Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pozicne obchodovanie na Forexe


biko

Doporučené příspěvky

spector
plně sohlasím s gladerem a dzinkem, ale v jednom tě mohu povzbudit i já jsem takto před dvěma roky uvažoval a možná když jsi projedeš vlákna zpětně tak tam najdeš taky nějaký můj starý přizpěvek na toto téma, taky jsem říkal, proč jsem tam dal proboha tu stopku, vždyť za tři dny to stejně jede mojim směrem, tak ji tam nedám a nebo dám 300 a ono se to obrátí. Realita je ale jiná, velice brzy jsme pochopil, že vyhazuji peníze a ostatní jako glader a dzink je hezky pomalu ale jistě přemisťují na svoje konta. :D Pokud se plně budeš věnovat studiu tak ti garantuji, že za dva roky pokecáme na jiné téma a dokonce ty budeš psát nováčkům " chlapi neblbněte" ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 96
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To spector:

po prečítaní debaty, ktorá sa včera poobede na tomto vlákne rozprúdila, som mal sto chutí a nápadov, ako reagovať na Tvoj posledný príspevok. Ale vzhľadom k tomu, že si vážim ľudí, ktorí tvoria tento web a aj všetkých, ktorí sa snažia z tohto fóra získavať vedomosti a následne ich predávať ďalším, obmedzím sa už len na kratučkú reakciu, ktorou bude pre mňa táto debata ukončená.
Nepochybujem o tom, že konfrontácia je skvelá vec, hlavne keď je konštruktívna a slušná. Po Tvojej prvej odpovedi som to aj tak bral. Ale ako som si prečítal aj ďalšiu Tvoju odpoveď, ako aj odpoveď pre Dzinka, myslím, že minimálne k prvému kritériu efektívnej konfrontácie to malo ďaleko. Ani v jednom príspevku si okrem osobných útokov na mňa a na Dzinka, nenapísal nič, čo by debatu posunulo o kus ďalej alebo smerom, ktorý si Ty od svojej pôvodnej otázky očakával.

Prajem Ti veľa úspechov, nech sa rozhodneš pre akýkoľvek prístup k trhom :)
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BigBull Napsal:
-------------------------------------------------------
> To biko:
> Pises ze namas mnoho casu na intradenni
> obchodovani. Ja take ne a presto obchoduju
> intradene. Moje situace je nasledujici:
> Jsem studentem VS v praze. Volno mam akorat dva
> dny v tydnu a ty mam vetsinou naplnenej az po
> okraj bud brigadama, pritelkyni, ucenim a jinyma
> starostma... Zbytek tydne jsem ve skole od rana a
> vracim se vetsinou az vecer. Taky sem si rikal ze
> by bylo fajn do toho vstoupit a vylez treba az za
> tyden, mesic ci dele a nestarat se o to... Jenze
> sem si rychle spocital, ze tech 50-ti pipsovych
> "vlnek" nez se to nekam dostane je tam relativne
> dost a kdybych aspon polovinu znich chytil, byl
> bych na tom lepe nez kdybych to drzel od zacatku
> az do konce. No jo, jenze co s tim, kdyz jsem v
> dobe obchodovani nekde v... pryc . Nakonec sem
> se dostal k platforme MetaTrader4. Ma takove
> moznosti o kterych se mi ani nesnilo u predchozich
> platforem. Nyni je situace takova, ze pouzivam uz
> hotovy system, ktery produkuje docela solidni
> vysledky. Nasel jsem ho na
> www.strategybuilderfx.com/forums/showthread.php?t=
> 15439 a protoze je ten system uz naprogramovanej,...
>
> Jirka


Ahoj Jirko,
tak vitej v klubu Hanse :] Pouzivas jeho klasicke nastaveni nebo mas nejake modifikaci. Jak ses asi docetl, nejprofitabilnejsi je jen ranni GBP "segment". Osobne v DEMU mam SL50 a TP 120 ale posouvam stopku nad breakeven po 25 pips...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...jeste malicky dodatek, k BANKAM, FONDUM, ktere tady zaznely... stopky ne stopky, vse by bylo v podstate jedno :), ale nejdulezitejsim faktem zustava, ze pouzivaji, at se to beznemu smrtelnikovi zda nebo nezda, daleko prisnejsi a striktnejsi MM nez drtiva vetsina obchodniku, jejich risk bude pod hladinou 1% a spise by clovek sve uvahy mel orientovat podle objemu kapitalu jakym disponuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Stopkári: Byť presvedčený, že na finančnom trhu je len jedna najúspešnejšia metóda a to kratke stopky je asi taký nezmysel a arogancia ako tvrdenie, že Jáger je najúspešnejší hráč na svete. Ak by to bolo tak, forexový trh by zanikol, pretože všetci by sme boli kratki stopkári na jednej strane trhu. Doporučujem vám aby ste sa v ďalších príspevkoch obmedzili na odbornejšie prístupy, než opakovanie všeobecne známych stopkárskych poučiek, na to sa vás nick Biko zaiste nepýtal, tých je tu plný portál. Zaiste sa pýtal ako sa dá použiť pozičné obchodovanie a nie naopak.

Spector

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To glader: rozhodl jsem se otestovat demo u Interbank metatrade 3.85 (z důvodu firwall) zajímal by mě ten Hanse123 modifikace GBP ranni segment & Pivot Daily protnuti prorazeni ....
a pokud by bylo možné bližší info k ProfitGenerator verze7 & Ema Contest Hedged. Bohuže jsem v práci u PC ale platformu VT z důvodu firewall zde nerozjedu a doma se k tomu dostanu jen po 18:00 večer. Dík DavidF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Timd>

Doporucuji si precist vlakna EMA cross a ProfitGenerator na jiste www adrese. Nevim jestli ji tu mohu zverejnit. Teda me to nedela problem, ale jestli to neodporuje zasadam, co Petr a Tomas stanovili. Jinak ja jsem samozrejme take v praci a ani MT ani VT tady nerozjedu.
Mame promakane hlidani portu, takze na obojwe muzu zapomenout.
Ale doporucuji si stahnout ne MT3 {3.85} ale rovnou MT4 - vsechno uz je vychytany a ea na AOS viz vyse existuji jen pro mt4.

At se deje cokoliv, nepripojuj uvedene AOS na LIVE ucet !!! Vse je ve stadiu testingu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spector: my trh netvorime, my na nem parazitujeme. Trh tvori uplne jini hraci s uplne jinymi strategiemi a uplne jinym mnozstvim kapitalu. Velci hraci nemaji k dispozici paku, proto obchoduji uplne jine strategie. Pokud mas kapitalovou silu jako banka, pak je pro tebe trh uplne jinym hristem. 1 pips je 0,0001 dolaru u dolarovych crossu. Pro nas je to 1 dolar diky pace. Chapes? Proto nejsme vsichni na jedne strane trhu.
Kratkodobi obchodnici naseho typu jinou sanci nez tyhle strategie nemaji. Co se tyka odbornych pristupu a odborniku - je jich na VSE plna fakulta. My se snazime vydelat penize.
Pro tvou informaci: rozdil mezi pozicnim, swingovym a ID obchodovanim je v delce drzeni pozice. Technicka metodika je prakticky totozna. Pokud chces na forexu [bold] investovat [/bold] metodou buy and hold, pak to nenazyvej pozicnim obchodovanim, protoze i v pozicnim obchodovani hrajes na pravdepodobnost a drzis pozici po omezeny cas.
Mam zname, kteri obchoduji uplne jinym zpusobem nez my, drzi pozice hodne dlouho, pouzivaji jine instrumenty nez my. Pouzivaji misto stopek metody rizeni portfolia. Maji ztratu - neboli stopku - definovanou mnozstvim penez, ktery maji v danem konkretnim produktu. Precti si napr. neco od Petera Lynche na tema buy - and - hold strategii na akciovem trhu. Jenze - stejne jako Lynch nenakupuje vetsinu akcii v portfoliu na margin nelze investovat do meny takovymto zpusobem na pakovem produktu s pomerem 100:1. Pravidla moneymanagementu jsou pro vsechny stejna. Jestli nemas jasno v tom, kolik muze v danem obchodu byt tva maximalni akceptovatelna ztrata, pak na to doplatis. Pokud to mas spocitane, pak pouzivas stop loss. SL neni jen prikaz u brokera, SL je zpusob premysleni. Stejne jako profit target neni prikaz Limit u brokera, ale definice toho, jak budes reagovat.
Tecka. Trhy nas rozsoudi ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dzink: Konečne rozumná reč. Tvrdíš všakže:
Technicka metodika je prakticky totozna, Pouzivaji misto stopek metody rizeni portfolia, obchoduji uplne jinym zpusobem nez my, Pravidla moneymanagementu jsou pro vsechny stejna, drzi pozice hodne dlouho, pouzivaji jine instrumenty nez my.
Neodporuje si to? Rozoberme to.
Je celkom jedno, či som banka, ak by som aj nebol, obchodovanie na margin mi umožňuje, chovať sa obdobne.

Spector

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...