Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Já právě nevěděl, jak si to myslel. Mě to prostě zafungovalo a nechtěl bych ty věci nějak přeoptimalizovat, říkám si, že čím míň indikátorů, tím líp. A porovnával jsem, když se divergence tvoří z extremů a kdy ne, a nějak se mi líbí právě ty "extrémní" - však sám víš, že pro každého je v tradingu prioritní něco jiného.

A pořád backtestuješ trendové patterny FinWinu nebo jsi zapojil už nějaké protitrendové? No a soudě podle toho, jak vidím tvé zapálení pro PP se chceš asi co nejdřív pustit na live, co? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vezmu to od konce:). Pochopitelně kdo by nechtěl začít co nejdřív, ale spíš je to tak, že BT je jen hrubý nástin systému. Navíc finwin testovalo spousta lidí, proto je logické, že systém jako takový funguje. ANO každý má jiné nuance, každý dodržuje jinak přesnost signálu atd atd., též to mam trochu upravené.
Nicméně zároveň si nemyslím, že je třeba backtestovat v začátku třeba půl roku nebo rok...Já jsem si udělal hrubý BT, ale v paperu se člověk naučí daleko, daleko více věcí a je nemilé když člověk zbacktestuje roční data a pak při prvním dnu paperu zjistí, že si určil nesmyslné vstupy nebo výstupy:)).

A používám 3 trendové, 2 protitrendové....nicméně protitrendové pouze za předpokladu, že se poblíž nachází silnější S / R úroveň a dá se očekávat odraz (zpravidla signál finwinu se vygeneruje chvíli po tom co už se odráží).
Případně u formace DB / DT, flipu též vysoká pravděpodobnost s vyrýsovaným protitrend. patternem (není ani třeba, aby byl pattern ultrananomilimetrově přesný).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě dodám, že nejčastěji se generuje signál 2v, u kterého je třeba hodně, opravdu hodně filtrovat a dívat se na to co graf momentálně dělá. A signály jako BigV a 0/v se generují opravdu jen náhodně...sice 0/v má u mě asi tak 85% úspěšnost, ale na 100 obchodů se generují 2 signály. Proto jsem zařadil i protitrendové patterny...mimochodem, ačkoliv jsou protitrendové tak se dají využít i u trendujícího trhu, např. při korekci (kde z větší perspektivy není protitrend, ale pouze větší korekce) (tu)

každopádně ať pojedeš v budoucnu cokoliv věřím, že oba dosáhneme svého cíle ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já se taky chystám na FinWin, byl bych totiž hlupák, kdybych nevyužil příležitosti, která se mi nabízí - můj otec byl na obou seminářích e-mini, takže doma mám ta podrobná skripta tohoto systému s většinou patternů. A asi taktéž nebudu backtestovat celý půlrok, ale spíš to vidím na jeden kvartál s tím, že první otestuju trendové patterny a pak protitrendové.

K tomuto přidám výše zmíněné divergence a pak budu mít jakž tak jasno, co mi vyhovuje, co ne, a pustím se na paper. Myslím že to někde psal i některý z uživatelů, co už jede live, že netestoval komplet rok/půlrok, ale měl jenom hrubý nástin BT toho systému a raděj se vrhl na paper.

Ať se daří!

A sem tam se zase můžeš podělit o své výsledky, rád si přečtu, jak se ti vede.

X3R0.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě mě tak napadá, že u těch divergencí na HOD LOD můžeš počkat na prolomení nulové linky a tím vyfiltrovat řadu falešných divergencí :) a někdy se i stane, že po divergenci na HOD, LOD se vytvoří ještě nová, vyšší hodnota, která ti zasáhne SL a pak se trh obrátí a jde tvým směrem. Tím pádem se počkání na prolomení nulové linky může jevit jako dobré řešení :)

X3R0.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paper mě začíná bavit:). Popravdě řečeno po asi 17-ti obchodech jsem to chtěl zabalit a upravit nuance nebo já nevim co. Pro upřesnění jsem začal paperovat dny co v BT a na 17-ti obchodech co se týče BT : PAPER tak -> 1597,80$ : 388,40$ ....... 71% : 47% úspešnost atd. atd...což pro mě bylo nemilé zjištění. Za dalších pár obchodů to začínám dorovnávat..pomalu, ale jistě. Zkušenější tradeři se teď válí smíchy, cože to tu teď řešim, každopádně jak výhra tak prohra pro mě má v paperu daleko větší hodnotu jak 4 000$ za měsíc v BT :) (tu)

Navíc jsem se naučil dívat pouze na trh jako takový a občas se podívám na CCI a když dle trhu usoudim, že by mohla začít pěkná situace tak teprve začínám dívat jestli se nevyrýsuje pattern...nwm jestli je to tak správný..to prověří až čas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799: Ahoj, nikdo se nesměje ;-)
Správně je to tak, jak ti to vydělává peníze.
Např. některý lidi, co obchodujou Woodieho, tak vůbec nepotřebují cenový graf a když jim ukážeš jenom CCI indikátor, tak ti dokáží celkem věrně nakreslit cenový graf..
Jinak logika toho, že čekáš až trh bude v nějaké situaci a pak čekáš na načasování vstupu pomocí patternu je celkem dobrá.
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

nema nekdo zkusenost z registraci na Woodies's CCI forum, nebo jak tomu oni rikaji "chatroom"?

Uz nekolik tydnu se snazim zaregistrovat pod ruznymy jmeny i emaily na teto adrese:

www.woodiescciclub.com/forum/profile.php?mode=register

Ale at delam co delam, vzdy to skonci nejakou divnou hlaskou ve smyslu "debug mode" a registrace se nedokonci, resp. nejde se mi prihlasit s vytvorenym loginem, zato kdyz se zkusim znova zaregistrovat pod stejnym alias tak mi to hlasi ze uz je zabrany, tj. probehne to asi nejak napul.

Uz mi to opravdu zacina byt podezrele, zda se mi ze to jaksi maji nefunkcni :((

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Používám WCCI kardamon, ale našel jsem zde na Finančníku složku Woodie.zip, kde jsou indikátory a k tomu jeden template. Zkusil jsem vše nainstalovat a zobrazil se mi WCCI společně s indikátorem ADX. Tento indikátor znám, ale samozřejmě jsem více pátral, abych se o tomto indikátoru více dozvěděl. Jde o indikátor, který zobrazuje sílu trendu, který zrovna je. Mé zaměření je na ZLR, ale snažím se tento patern filtrovat, protože se stane, že jsou splněny všechny podmínky pro tento patern, ale po chvíli dojde " síla", WCCI treba ani nedosáhne +/- 100 hranice a vše se otočí do protipohybu k SL. Jsem ve fázi testování, ale už z prvního pohledu je celkem patrné, které ZLR brát či ne. Pracuji na tom, brzy sem dám nějaké podrobnosti. Už teď mohu říci, že brát ZLR kdy na indikátoru ADX se trh pohybuje nad hranicí 40 bych nebral protože je zde velká pravděpodobnost obratu. ADX je nastaven stejně jako CCI, tedy na 14..... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...