Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

BEST online trading


Renda

Doporučené příspěvky

Zdravim Vas Traderi,
vcera jsem si nainstaloval BEST PROTrader DEMO a po nacteni 5minutoveho grafu jsem si chtel data zkontrolovat s daty BEST Direct Navigator PLATINUM. Nasel jsem vsak propastne rozdily ve volume. Naprikad u ESH7 9.2.2007 ve 22:00 bylo volume u PROTrader 1727 a u PLATINUM 30082. Zkusil jsem zadat ER2H7 a PROTrader ukazuje volume 639, PLATINUM 3349. Nevim, jak tomu mam rozumet:(. Nastesti hodnoty Close sedi:).
Otazky k BEST PROTrader DEMO:
Nevite, jestli jde nejak posunout "prekoupena" cara u RSI pod hodnotu 80?
Jde k Stochastic indikatoru nejak pridat horizontalni linie (prekoupena-preprodana oblast)?
Predem Vam dekuju za odpovedi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 88
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny,
prosím mám dotaz, můžete někdo pomoci odpovědí?
Jako již naostro obchodující začátečník jsem si vyzkoušel v aplikaci Best Direct kromě elektronického obchodování (nenarazil jsem na problém) i pitový obchod s kukuřicí. Kukuřici jsem koupil a nastavil jsem ochranný STOP LOSS, který byl označen v aplikaci jako Working což znamená že je příkaz připraven na parketu k vykonání pokud přijde čas k vyplnění.
Avšak druhý den ze seznamu aktivních příkazů zmizel i když k němu trh nedosáhl a kontakt je dále v pozici. Vypadá to, že STOP příkaz již není Working a byl z nějakého důvodu zrušen.
Chtěl bych se prosím zeptat zda je to chyba aplikace a příkaz zrušen není (jen nějak vypadl z aplikace), nebo příkaz zrušen znějakého důvodu definitivně byl a nikdy se již nevykovná. Nemá např. STOP příkaz zadaný skrze aplikaci jen platnost pro daný obchodní den a nikoliv pro více dní?
Děkuji
Truant

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím Semafore,
ano bez obav, veškeré příkazy zadané do aplikace BestDirect jsou nahrávány na jejich server a nic se neuchovává na lokálním PC. Pozor však na časovou platnost příkazů, je třeba při držení pozice do následujího obchodního dne zadávat k příkazům STOP, LIMIT apod. také atribut GTC (Good Till Cancel). Defaultně to zaškrtnuté není!

Setkal jsem se ale s jednou malou nedokonalostí BestDirectu pokud měním hodnoty např. příkazu STOP nebo LIMIT na nějaké jiné (posouvám je) pomocí Cancel/Replace an Order.
Daná změna proběhne za normální situace tak, že starý zeleně podbarvený working příkaz se podbarví červeně jako cancelled a objeví se nový zeleně podbarvený working příkaz s novým nastavením. To tedy za předpokladu, že vše je zadáno korektně.

Avšak nová změna někdy korektně neproběhne z toho důvodu, že jsem zadal něco náhodou nechtěně špatně (nesmyslnou hodnotu, třeba místo čísla 6 číslo 5 v desetinném místě u kukuřice). Nemohu mnohdy při neprovedeném novém příkazu již zjistit, zda byl předchozí příkaz opravdu zrušen pomocí cancelled (takový by měl mít správně červené podbarvení) či nikoliv. Na starém, dříve working, příkazu se někdy prostě objeví jen žluté podbarvení stavem rejected a není znatelné, zda byl příkad cancelled či nikoliv. Nový příkaz samozřejmě vytvořen nebyl.

Řešením je nejlépe kontaktovat brokera s prosbou o revizi této situace, nebo případně druhý den (pokud má příkaz běžet jako GTC) se objeví jako working nebo jako cancelled.

Truant

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moc dekuji za odpoved Turonte.

Zatim pouze testuji v demu a zrovna laboruji s pokynem OCO ktery ma slouzit ke zruseni druheho prikazu.
Tedy kdyz nastavim SL a PT tak kterou uroven cena protne drive, automaticky se zrusi i druhy prikaz.
Ale tento prikaz mi jde nastavit jenom v tom pripade, ze SL uz je posunuto nad BE. Pokavad mam SL jeste pod vstupni urovni program neprijme prikaz pro nekorektni pokyn.
Tzn: pokavad nakoupim napr. za 200 muzu pouzit OCO jenom v tom pripade, ze uz mam SL posunuto na 200 a vice.
Netusis jestli delam neco blbe a nebo to je proste vlastnost teto platformy?

Diky Daniel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Semafore já jsem OCO použil v BestDirectu jen jednou, tak se omlouvám že moc neporadím. Možná neznám všechny jeho možnosti a raději jsem na něj nespoléhal, dle mého názoru tam lze OCO provést jen na příkazech stejného typu, tj. LIMIT spárovaný s LIMIT nebo STOP spárovaný se STOP. Nepodařilo se mi ale udělat STOP spárovaný s LIMIT. Tobě ano? Pokud ano, jak jsi prosím postupoval?

Jinak problém se kterým ses setkal může být možná i v zadávaných hodnotách. Jedna byla třeba správná a druhá špatná v desetinném místě která by nešla zadat i bez OCO. Pokud ti půjde umístit kolem trhu (obklíčit ho) nějakými dvěma LIMIT příkazy jako PT a dvěma STOP příkazy jako SL, myslím že úplně stejný postup se stejnými hodnotami (tedy pokud ti je trh nestačí protnout) by měl jít uplatnit i přes OCO. Chce to ale vyzkoušet. Dej prosím vědět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Truante je to skutecne tak jak pises, pri zmene prikazu a nebo vytvoreni OCO paru prikazu nejde zmenit jiz zadany pokyn LIMIT / STOP.
Nekorektne zadanej prikaz to pise z toho duvodu, ze se clovek snazi zadavat napr. v long pozici SELL LIMIT pod, nebo SELL STOP nad realnou cenu.
Ten Tvuj napad se dvema pary jsem zkousel, ale vzdy se zrusi pouze jeden par.
Je to, ale skoda :/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Semafore, mě ale jdou v té aplikaci příkazy STOP a LIMIT zadat nad i pod aktuální hodnotu trhu bez problémů. STOP je takto vhodné použít jako vstupní příkaz, když jde trh dolů zabere spodní SELL STOP, když nahoru tak zabere horní BUY STOP a případně jeden může druhý vyrušit pomocí OCO. Jsi si naprosto jistý, že jsi to zkusil zadat správně? Určitě jsi použil správná desetinná místa která daný trh umožňuje zadat? BestDirect totiž nabízí v combo boxu všechna desetinná místa, ale je nutné z nich vybrat jen ta správná kterými lze obchodovat, na to pozor. Například u soybeans - když je zadáno 800.5, bude příkaz chybný a označen jako Rejected. Je nutné správně zadat 800.4, což odpovídá tržní hodnotě 800 a 1/2. Lze zadávat čtvrtiny jako celá čísla, dále desetinná 2, 4 a 6. Nic jiného. Kdyžtak klidně písni na e-mail, mám ho odkrytý...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je v poradku, me jdou take zadavat pokyny STOP a LIMIT uplne stejne jako v jinych platformach.
Ale problem nastava pouze s pokynem OCO, kdy treba vstoupim do dlouhe pozice, zadam PT a k nemu
se snazim vytvorit pomoci OCO pokyn pro SL.

Napriklad jdu long BUY 188.
Jako PT zadam SELL 198 LIMIT.
K tomuto PT se pres volbu "Cancel / Replace Trade" snazim vyvorit OCO pokyn pro SL, SELL 185 STOP.
Ale problem je v tom, ze volba STOP nejde zadat a v rolovacim policku je poze volba LIMIT a MARKET.
(to neplati kdyz zadavam novy prikaz, tam jsou k dispozici vsechny pokyny typu LIMIT, MARKET, STOP...)
Samozrejme kdyz necham v policku LIMIT a soucasna cena je nad pozadovanou stopkou nahlasi mi to chybu.

RequestValidator: Limit Price must be above last price,%!PFGEND!

Jinak kdybych nechtel vyuzivat pokyn OCO, tak vsechno funguje tak jak ma.
SL a PT vytvorim kazdy zvlast jako nove prikazy, akorat musim hlidat aby mi nevisely v trhu i po ukonceni obchodu.
Vystopupim na PT a SL dal visi jako kdybych chtel vstupovat do kratke pozice.

Uf diky za pomoc.
Daniel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Semafore přesně tohle co popisuješ v Bestu nastává i u mě v ostré aplikaci. Nedaří se mi sprárovat příkazy STOP a LIMIT pomocí OCO, lze jen párovat STOP a STOP, nebo LIMIT a LIMIT. Ale ty máš zdá se ještě jiný problém - nedaří se ti zadat příkazy STOP a LIMIT zároveň nad i pod aktuální hodnotu trhu. Následující příklad (dokonce i s OCO) funguje, domnívám se že to jediná použitelná situace kdy lze v Bestu OCO prakticky používat:

Ještě než vstoupíš do trhu, zadej vstupní STOP příkaz nad i pod aktuální hodnotu trhu. Nahoře dej STOP BUY, dole STOP SELL. Jelikož nebudeš ještě v pozici, určitě ti to zadat půjde! Oba příkazy spáruj pomocí OCO. Čekej poté, zda se trh dostane k některému ze STOPů a plněním jednoho se druhý sám vyruší.
(Někdy ale nemá smysl užívat OCO v této situaci a využije se třeba jednoho STOP příkazu ke kterému trh dorazí jako vstupního plnění a druhého STOP příkazu jako ochranného STOP LOSSu.) Stejným způsobem můžeš zadat i LIMIT jako PT pro obě potenciální situace vstoupení do trhu (LONG i SHORT) ještě před tím, než do trhu vstoupíš.

Jinak s možností zadání OCO pro pár příkazu STOP a LIMIT bohužel neporadím neboť netuším jak to provést. Doporučuji však případně zeptat se pana Kose co on na to, zda to nějak lze nebo zda třeba výhledově něco takového bude možné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Muzu te Truante jeste poprosit o vysvetleni postupu kdy zadavas pokyn OCO pro otevreni budto long a nebo short pozice?
Protoze me skutecne pri volbe "Cancel / Replace Trade" nejde zmenit jiny parametr nez cena.
Ani v tom okenku nemam vyznacenou volbu kde bych mohl menit prikaz BUY / SELL.
Tzn. mohu vytvorit par naprosto stejnych prikazu pouze s jinou cenou.
Jak pises skutecne mam problem v tom, ze nemohu vytvorit dva prikazy, kde jeden by byl nad aktulni a druhy pod aktualni cenou. Problem je v tom, ze mohu vytvorit pouze par pokynu jako:
SELL LIMIT - SELL LIMIT
SELL STOP - SELL STOP
BUY LIMIT - BUY LIMIT
BUY STOP - BUY STOP


Jak popisujes: "Nahoře dej STOP BUY, dole STOP SELL. Jelikož nebudeš ještě v pozici, určitě ti to zadat půjde! Oba příkazy spáruj pomocí OCO."

Jak jinak mohu tyto dva pokyny sparovat nez pomoci volby "Cancel / Replace Trade" ?

Dekuji Daniel.





Link to comment
Sdílet pomocí služby

Semafore omlouvám se moc za mystifikaci, teď jsem OCO zkusil v Bestu prakticky a nemohu opravdu zadat STOP BUY a současně STOP SELL s OCO tak jak popisuješ, jdou jen zmíněné kombinace. V minulosti jsem OCO použil totiž jen cca jednou, ale asi v nějaké jiné situaci, nikoliv zrovna v této. Zřejmě jsem si tím jen jistil možnost přeskočeného STOP LOSSu. Bohužel nemám moc možností nyní experimentovat, mám už ostrou verzi tak jakékoliv zkoušení toho co obvykle nepoužívám je problém. Informace jsem psal jen z hlavy, ve skutečnosti jsem se dostal s OCO přesně tam kam ty. Ta chyba kterou ti to generovalo souvisí asi tedy s tím, že jsi byl už v pozici a OCO umožnil zadat jen jeden typ STOP nad i pod trh, což je chyba.

Zřejmě K OCO jedině více napoví pan Kos v reakci na ten tvůj e-mail. Jinak placená verze Best Fast by tohle mohla možná mít vyřešené (nevím zda je tomu tak a zda jí Harpoon podporuje). Já se smířil s tím, že BestDirect je zadarmo a že mi v něm postačí jen zadávat pitové příkazy ale "automatiku" OCO z toho vypouštím a raději ji neužívám (mám strach ze skluzů plnění, gapů apod. a OCO mi může někdy třeba uškodit).

Jinak osobně teď pátrám po někom, kdo náhodou používá predikční software VantagePoint. Mohlo by to být užitečné pro poziční obchody, ale neznám nikoho kdo to zkusil ověřit, kdo si to případně i platí. Neznám ani cenu za kterou je to nabízené například pro jednu komoditu. Kdyby tu byl někdo kdo to už použil, bylo by to skvělé. Byla by z toho velice užitečná informace zda vstoupit či nevstoupit do trhu. Pracuje s tím dost traderů, takže trend by to mělo celkem věruhodně předvídat a kopírovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...