Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní strategie


Volf

Doporučené příspěvky

alm0st

dik za zdielanie systemu, je to celkom jednoduché a v podstate stále to isté :
- určiť trend
- počkať na korekciu
- nastúpiť
- ak sa korekcia zmení na obrat, rýchlo vystúpiť
- ak pokračujeme v trende, držať

no ja som už na svoj navyknutý
a vidím, že tie vstupy sú približne rovnaké (na mojom grafe sú vstupy na open sviečky ktorou precháídza čiara)

okrem toho obchodujem často na pda a tam by som takéto indikátory nedostal

ešte by si mohol niečo napísať ako zadávaš výstupy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

alm0st,

Začínám si pohrávat s myšlenlou zkusit forex a tak jsem si instaloval demo od Ikonroeal a zkusil jsem si tam přidat Vaše ( Tvoje) indikátory.... no ale nějak se mi to nedaří, mohl by jsi prosím napsat postup jak tam ty indikátory dostat? Omlouvám se za takový dotaz, ale zkoušel jsem to a nejde mi to... když jsem to stáhnul a pak jsem na to kliknul tak se mi to otevřelo v kompilátoru a když jsem dal zkompilovat tam mi to vypsalo eror.. dík za případnou pomoc..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mhm, chapem, ... systemniekolko mesiacov ide fajn, a zrazu to ide len dolu a dolu vodou.
Chcel som vsak tym predch. prispevkom v podstate povedat to, ze na viac-rocnej historii by clovek videl - ze dany system bezne ma aj dobre obdobia, ale aj niekolkomesacne zle obdobia. Presne to je jeden z ucelov - aby sme videli skutocny obraz systemu, vedeli ake ma muchy a ratali s nimi. Je pravdepodobne, ze podobne zle obdobie systemu sa nevyskytlo uplne prvy krat, a s viac-rocnym backtestom (nie je to tak vela prace, asi 3-4 dni aktivnej prace), by to nebolo prekvapenim, ale skor znamou charakteristikou systemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stefan.

ano je to pravda, ale mam pristup len 9mes dozadu a navyse obdobie konca r 2008 bolo vyrazne turbulentne a volatilnejsie ako kedykolvek predtym aj potom. Prave preto by som chcel najst sposob ako upravovat SL a TP, ale osvedcene ATR alebo BB a pod sa mi velmi nepozdavaju. Napr velmi nizka volatilita casto vedie k prudkym pohybom a naopak velmi volatilne obdobia su nasledovane opat "mrtvym"...takze zatial to riesim tak, ze evidujem aj vystupy s inymi nastaveniami SL a TP a ked sa po urcitej dobe ukaze, ze je niektore lepsie, prejdem nan. Ak ma niekto lepsi napad sem s nim..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alm0st, ale i kdokoliv jiný

chtěl jsem systém popsaný "alm0stem" na str.27 v této diskuzi backtestovat, ale navím jak indikátor SHI kanál posouvat zpět v grafu ( platforma MT4, EUR/USD, 4H ) a také se mi nedaří zobrazit indikátor Perkyasctrend1 více jak cca. 5 měsíců na zpět.
Indikátory jsem stáhnul na předchozí straně: www.financnik.cz/forum/read.php?13,7768,page=27
Pokud někdo víte jak tyto dva indikátory uprvit, tak předem děkuji za radu.

zapi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 month later...

woodie:
Ahoj, myslím že zisk je zisk, ať už je jakýkoli. Problém dlouhodobějších zisků, bych neviděl v systémech, ale v lidech, kteří je obchodují. Podle mě i obyčejný systém cross dvou EMA může být stále ziskový. Osobně využívám základu z WCCi společně s EMA, zisk je průměrně 200pips týdně už něco málo přes půlrok, ale tu a tam po pár týdnech nějaké to % vyhodím do luftu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

PINFX a SOK
Je zvláštne, že tieto systémy (stratégia) nemajú svoje vlákno a dokonca sa o nich vôbec nediskutuje, hoci garant Sid dal na to už viackrát odkaz. Znalci programovania hľadajú dobre podložené stratégie a túto nechávajú plávať. Takže, keby si chcel niekto popísať na túto tému...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PINFX a SOK
Tak začnem nad Sidovým popisom mudrovať sám. Začnem ako obvykle vstupom. Vstupuje sa naraz, najčastejšie do 4 párov, poprípade 6, maximálne 8. Výber párov je popísaný asi na troch miestach dosť hádankovým spôsobom, takže si to nechám nabudúce a začnem svojim výkladom jednotlivých podmienok výberu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kviido
Myslím, že každý průměrně inteligentní trader umí číst a vše podstatné o SOKu je popsáno na blogu. Přežvýkávání (netýká se jen SOKu, ale různých postupů obecně) něčeho co je popsáno na netu ve stovkách statí o korelacích, volatilitě, křížových crossech, amplitudě atp. považuji za zbytečné a každý si to může dohledat.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...