Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní strategie


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dost dlho som nevedel prist na "chut" jenikom, ale je fakt, ze sa daju obchodovat celkom dobre. Chce to len more casu a poriadne "napozerat" graf. Metoda, ktoru som pouzil by sa dala nazvat "oko vidi", plus zopar MA a %W pre orientaciu. Vysledky su v prilohe. Obchodoval som 5lotov ( vo vysledkoch sa sa zobrazuje 50mini = 5 lotov, kedze mam demo na miniucte). Nieco podobne idem aj live, ale menej agresivne ( a samozrejme s mensim poctom lotov), stav po dvoch mesiacoch +140% z pociatocneho uctu. Momentalne mam strasne malo casu, takze som to obchodoval, len ked mi ho trocha volneho zostalo, ale myslim, ze aj tak je to slusne. A este nieco, najlepsie je asi takto obchodovat na Oande, kde su podstatne nizsie spready. Prajem pekny den a vela pips ...

4517

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miki01:
Výsledky jsou to jistě slušné, nicméně obchodovat bez SL není zrovna moje gusto. Měl bych na tebe pár dotazů....
Co si představuješ pod metodou "oko vidí"? Obchoduješ automatem nebo ručně? Šla by případně tvá metoda zautomatizovat? A nakonec, proč máš na obchodování tak málo času, chodíš do práce? Není škoda si nechat ujít 1300 pips týdně?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:
Forexu sa venujem asi 3 roky, ale az posledny 1/2 rok to nabera smer, ktory som od toho ocakaval. Je asi fakt potrebne "odsediet" u toho mnozstvo casu, aby sa to dostalo do oci ... Nieco podobne, ako ked sa ucis jazyk. Ci sa to da zautomatizovat ? Mozno ano, ale to by chcelo podrobne rozobrat co a ako, no a neviem ci by sme boli schopni vsetko matematicky popisat. Nie som bohvie aky programator, takze zatial to obchodujem rucne. Inak s roznymi EA som stratil asi 2 roky a nikam to neviedlo, cim nechcem povedat ze to nie je mozne. Skor ale premyslam nad API a vlastnou platformou ( brat je programator a nieco sme uz zacali riesit ), ktora by splnala moje poziadavky bez zbytocnych obmedzeni. Indikatory pouzivam fakt len pre orientaciu, podstatne su urovne S/R, tvar sviecok a celkovy pohlad na graf. Jenikmi som sa zacal intenzivne zaoberat az po prispevkoch Marekafx, predtym sa mi zdali dost riskantne. Aj napriek tomu, ze idem bez SL, dari sa mi celkom slusne odhadnut trh a 90% pozicii uzatvaram v den ich otvorenia ( z toho vacsinu do hodiny) prevazne na TP. Pri vstupoch pozivam aj Oandu ( teraz som pred odoslanim penazi na Live, zatial som mal len demo) , kde idu aj 5 a 10 sec grafy ( casto na nich vidis koniec korekcie ovela skor ako na 1M). Na Oande som skusal ist takto len Long po dobu cca 2 mesiacov ( to vies uroky), no a vysledok: zo 100.000 som to potiahol na aktualnych 211.000,- USD. Zacinal som s 1lotom, pri 150.000 som zacal obchodovat 1,5 lotu a teraz idem s 2lotmi. Ako SL sluzi "po vzore R65" MC a to tak, ze v pripade nepredvidanej udalosti ( napr. nedavne denne range GBP/JPY cca 1.000 pips), mam 2 ucty, z toho jeden, na ktorom obchodujem, je s s obmedzenou vyskou USD.Na Oande mas v pripade GBP/JPY 4 pips na spreade k dobru, co je pri mojich 20-30 obchodoch denne celkom dost. Ak chces mozem Ti poslat na to demo pristupove udaje, aby si to posudil, ci je to k niecomu dobre a ci ma zmysel premyslat nad nejakym EA ( ale len na mail, aby do toho niekto nesprtal, chcem totiz zistit, kam az to polezie).
No a ten cas ? Mam firmu, ktorej sa tiez musim ( teda este aspon nejaky cas ) trocha venovat, ale hlavne dostavujem "barak" a aj ked tam manualne nemakam ( resp. len malo), tak je s tym kopec starosti. To vies, ak to ma byt "typ-top", tak ... O mesiac sa chcem stahovat, takze potom to uz bude OK.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miki01:
MarekFX tu psal o korelaci mezi JPY páry.... Sleduješ něco podobného? Nebo koukáš jen na jeden pár bez vztahu k ostatním? Podle mě, jestli časuješ obchody dle 5s TF, asi nejdeš často a velmi do ztráty. Nezkoušel jsi alespoň nějakou MAE/MFE analýzu, kdy by jsi mohl mít SL, aby ti ho to ještě nenabralo? Zdá se mi, že by nemusel být dále než 30 pips. Míváš někdy takovou průběžnou ztrátu? Ty vstupní údaje na demo mi pošli, snad si z toho udělám obrázek, mail myslím máš.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miki01:

Dik za ten vypis, ktery jsem si v excelu trochu projel...;-) a vysledky jsou velmi zajimave...
Mohl bys prosim Te upresnit, jak je to s tim tvym live, a jaky tam mas tedy prubeh a vysledek? Nepochopil jsem to.., rikas ze obchodujes live mene agresivne, ale soucasne jsi pred odeslanim penez, atd. Dik za upresneni. A kdybys mohl nekam dat kus vypisu z toho live uctu, to by bylo mnohem mnohem cennejsi (jen obchody, vsechny indentifikacni a account udaje si samozrejme odrez..). Demo je vzdy jen demo...Diky !

(
Jak jsi vzpomel toho MarkaFx tak to byl tady takovy vyron, uz se neozval a tak nezbyva nez pochybovat... Zverejnil to v den, kdy par gbp/jpy udelal v jednom dni jindy nevidanych nejakych tusim 1000 pipsu dolu a 800 nahoru a na takovemhle trhu vydelalo balik i jen prekrizeni dvou MA. Bohuzel ani na jednoduchou otazku jak vypadaly realne vstupy vs. signaly neodpovedel...
)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf: mailovu adresu na Teba som mal, ale asi sa mi ju podarilo zmazat. Nasiel som v tomto fore nejaky mail na Teba ( milan at mmtop dot info ), takze ak je spravny mas tam tie pristupove udaje k demu na Oande. Bohuzial, Oanda ma jednu nedokonalost a to, ze obchody na kratsich TF vidis len par hodin, resp. len par minut ( podla dlzky TF). Mozes si ich pozriet vo vypise, ale to uz tak pekne graficky nevidis , ako priamo na grafe. Ak by sme sa mali dopracovat k tomu, ci by sa na to dalo napisat EA, tak by asi bolo dobre, keby som Ti priebezne posielal screen s pokecom preco som vstupoval a preco som dal TP na nejaku konkretnu hodnotu. Aj tak si myslim, ze niektore veci pojdu len tazko zakomponovat do programu, lebo casto hraju rolu aj take veci, ako rychlost pohybu, alebo napr. to ako cena "tancuje" okolo nejakej hodnoty a aky vyznam to ma v konkretnom pripade na moje rozhodnutie. Ale ak mas chut, tak preco nie ... Mas pravdu, Marekfx sa zaoberal korelaciami z hladiska MA. Pokusal som sa o nieco podobne( takych nas bolo asi viac ...), ale zatial mi nedoslo, ako spracovat korelacie takym sposobom ako on ( mam indikator korelacii, ale co s nim dalej ... , snad ked bude viac casu tak sa k tomu vratim).Tiez je pravda, ze moje znalosti z MA su uz slabsie, ako v casoch, ked som studoval na EF ( vtedy sa nam smiali, ze nestudujeme elektro, ale matematiku s rychlokurzom elektriky). Takze zatial na to pozeram len vizualne, mam na obrazovke GBP/JPY, EUR /JPY a USD/JPY , no a priebezne pozeram aj na cable a EUR/USD. Co sa tyka SL, mne sa javi ako schodnejsia cesta obmedzit vysku uctu a ist na MC. Je to v podstate ista forma SL a MM. Ked sa dari, tak sa tymto sposobom daju ziskat slusne prachy, za rel. kratky cas, no a ked nie, tak ti to jednoducho vycisti ucet a potom mozes pokracovat znova po presune penazi z druheho uctu. Ten druhy ucet je vlastne rezervny, na prevod ziskov a doplnanie prveho, aby si zbytocne nemusel platit za prevody bankam. Ide len o to vhodne nadimenzovat vysku obchodneho uctu vzhladom na velkost lotov ( minilotov). Ten vypis co som sem dal, je vlastne akymsi real testom co "znesie' ucet vzhladom na velkost pozicie a preto je tam schvalne aj take agresivne obchodovanie. Ked som pisal ze na Oande obchodujem aktualne 2 loty, tak to neznamena, ze mam otvorenu len jednu poziciu s velkostou 2 loty, ale kludne ich nozem mat 3-5, teda sucastne moze byt otvorenych 10 lotov ( za urcitych podmienok) ... Jasnejsie to bude zo screenov. brus: Live idem zatial na Interbanku, ale ako som uz pisal na Oande mam na kazdom obchode peknych par pips k dobru na spreade ( denne mi to moze spravit u GBP/JPY 40-100 pips, niekedy aj viac, zalezi kolko obchodov zrealizujem). Preto som si teraz otvaral u nich live ucet a prave v pondelok tam posielam peniaze. Uvazoval som aj o MB tradingu, ale tam mi chyba vhodna platforma ( mozno ak zvladneme pristup cez API, tak ..) Dalsia vec je, ze ked si poratam komisie u MBT, tak je to v podstate takmer rovnake ako u Oandy. Z Live by som sem nerad nieco daval, ale mozem obcas hodit par screnov z dema na Oande. kde to idem takmer totozne s Live. Pre nazornost to bude urcite stacit. Akurat ze tento mesiac budem v casovom strese, tak toho bude pomenej, ale forex nikam neutecie ... No a aby som len netaral, tak v prilohe je graf s vysledkami( Oanda) z noci zo svrtku na piatok a piatok doobeda, potom som uz musel ist prec ( je to normalny zip, takze rozbalit ) Ide o real obchodovanie ( hoci na deme), nie su to ziadne testy, ale aj tak to nemusi byt "po chuti" kazdemu, takze to berte len ako inspiraciu a nie ako navod ... Este by som poprosil, ak ma niekto program na fotenie obrazovky, keby ho sem mohol dat. Viem ze to tu niekde je, ale nechce sa mi to hladat ( uff, to zas bude reci, ze sa mi nechce ... ale mne sa fakt nechce ...) Pekny den vsetkym ...

4521

Link to comment
Sdílet pomocí služby

brus:

Vkladal som sem prispevok, ale este sa nezobrazil... hmmm...
Chcel som este poznamku k Marekovifx ... Nebol by som taky skeptik ( teda ci mu to funguje,alebo nie), ale ak mu to frci tak ako pisal, tak sa mu vobec necudujem( ani nezazlievam) , ze prestal s dalsim zverejmovanim. Samozrejme ze ma to trocha mrzi, ved predstava "lahkych prachov" je velmi lakava, ale kazdy si musime hladat vlastnu cestu.
Aj tym sa ludia na tomto webe odlisuju od "nariekajuceho pospoliteho ludu". Ked uz pre nic ine tak aj preto, ze su ochotni venovat cas aj peniaze do veci v ktorej im nikto nezaruci uspech ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Minulý měsíc skončila soutěž s XTB. Vyhrál ji účastník, který svůj účet zhodnotil o 3639,73%. XTB poté zaslala výpis z jeho obchodního účtu. Napadlo mě vstupy a výstupy z obchodů vložit do grafu a odhadnout použitou strategii. Ale víc hlav víc objeví, proto tento příspěvek berte jako výzvu. Přikládám skript, který vám vstupy a výstupy vloží do grafu. Stačí jen vložit rozbalené soubory : "A-soutezni ucet" do \experts\scripts "ucet" do \experts\files a spustit skript A-soutezni ucet. Zdraví Tomáš

4726

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nesouhlasil bych s tvrzením, že nepoužil strategii a pouze jen hazardoval :

a)Netroufl bych si ani u jednoho příkazu nestanovit SL a PT a jít klidně spát. Viděl bych to na hlídání automatickým obchodním systémem.
b)Když se podívám na časy otevírání a uzavírání obchodů, tak je tam velké časové rozpětí - to by ten člověk snad 2 měsíce nedělal nic jiného než obchodoval a ani by nechodil spát.
c)Na 4.místě se umístil člověk ze stejného města. To bych u města se 42000 obyvatel považoval za velkou náhodu. Spíš ovládal oba účty a bez pořádné strategie by to fakt byla velká náhoda.

Jinak v soutěži se prostě hazardovat musí, i když je to způsob vzdálený reálnému obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...