Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní strategie


Volf

Doporučené příspěvky

to Jay, vďaka že si zareagoval veľmi zaujímavý názor. Lenže to "to big to fail" dokedy bude... Kde je hranica pre to "big".. donekonečna to takto nemôže ísť.. je uvažujem selským rozumem ... a je hodne pravdy na tom, čo hovoril ten pán Vaský.. ak si teda celý článok čítal...

S pozdravom nickirout
fakt vdaka za názor.. cením si to...


to bachman.. nevadí, že vypadlo.. ale žiaľ neviem ti to priamo pripomenúť aby si na mňa spomenul.. ináč ako sa ti darí v tradingu?.. Moja stratégia je tunnel method.. a od nej nepopustím... dalej ju rozvíjam, respektíve robím selekcie obchodov, lebo signálov je viac než dosť a to obchodujem výlučne iba 6 párov... chcem nakúpiť pár knižiek z amazonu, ktoré sú výlučne o forexe, curriencies a currency futures... je ich tam kopa.. a nerád by som kúpil mačku vo vreci... preto som sa chcel spýtať SID-a či nejakú čítal, ktorá mu pomohla.. ale nejak si nikto nechytá.. Jednu vec nechápem.. prečo GRADA a iné vydavateľstvá vydávajú furt knihy o komoditách, akciách... keď forexákov je na financniku značná prevaha?.. je to tým, že účty sa dajú založiť od pár 100-viek USD, kým komoditný účet od pár dobrých 1000-ciek USD... chcem osloviť vydavateľstvo slušnou formou, aby konenčne už vydalo knihu priamo súvisiacu s forexovými obchodmi, a nie furt komodity.. priamo forex spot.. ten ktorý tu väčššina obchoduje.. A neexistuje, že by to ostalo vydavateľstvu na krku.. no nie? co si o tom myslíte.

s pozdravem nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Můj selský rozum mně říká,že ekonomika USA,ale potažmo i dalších padne vlivem rostoucí ceny ropy,která nemusí během několika let končit na 100usd,ale může být třeba za 200 usd,nebo více,dovede si to někdo představit?V podstatě jsme na vrcholu těžby a bude pokračovat s největší pravděpodobností pokles,šejkové si nechávají platit dolary,ale stejně zjištují,že se z nich stává papítr na WC,samo že mají hromady nasyslené,nemůžou to nechat propadnout,tak se toho můžou pomalu a v tichosti zbavovat,vyměnují je za zlato(roste),euro(roste),yen(roste),čína také kupuje kvanta ropy,čím může platit--asi ne chuany,platí usd,ale také zjištuje,že šejkové nechtějí dolary,takže ji také čeká výměna.Amíci už asi moc ropy doma netěží,stoupne-li cena hodně,může se srovnávat s yenem,japonci také nic netěží.Určitě to ale bude nějakej ten rok nebo desetiletí trvat,nic není hned.
Jinak udc a ostatní,nenechte se znechutit,SIDovy předpovědi také někdy nevychází a to se někde rozepsal,kolik VŚ ekonomického směru studoval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To kubika... čakajú nás veľké zmeny... len škoda že neviem, kedy.... ak dôjde ropa.. tak.. osobne si myslím, že ..lepšie povedané verím tomu, že korporácie, karteli, ktorí bohatli na rope cez viac ako 100 rokov.. začnú vrážať obrovské sumy do vývoja- technologického sektora, lebo podľa mňa nie je normálne aby sme používali technológie z 19.stor.. viď motor (nemyslím fordov revolučný osemvalec, ale princíp motora všeobecne).. a preto jednoduchá logika, hovorí .. existujú vynálezy-patenty-vzory, ktoré sú už dávno niekde pripravené (skúpené spomínanímy kartelmi), na to aby sa raz zrealizovali... Teda investícia do technologického sektora v nasledujúcich desaťročiach môže veľmi dobrou voľbou, pretože ak dôjde ropa-treba new technology- nové zdroje energie ak nebudú a ak sa mýlim.. tak je veľmi pravdepodobné, že z toho vzniknú konflikty a svetová kríza, ktorá vyzdvihne hodnoty tradičných uchovávateľov hodnôt ako je zlato, akcie firiem vyrabajúce lieky a základné potraviny, "potravinové" komodity a kto vie možno komoditou bude raz aj vzduch... Teda podľa mňa náš čakajú dva extrémy.. buď sa pozbierame a začneme pomocou technológie napredovať alebo začneme cúvať dozadu-teda veci budeme riešiť násilím. Osobne tomu dávam 50:50 a tak si rozdelím aj svoje peniaze.

Ozaj tak teda nikto mi neporadí ohľadne kníh zameraných na forex?????

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravím, tu je jedna moja myšlienka pre vystupovanie z obchodu bez ,,sleeppage". Vela som čítal o problematike sleeppage na stránkach finančníka a podla mna (možno sa mýlim) je to velmi jednoduché. Vystupujem z pozície nie zadaním,, uzatvorit pozíciu" ale okamžit manuálne posuniem stoploss do cielovej sumy a som z trhu von za jednu sekundu a bez sleeppage. Skusal som to na 50 obchodoch a 50 x bez sleep page, takže neviem čo za problém sa tu rieši.


Norbert 888

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Norbert:
pravděpodobně jsi ještě neslyšel o tom, že stop příkaz se v okamžiku exekuce mění na market. Tzn., v případě rychlého pohybu je zde slippage zcela pravděpodobné a běžné. Fascinuje mě, jak někdo po pár dnech obchodování na demu záhy začne vypouštět do světa taková "moudra".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf Napsal:
-------------------------------------------------------
> Norbert:
> pravděpodobně jsi ještě neslyšel o tom, že stop příkaz se v okamžiku exekuce mění na market. Tzn., v případě rychlého pohybu je zde slippage zcela pravděpodobné a běžné....

Je fakt, že můj broker nepatří mezi ty lepší, ale ještě se nestalo ANI JEDNOU, že bych měl ukončení pozice na zadaném SL byť o jeden bod jinde. Holt mám v případě plnění SL neuvěřitelné štěstí (nemluvím teď o výstupu posunutím stopky do aktuální ceny). :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tož mě se stalo, že jsem nedávno dostal slip 16
> pips u IBFX (5Lotů) na stop příkazu + dalších 7 na
> SL. IBFX od 9.2.2008 rapidně změnila politiku,
> bohužel pro tradery k horšímu. Zkraje roku jsem
> dostal slippage u MIG, 54 pips 5 loty. Už u nich
> neobchoduji.


Jojo IBFX me ted taky pekne se..u ....pozice 70usd v plusu /mela se zavrit/ a skoncila 200usd v minusu...bylo to s nima lepsi. ;) A co se vlastne stalo toho 9.2.?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Volf,

ešte raz sa vrátim k môjmu,,moudru" na chvíĺu som si myslel, že som sa zmýlil , ale asi to tak nie je. Oprav ma ak sa mýlim. Stoploss je na to aby chránil účet, existuje možnosť , že teoreticky zadám stoplos napríklad na 150 USD a v prípade spetného phybu mi zoberie z účtu 200 USD? Myslím si, že rozdiel medzi demo a real účtom je len v realnych a fiktívnch peniazoch. Systém by mal fungovat rovnako na demu aj v reále, aby si to mohol človek odskúšať ako to funguje pokial to tak nieje tk je to zavádzanie zo strany brokera jednoduch podvod.
Takže pokiaľ vychádzam z toho, že to funguje rovnako tak je moja teoria správna. Používam MT4 , pri otvorení obchodu a zadaním príkazu hned kliknem na zmenu príkazu a nechám okno otvorené. Cakám na nejaký zaujímavý zisk a pokial chcem vystúpit okamžite jednoduch v okienku kde sa nastavuje výška stoplosu držím šípku napr.smerom hore a stoplos mi preletí cez aktuálnu cenu a pozícia je okamžite uzavrená za aktuálnu cenu. Funguje to stále!!! Je pravda , že pokial som chcel zmenit stoplos klasicky a zadal som zmenu musel som čakať na potvrdenie zo severa , ale týmto spôsobom nečakám na nič a pozícia je uzatvorená okamžite!!!V prípade, že to tak funguje len na deme, opakujem sa, že je to zavádzanie zo strany tvorcu MT4 alebo brokra.


Norbert 888

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Norbert888
U nekterych brokeru muze byt rozdil v tom, ze u vyhlasovani fundamentu na demu nezvysi spread-tohle delaji napriklad na Oande, kde na demu maji pri Interest rate a Unemploytment spread stale 0.9pips na E/U a na live je to 10 pips, proto se muze zdat obchodovani na demu "jednodussi". Dale je mozno, ze pri vyhlaseni techto dulezitych ukazatelu muzou byt trochu rozlisna data mezi live a demo.

No jestli by jsi mel stoplos nastaveny 150USD(30 pips pri 0.5 lotu) tak pri takovemhle malem mnozstvi ti ke slipu nedojde, teda alespon mam takovehle zkusenosti na live u Oandy, ale ten princip jsi pochopil spravne. Jinak nejdulezitejsi faktor je, jak rikas, mit realne penize a to pri 20 ztratovych obchodech hnedka ze zacatku zlikviduje hafo obchodniku at mas system jaky chces:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...