Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trendové čáry


Doporučené příspěvky

Sween,
souhlasim,ze Elder nenapsal nic prevratneho.Ja jsem opiral svuj pohled o prvni vety na strance 112.
"Vetsina obchodniku vyuzivajicich grafy kresli TL pres extremni vrcholy a dna,lepsi je ale kreslit je pres okraje cenově zahustenych oblasti.Tyto okraje ukazuji,kde doslo ke zvratu aktivit vetsiny obchodniku.TA je zaměrěna na chovani mas,je tedy dobre sledovat nazory davu a ne jen nekolika extremistu."
Zde zadny rozpor nevidim.
Kdyz uvedu priklad.Muze se stat,ze akcie vinou nejakeho excesu muze hodne klesnout,ale za par hodin se muze vratit zpet.Priklad z lonska.Unipetrol ztratil dopoledne 17 % ,ale za dve hodiny je dohnal a skoncil na nule.
JIny priklad z lonskeho roku.Doslo k chybnemu vyplneni obchodniho prikazu na CEZu,kdy misto 630Kc se provedly obchody za 930 Kc.Samozrejme,ze v grafech vse bylo zaneseno.I z techto duvodu mat tento nazor.
Souhlasim s tim,ze by se TL mela kombinovat,protoze treba nekdy nejde zakreslit.Ja pouzivam EMA 12 proS/R urovne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 51
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý večer,
děkuji všem za odpověď a názor.
To swen,
děkuji moc za materiál. Už ho mám stáhlý a pustím se pomalu do něho. Kdybych měl nějaké nejasnosti, určitu tu budu nechavat odkazy a doufat v odpovědi. Bud zde nebo na vlakně How to.... S/R urovne jsou u me na stejné důležitosti jako TL. Základ už znam, ale chci se do techto patternů pustit pořádně, protože si myslím, že správně zvládnuté mají velkou moc a mohou mi začít vydělávat peníze a že to může jít i bez spousty indikátorů. Protože před tím jsem se soustředil jen na indikátory a nebylo to jaksi ono. Zkoušel jsem jen a jen indikátory a různé kombinace až jsem se v tom ztrácel a dal na rady, že se dá postavit systém i na základní TA.
Takže Vy si myslíte že lepší je prostě zakreslovat TL na jejich uplně spodních/nejvyssich cenách. Prostě high a low.
Protože ono se to nezdá, ale i ten nepatrný posun nekde jinde a TL uz vypada o dost jinak. Právě mám problém v jednom. A to v tom, že když tick prorazí TL, nevím jestli se jedná o proražení takové, že se jedná o změnu trendu a já mohu např. zadat sell (nebo naopak) nebo se jedná jen o faleš a třeba po dvou dnech pod/nad TL se další tick vrátí zpět a tím pádem se nic neděje a já jen mohu posunout TL na např. nové minimum co se vytvořilo. Vím že dobrý pomocník je Volume. Ale jak řikám, ještě mi to moc nejde. Musím to zkoušet na demu " za živa ". Na pevných grafem z minulosti se mi to nezdá až tak dobré. teda určitě mi to něco dá, ale ono jak je to pevně dané, tak až zase takový problém spojit dvě, tři low či high a udělat TL není.

Takže kdyby jste měli nějakou radu či vychytávku, která by mi mohla trochu pomoci v učení, určitě nepohrdnu.
Diky za odpověď a za materiál hlavně. Určitě je tu v diskuzi moc a moc věcí co mi pomůžou, ale je tak rozsáhlá že to chce čas ji pořádně pročíst. Kolikrát se už ztrácím a mám plnou hlavu všeho a přitom ničeho.

Děkuji děkuji děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To luk.popelka:
Pouzivani EMA jako S/R urovní je v principu uplne stejne jako pouzivani TL pro tyto ucely.Klouzave prumery jsou dobre jen v trendu!V beztrendovem obchodnim rozpeti jsou ale ve vetsine pripadu nepouzitelne.Zde se me osvedcilo vytvoreni kanalu,kde horni linka oznacuje resistanci a spodni support.Obchodovani kanalu,řady ,formace ctyruhelniku, nebo i vlajky je v principu podobne.V techto pripadech pri prorazeni je velmi dulezity objem obchodu,pri nizkem objemu jde vetsinou o falesny signal.Hodne nam muze pomoci nektery z oscilatoru,napr.RSI,protoze pri pravem prorazeni indikator ukazuje vysoke nebo nizke hodnoty ve smeru prorazeni,zatimco pri falesnem prorazeni se mezi cenou a RSI nejpravdepodobneji vytvori divergence.
V situaci pri stoupajicim trendu,jak EMA,tak TL pusobi jako podlaha,pri klesajicim trendu pak jako strop.Nekdy nejde zakreslit TL hned, museli bychom nejaky cas pockat,EMA,nebo jakykoliv jiny klouzavy prumer,nam budouci smer ukaze rychleji.Je dobre,kdyz se novy trend ukaze i na grafu v delsim casovem horizonu,napr.tydennim.
Proc ja zastavam nazor,ze by se mely TL zakreslovat pres okraje zahustenych oblasti a ne pres vsechny nejvyssi vrcholy a nejnizsi dna,ktere byly vytvoreny,nekdy za nepodstatnych objemu jen par obchodniky?Protoze logika stavby vsech casti TA je v tom,ze zkouma nazor vetsiny a ten se nachazi v zahustene oblasti a ne na svicich ktere vystreluji z techto oblasti.V hodne pripadech se cena vraci rychle zpet.
Zakladni myslenkou indikatoru Bollingerova pasma je teorie takzvane statisticke distribuce dat,ktera rika ze 95% vsech dat v danem casovem intervalu se nachazi v rozpeti takzvanych dvou standardnich odchylek.Kdykoliv se cena dostane nad nebo pod linku pasma,drive ci pozdeji se zase vrati k prumeru. Tato teorie se v ruznych nepodstatnych obmenach pouziva vlastne v cele TA od S/R pres TL,grafove formace az po nejslozitejsi indikatory.
TA by mela byt co nejjednoduzsi,ale aspon ve dvou casovych pasmech.V delsim podle trend nasledujicich indikatoru a v kratsim podle oscilatoru.
Napriklad:
Tydenni graf: urceni trendu podle TL nebo podle klouzavych prumeru-je to uplne jedno.U MA je problem v nastaveni
delky,ale to si musi kazdy vyskouset sam.
Denni graf:TL nebo MA pro potvrzeni trendu a Nektery oscilator pro hledani dennich signalu,ktere odpovidaji smeru tydenniho trendu.
Klouzave prumery by nemely byt pouzivany samostatne,ale spolu s dalsimi nastroji TA,ktere ji doplnuji.V urcitych situacich jsou neduveryhodne.Ale to se vlastne tyka vsech casti TA.
Preji hezky den.
Samozrejme technik existuje hodne a kazdy si musi vybrat hlavne co mu vyhovuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý vecer,
to merkur 1:
presne to co popisujete v prikladu, tak nad takovym principem jsem uvazoval. Jen ted presne nevim jake zvolim oscilatory a nastaveni apod., ale na to prijdu casem, toho se nebojim. Jestli obchodujete take na podobnem typu bylo by to dobre. V pripade nejakych nejasnosti bych se Vás mohl ptat co si o tom a onom myslite. To by bylo dobre.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer.
To luk. popelka.
Ja na dennim grafu pouzivam RSI 14. Necha se pouzit i kratsi, 9 nebo i 7.To zalezi na kazdem co mu vyhovuje.Cim kratsi,tim vetsi zmeny a vice signalu.Dalsi oscilatory ktere se muzou pouzit jsou napriklad Williams% R nebo Slow Stochastic,ale vzdy pouzit jenom jeden,nekombinovat je vzajemne,protoze jsou podobne.Tady plati cim mene,tim lepe. Pri pouzivani vice stejnych indikatoru by nam vzniknul nesourody slepenec,kdy by casto sli signaly proti sobe.
Ja pouzivam RSI i hlavne proto,protoze se i v nem nechaji zakreslovat trendove cary.Dost casto prorazeni TL v RSI predchazi prorazeni TL v cenovem grafu,coz muzeme brat jako potvrzeni.To je nejdulezitejsi signal hned po divergenci. Dalsi signaly jsou podle hladiny,jestli se nachazi pod hladinou 30,nebo nad hladinou 70.
V tom systemu o kterem uvazujete by se nechaly pouzivat i signaly s prorazenim stredove osy. Tedy v long obchodu prorazeni stredove osy do kladneho teritoria a v kratke pozici naopak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer,

merkur 1

Zajimavy poznatek s RSI. Jen nevim jestli chapu dobre, jeden z nejdulezitejsich znaku je divergence, tzn. ze se indikator RSI a cenovy vyvoj chovaji presne naopak? neboli si protireci? A to je signal ke vstupu do pozice?
Dekuji

romang

CCI je jeden z indikatoru ktery budu zkouset. Mam vybrane tri CCI, RSI a Williams%R. Jeden z nich chci pouzivat, ale jen jeden. Delsim sledovanim uvidim, ktery mi bude nejlepe vyhovovat. Chci najit idealni rozlozeni jednoho indikatoru, zakladni grafove TA a MM.
Take dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás,
po delší době jsem též dospěl k indikátoru CCI jako pomocnému indikátoru k price action, tedy k samotnému grafu ceny. Je pro mě "čitelnější" než RSI a Williams%R. Dovolím si jen doporučit sledovat při testování nejen CCI jako takové, ale zároveň cenu a její supporty a resistence, popř. pivoty, ušetří to dost času.:) Zajímavý je také indikátor TRIX, díky svojí filtraci šumu v trhu.

Ať se Vám daří...

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AxemanX:

Jsem na tom stejně, po velmi velmi dlouhé době jsem dospěl také k price action a CCI. Teď si zkouším různé možnosti, jak to zkombinovat a čemu dávat větší váhu, jestli obchodovat podle price action a filtrovat podle CCI, nebo jestli obchodovat jakoby WCCI a drobně svá rozhodnutí upravovat na základě price action. CCI opravdu umí dát takový lepší přehled o tom, kde se trh nachází. Na druhou stranu nevýhoda je, že pokud se používá pro filtrování nebo načasování vstupu (třeba čekání na ZLR), tak nám vždy v obchodě uteče ta jedna svíce, která to ZLR vytvořila, což zhoršuje RRR. Používám CCI 14 a všechno dělám na 3minutovém grafu. Ještě to budu také zkoušet kombinovat s 5minutovým.

K čemu jsi dospěl ty?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Malcikk:

snažím se jet podle price action, podle toho co vidím na grafu, podle candlí, pivotů a S/R. To vše ve spolupráci s CCI14. O něco dál mě posunula Craigova stránka, co tu dával kdysi Libic (swing-trade-stocks.com). Velmi zajímavé info. Zjistil jsem, že přílišné lpění na CCI interpretovaném pouze jako WoodieCCI je trochu na škodu.:) Ale je fakt, že na CCI14 mám ještě "nalepenou" LSMA25.:) Stejně tak, než "biflování" candlesticks patternů jako takových, je daleko lepší si představit co se za danou candlí nebo skupinou candlí skrývá.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...