Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pozicne obchodovanie na Forexe


biko

Doporučené příspěvky

zdravím.
nezabyvam se forexem, obchoduji komodity pozicne (klasické a opcni spready) chystam se na intradenni obchodovani indexu. Takze se omlouvam za off-topic prispevek. Nicmene se zde jiz problematika diskutovala a tak chci navazat.
Od zalozeni uctu resim potrebu zajisteni kursu CZK/USD. Zatim jde kurs v muj prospech (nakoupil jsem za 15 a dnes se blizi 22), nicmene se chci zajistit proti zpetnému posílení koruny. Mam otevreny ucet u Interactive Brokers, ten mi umoznuje obchodovat i menove pary, cili je zde moznost provest short na menovy par CZK/USD. Nicmene velikost kontraktu je pro mne prilis velka (4mil. Kč). Potreboval bych zajistit jen 15.000 USD. Pak je moznost provest tento obchod s bankou(napr. KB) nebo napr. financial.cz , ale ti to posuzuji jako uverovy obchod. Kazdopadne bych se rad zeptal, zda nekdo sel stejnym smerem a nasel nejaky vhodny zpusob (napr. vyse zmineny short a ochranna opce call?).
dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 96
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

no odporucat zrovna nebudem. ale viem ze niektori traderi XTB pouzivaju na hedging. ale vylucne len na hedging. urcite nie na obchodovanie.

skusil by som si preklepnut aj inych brokerov. ktory maju CZK . myslim ze oanda by nemusela byt zla volba. ale to niecu cesi. maju dobry manazment uctu. urocenie a moznost volby meny uctu .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Valcik.M Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> Mám zajímavou otázku. Když obchoduji pozičně, v
> kolik hodin realizovat vstupy? Protože při
> backtestu vstupuji na close svíčky, ale v tom
> případě bych musel zadávat příkazy pozdě v noci,
> což se nejspíš nikomu z nás nehodí.
>
>


Já vidím pro vícedenní obchody na FX jako nejoptimálnější vstup pro otevření pozice každý den po cca. 17:00 hod.

Důvodem je to, že již ten den probehlo vyhlašování dat a trh na ně již zareagoval. Nevstupoval bych v pátek, protože to se zavírají pozice před víkendem. Obchod bych si naplánoval na denních grafech a do pozice bych vstoupil až na další svíčce po signálu ke vstupu, tj. druhý den po cca. 17:00 hod.

O tom načasování vstupů u swingových obchodů přemýšlím již delší dobu, ale zatím jsem nic jiného nevymyslel.

Otázku kdy pozici uzavřít, tam mi přijde jako nejlepší varianta mít vždy pozici dělitelnou dvěmi, první polovinu uzavřít za pevně stanovený target a u druhé poloviny dát stoploss na break even a počkat si, co z toho vyleze. Pochopitelně je třeba brát v úvahu důvod vstupu do pozice a pokud se ten důvod změní, tak pozici uzavřím.

Občas vidím na denních grafech měnových párů signály pro vstup do pozice do trendu, které ale vyžadují velký stoploss. Tam se mi místo obchodování na FX osvědčil nákup opce na daný měnový pár.


Pokud má někdo lepší nápady v jakém čase otevírat pozice pro swingové obchody a kdy z nich vystupovat, tak uvítám jeho názory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...