľsi z Floridy :)
A určite nechcem patriť k "vyčuránkom", ktorí len sedia a všetko chcú mať na zlatom podnose. Ak bude teda záujem, rád sa podelím o konkrétne výsledky testovania breakout systému, ich modifikácie, MM a všetko čo s tým súvisí.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

namodro, galant:
Rozhodně díky zakladatelům tohoto fora za tuto příležitost vzdělávání. I já bych bez této možnosti znal mnohem méně. Jenom mám obavu, zda ti, co se ptají na dávno zodpovězené otázky aniž by předtím minimálně použili vyhledávací funkci jsou vůbec předurčeni k tomu aby vydělávali na trzích. Pánové ptejte se mě na cokoli, co jsem zde ještě neřekl, ale proč bych se měl pořád opakovat? A to mluvím o českém foru.

Co se týče toho zahraničního, je pro mě cennější, pokud si sám proberu celou diskuzi, pokud mě zajímá, kromě už zmíněné angličtiny si udělám VLASTNÍ názor na to, co se tam probírá. Jakýkoliv výcuc je pro mě zkreslená informace. A mezitím mohu pochytit i jiné, s tématem nesouvisející informace, které mohu potřebovat.

Já sám jsem četl diskuzi, když měla asi 300 stránek, trvalo mi to cca 3 týdny. Potom jsem systém programoval do VT, další tři týdny práce s odladěním. Nakonec jsem se naučil programovat v MT, abych si mohl udělat backtest. Dva měsíce práce. Teprve potom všem jsem získal pocit, že mohu vybrat nejlepší variantu, která mě vyhovuje a budu stoprocentně přesvědčený, že ten systém funguje. Nemyslím, že existují nějaké zkratky a každý si musí podobnou cestou projít. Ale ta cesta by měla začínat u vlastního průzkumu a teprve po získání vlastního názoru věc konfrontovat s ostatními.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to galant:

Ok tak jakmile se dostanu nakonec, zazipuju to a dam to sem. Me se libi myslenka otevirat na kazdou stranu 2 pozice
potom prvni uzavrit kdyz mam podle orig. pravidel nastavit SL do breakeven
druhou nechat bezet ale nastavit SL do breakeven.

Samozrejme ze ne za cenu vetsiho risku tzn. pokud standratne obchoduju 1 objednavku s 1 lotem otevru 2 objednavky s 0.5l, tim padem mam stejny risk, ale mam vetsi pravdepodobnost ze se z ziskove pozice nestane ztratova. Pak si myslim ze pro ranni session je 10hodin pozde mozna by bylo lepsi trosku driv (9:30), ale nemam to backtestnute. Na foru taky zminuji ze pro EUR/USD je lepsi pouzivat 13pips od HILO urovne misto originalnich 5pips.
Kazdopadne cely je to o backtestingu, na ten se vrhnu az prectu to forum.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf:
nikto od Teba nechce, aby si sa opakoval. Možno to tak nevyzerá, ale skutočne som schopný používať funkciu Vyhľadávanie ;). Len mi prišlo logické, keďže už niečo vyše mesiaca trénujem breakout, opýtať sa na ČERSTVÉ výsledky a skúsenosti ostatných SR, ČR traderov s týmto alebo podobnými systémami. A predpokladám, že v minulosti si len ťažko mohol hodiť na fórum výsledky, skúsenosti a postrehy zo súčasného obchodovania.
Takže napríklad otázka typu: Aké skúsenosti a výsledky máš s breakout systémom v marci, určite nepatrí medzi dávno zodpovedané otázky a ani virtuózne ovládanie funkcii Vyhľadávanie mi v tomto prípade nopomôže :S.
Alebo sa mýlim?

To DarkMan:
Ja obchodujem 3 miniloty na každú session. Všetky pozície z doobedňajšej session zatváram tesne pred 14:00 a takisto ruším aj objednávky. takže o 14:00 začínam s čistým stolom a zadávam nové objednávky. Následne poobedňajšie pozície zatváram striktne o 18:00 bez ohľadu na to, či je pozícia zisková alebo stratová, samozrejme, ak ju dovtedy nezatvorím na profite, alebo SL :).
Ja jeden minilot zatváram pri +20pips u Eura, druhý pri breakeven (a posuniem SLň a zvyšok doobchodujem s posúvaným SL po +10pips.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf.
díky za report (tu). aj keď mi je jasné, že obchodujeme rôzne systémy, ktoré majú spoločný naozaj len hrubý základ, keď porovnám Tvoje a moje výsledky, vidím, že sa touto cestou oplatí ďalej predierať. Keď zhromaždím dostatočný počet údajov a tradov, hodím výsledky na sklo aj ja, aby bolo s čím porovnávať.

Martin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMan:
Pokud provádím modeling na vyšším timeframe, používá se jako základ hodnot ze všech nižších timeframes. Pokud ale provádím test na 1M datech, což je nejnižší úroveň, nepoužívají se pro modeling žádné další hodnoty. V tom případě modeling quality je takto nízké. Ale ověřoval jsem si ručně výsledky a souhlasí to a odpovídá to i mým reálným výsledkům (i když občas trochu nedodržím plán)
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...