Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Převody peněz


Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 50
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Jak funguje účet u brokera? Pošlu někam peníze, abych s nimi mohl obchodovat. Ty pošlu přímo brokerovi? To je potom jakýsi můj kredit podobně jako si nabiju telefon a peníze leží fyzicky na bankovním účtě brokera? Nebo to jsou peníze uložené na MÉM bankovním účtě, který vlastním JÁ a přes brokera ho ovládám? Nebo je možné obojí?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Prosím, jak řešíte platby za software či placené informace finančích portálů, když se platí např. 20 USD za 3 měsíce?
Chci využívat např. službu MRCI či stahovat online data. Přesun např.20 USD z banky do zahraničí vyjde více než daná služba, kterou chci platit.Díky za každou odpověď, Pája

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pájo,
já to řeším platbou kartou na internetu. Myslím, že to poskytují asi všechny banky u nás, jen to neni defaultně povolené, takže kontaktuj Tvoji banku a domluv se s nimi. Nějaké poplatky určitě jsou, ale rozhodně nižší než klasický převod do zahraničí.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Já mám u eBanky "internetovou kartu", kde mám běžně nastavený limit 0 Kč. Jen když chci platit, tak ho zvýším.

Také lze u mBank si založit ekonto (běžné os. konto) a několik eMAX (spořících účtů) a k nim karty. Vše zdarma včetně vedení a provozu. A pak z jednoho eMAX účtu platit internetové platby a na ten účet převést prostředky jen pro ten okamžik. Jinak tam mít 0.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte.

Zvažuji otevřit eKonto u Reaffeisen a jeho prostřednictvím pak fundovat (příp. přijímat) účet u zahraničního brokera. Máte někto zkušenosti s tímto řešením, případně jest-li poplatky jsou řekněme na únosné výši? Na jejich stránkách se pochopitelně dočtu, že je vše "zdarma" a skutečnost je pak jiná.

Dík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Platba do zahraničí URČITĚ nebude zdarma. Bývají to dooost vysoké částky. Přečti si forum, je tady o tom napsáno hodně. I když Raiffka může být na spodní hranici.

Já jsem kdysi posílal peníze do IB přes financial.cz. Na jejich stránkách je:


[ital]
Naše ceny za bezhotovostní převody jsou účtovány takto:

u platby zasílané do zahraničí 0 - 250 CZK
u platby ze zahraničí připisované na účet klienta 0 - 250 CZK
u platby, která přesahuje při připočtu částku 500.000 CZK jsou převody zdarma

[/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

To Harmonie:

Františku, taky mám mBank a řešil jsem cca před měsícem převod peněz do US a bylo mi řečeno, že mBank v tuto chvíli "neumí" převody do zahraničí, až prý někdy po novém roce. Proto bych se vás chtěl zeptat, kde jste přišel k těmto informacím? Nechci totiž měnit banku jen kvůli převodu do US.

A za druhé - mohu převést Kč do US nebo musím mít dolary?

Díky za info,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...
  • 1 month later...

Nemá někdo nějakou alternativu k Finance International? Už jsem se pro ně sice rozhodl, ale to jejich přerušení činnosti uvedené do konce října se protáhlo a nejsem schopen zjistit, kdy činnost zase obnoví, protože se tam nelze dovolat a na maily neodpovídají. Chtěl bych využít poměrně nízkého dolaru k převodu.
Za odpovědi díky, Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...