Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz pro novačka


Doporučené příspěvky

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s obchodníky s investicemi v naší republice ?. To znamená, že než se pustím do obchodování sama, tak bych ráda svěřila část financí někomu, kdo už to umí . Některé společnosti nabízejí 100% navrácení vložených penězi slušný výnos ( většinou jsou to ale částky kolem 1mil. Kč, nižší částky např. 180tis.Kč už jsou s rizikem ztráty až 20%). Prosím o odpověď někoho, kdo má s tímto nějakou zkušenost i špatnou. Dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 64
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

tudorka:
přesně jak píše Airmike. V přírodě se nikdo nepozastavuje nad zákonem džungle (silnější požírá slabšího), ale když jde o lidi, většina se tváří, že jako do přírody nepatříme, jsme asi něco jako polobozi :) A když jde o prachy, je ta džungle hodně syrová. A kdopak je výš v potravinovém řetězci? Ty nebo ten kdo ovládá tvé peníze?
Jistě, existují vyjímky, kdy zájmem správců fondů je blahobyt a spokojenost klienta. Ale i lvi mají radost když jsou telata pěkně vyžraná :)
Následující větu ber jako základní axiom: Nikdo se ti nepostará o peníze s tak upřímným zájmem o dobrý výsledek jako ty sama.
A jak píše Kiyosaki - investovat není riskantní, riskantní je nemít investice pod kontrolou. A jakou máš kontrolu nad svěřenými penězi někomu cizímu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paveln:
Zdá se ti smysluplnější dát peníze do banky na 2-2,5% a vědět za další pětiletku kolik asi budeš mít na účtě?
Jelikož jsem 35 let pracovala jako účetní a ekonom a věřte, že vím co je to džungle- hlavně v letech 90-93, jsem dost opatrná a vím kolik bych asi mohla ztratit, nebo byla ochotná ztratit.Libri mi radí něco o tvrdé práci. Něco o ní vím a mě se teda vyplatila. Teď chci zkusit něco jiného a a snad se dožiji toho, že naplním účet a půstím se do toho. Jinak dík za všechny odpovědi .T. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tudorka
S částkami pod jeden milion se zřejmě moc nerozšoupnete. Velký úrok vám nikdo nenabídne. Maximálně nějaká záložna na 4% za rok. Ale to jako ekonomka musíte přeci dávno vědět. Pro dosažení většího zhodnocení je třeba s penězi aktivně pracovat. Oblast investic si vyberte podle toho co je vám blízké a čemu rozumíte. Na výběr je celá paleta těchto oblastí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tudorka

Libri ti to neradil :), to je jeho slogan ktory ma pripnuty pri kazdom prispevku. takze sa ta urcite nechcel dotknut. je to motto. nieco ako podpis :)

a co sa tyka toho ci sa ti vyplati viac dat peniaze na 2% urok alebo niekomu kto sa venuje sprave pre retailovu klientelu?

samozrejme ze sa ti oplatia viac tie 2 % od banky. na cas kym sa o ne nebudes vediet postarat sama. pretoze by si sa mohla dostat do situacie ked budes riesit ci ten milion mas alebo nemas. v banke mas velku pravdepodobnost ze ho este mat budes. v druhom pripade je mala pravdepodobnost ze ho mat nebudes.

:)

vela stastia pri rozhodovani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tudorka

Pridavam sa k vacsine ak chces prist o peniaze smelo do toho! Myslim ze budes mat vacsiu pravdepodobnost vyhrat v loterii ako ti ich zhodnotia. Vacsina firiem su podvodnici ktorym je uplne jedno ci ti ich zhodnotia oni zarabaju na poplatkoch a zivia sa tym ze sa vzdy niekto najde kdo je natolko naivny a da im peniaze
Dobry obchodnik tvoje peniaze nepotrebuje

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pyton:
původně jsem chtěla odpověď na zcela jednoduchou otázku od lidí, kteří ty zkušenosti mají, třeba i špatné. Ze tvé odpovědi na mě trochu zkušenosti dýchlo ať už tvé vlastní nebo zprostředkované. Ty ostatní jsou všechny hodně varovné a to je také informace.Vypadá to, že jsem si chtěla na stará kolena trochu zariskovat. Přitom jsem šílený skrblík a při pohledu na bombastické plachetnice v přístavu v Monte Carlu jsem vůbec nechápala kolik až může být dobrovolných dárců. S poslední větou 100% souhlas, jenom jsem si myslela, že je ještě prostor mezi tím dobrým obchodníkem, který nikoho nepotřebuje a začínajícím dobrým obchodníkem. Tudorka. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tudorka,
vložení nějaké obnosu do fondu je zcela jistě cesta ze zhodnocení prostředků, ale co mi hodně zarazilo byla ta garance 100% vrácení vkladů, pokud to byla reálná reklama nějao fondu, tak od něj ruce pryč ... nikdo seriózní ti nemůže garantovat 100% návrat vkladů, to by znamenalo, že u něj nemůžeš prodělat a v nejhorším případě budeš na nule :) škoda že to nevěděli ti obchodníci, kteří během krize zkrachovali nebo přišli o většinu majetku

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...