Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Převody peněz


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 50
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to tatiana:

zdravim, pres FIO sem posilal penize americkemu brokerovi (OEC), ale jelikoz to bylo v EUR, tak to slo do anglicke banky... dobre bylo, ze se dala pouzit v ramci evropy lacinejsi Europlatba...
nevidim zadny duvod, proc by platba do USA mela byt nejaky problem, akorat se bude muset pouzit normalni zahranicni platba, ktera je jen o neco drazsi... a ucet, ze ktereho posilate penize musi byt veden na stejne jmeno, jako je ucet u brokera (tedy u OEC to tak je a myslim, ze jinde taky --- jedna se o nejaky US zakon)

doufam, ze jsem vam aspon trochu pomohl s pozdravem a pranim dobrych obchodu medrico

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to georgequaran:

zdravim te, ale musim te opravit... FIO ma SWIFT kod (FIOZSKBAXXX) a tim padem i cislo uctu v mezinarodnim formatu (IBAN) sam u nich mam ucet a provadim zahranicni penezni operace... jsou sice vedeny u CSOB, ale zalozeny pres FIO a tudiz vse (vedeni a operace u nas) zdarma...

s pozdravem medrico

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

no, ja FIO mam a platbu jsem realizovala-tam i zpet, takze mohu napsat svoje osobni zkusenosti. Platba FIO (ucet vedeny v CZK)-IB probehla v pohode. Pokud to nekoho zajima, za 10k USD jsem zaplatila 768,-Kc+mi strhli jeste $30 primo u IB-myslim, ze jsem uvedla platbu OUR.
"Drobna" potiz ovsem byla s posilanim penez z IB, protoze ucty u FIO nemaji IBAN - penize se tak neposilaji primo na vas ucet, ale na sberny ucet u CSOB (neni tedy pravdou, ze penize musi byt posilany na ucet vedeny na stejne jmeno jako je vlastnik uctu u IB). A jelikoz pri zadani prikazu u IB ani nelze zadat nejakou poznamku k platbe, variabilni symbol ci neco, podle ceho by u FIO platbu identifikovali, skonci vase penize na jejich uctu neidentifikovanych plateb. Vy pak musite fyzicky zajit na pobocku FIO, donest kopii prikazu od IB (ja si okopirovala obrazovku z Account Managementu) a podepsat cestne prohlaseni, ze ty penize jsou vase. Penize jsou vam pak pripsany behem nekolika dni.
Tuto zkusenost jsem udelala v rijnu 2010, kdy jsem si poslala jenom zkusebnich $100 (doted jsem jen syslovala na vetsi ucet:)), takze uvidim, jestli to tak bude probihat i kdyz si ted zacnu posilat vyplatu od IB kazdy kvartal.

Jinak-rada bych Vas pozdravila, pani Hostalkova-kdyz jsem zacinala v zari 2007 louskat financnik, Vase prispevky pro mne byly velkou inspiraci a rikala jsem si, kam ze jste se podela, ze uz Vas tu nevidam-tak vitejte zpet :)
g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

nagato, co presne potrebujes-posilat penize kres kartu nebo s ni platit na internetu?? Jestli platit na internetu, tak to je mozne, ze musis mit povoleno platit i na internetu a to je nejlepsi zeptat se v bance, ktera Ti kartu vystavila. Posilani penez pres kartu neznam, nevyuzivam, takze radit nemuzu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...
  • 2 months later...

nagato
a máš vůbec v bance povolené transakce přes internet? Pokud ano, jaký máš limit? Já když chtěl prvně platit na netu kartou, tak jsem koukal, že to nejde. Tak jsem šel do banky a zjistil jsem, že o to musíš požádat. třeba to má každá banka jinak, třeba ne, nevim. Al je to možnost, rptoč ti to nefunguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Oanda a nejlevnejsi prevod ?
Na supportu Oandy mi rekli, ze pro prevody v EURech je mozne pouzit pouze SEPA a SWIFT platby; u FIO vyuzivaji Europlatby pres Target2 za 2 Eura...a maji k dispozici pouze BIC kod a neni k dispozici SWIFT kod; formular pro fundovani u Oandy pripousti BIC kod misto SWIFT kodu;
Moje otazka zni - je mozne fundovat v EURech ucet u Oandy timto zpusobem i kdyz jej broker neuvadi ? Je snad nejaky rozdil mezi BIC u Target2 a BIC u neceho jineho ?
A druha otazka - vite o nejakem jinem levnem zpusobu bankovniho prevodu ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny.
Dnes jsem se díval po různu, jak nafundovat na jaře účet u Brokera.

Defacto jsem dospěl k závěru, že je jedno kde si založím účet a přes koho to pošlu.
Dělat detailní porovnávání - jen bych s tím porovnáváním ztrácel drahocený čas.

Všichni mají +- stejné poplatky do zahraničí (1% z převáděných peněž - min cca 250,- ; max 1500,-). Nejvíce se lišil poplatek min. Někteří měli třeba 500 (Reifka).

A jelikož je pro mě nejblíže Česká spořitelna, udělám si tam osobní účet a hotovo....

PS: výše zmiňovaná www.financial.cz nemá funkční web.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MixaJ: No to máš v podstatě pravdu, i když zase pak platit bance za vedení osobního účtu poplatky- konkrétně spořce bych se vyhýbal jako čert kříži. Osobně bych doporučit fio, tam aspoň nic neplatíš měsíčně za vedení účtu a řešit jestli zaplatím o 50Kč někde více za převod a přitom si založit účet, kde každý rok vyhodím z okna naprosto zbytečně pěkných pár stovek na poplatcích mi přijde absurdní..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fio ma jednu "drobnou" potiz, ktera se projevi az si budes chtit zacit posilat penize od brokera - ucty u FIO nemaji IBAN - penize se tak neposilaji primo na vas ucet, ale na sberny ucet u CSOB a je pak nutne osobne navstivit pobocku a dopapirovat celou transakci - psala jsem o tom zde www.financnik.cz/forum/read.php?18,9207,159029#msg-159029. Ale na posilani penez z/do Slovenska je Fio supr (tu).
Kvuli poplatku za vedeni uctu, ktere mi prijdou jako nehoraznost (stejne jako Lukasovi84) vyuzivam ucet u RB - pri mesicnim obratu 25.000 mas vedeni zdarma.
g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...