Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 6 months later...

Zdravím,
jsem přibližně v půlce tohoto vlákna, ze kterého jsem načerpal dost informací. Nyní ale vidím, že od poloviny loňského roku tu není žádný zápis. Zkoušel jsem hledat případné pokračování nebo přesunutí vlákna o WCCI, ale nenašel jsem nic.(to neznamená, že tu není) Může mě někdo poradit kam dál??

Lun

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lun Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> jsem přibližně v půlce tohoto vlákna, ze kterého
> jsem načerpal dost informací. Nyní ale vidím, že
> od poloviny loňského roku tu není žádný zápis.
> Zkoušel jsem hledat případné pokračování nebo
> přesunutí vlákna o WCCI, ale nenašel jsem nic.(to
> neznamená, že tu není) Může mě někdo poradit kam
> dál??
>
> Lun


Ahoj,
pokud tě Woodie fakt zaujal, tak asi nejlepší bude pokračovat s lidmi, kteří se WCCI věnují, tedy zde:
www.woodiescciclub.com/start.htm
Pribi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 1 month later...

Docela mě mrzí, že fórum na woodiescciclub poněkud umřelo a celé ty stránky jsou na můj vkus až příliš komercializované. Zkoušel už někdo zdejší zaplatit ten poplatek cca $100 pro přístup k těm woodiesbars ? Z obrázků to vypadá velice zajímavě.

A abych jen tak netlachal, pokud neznáte, doporučuji tento odkaz pro hezky podrobné vysvětlení celého WCCI systému. Bohužel to tedy není aktualizované s ohledem na range bary, ale i tak velice dobré.

www.trading-naked.com/woodie1ccisystem.htm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny Woodisty! Už nějakou dobu se zabývám backtestováním a živým obchodováním systému FinWin a zajímalo mě, zda bych mohl do něj zakomponovat i Woodyho pattern ZLR. Pochopitelně, tento pattern se často kryje s FinWin patternem 2v, a tak mě zajímaly obzvláště situace, kdy podle pravidel 2v do trhu naskočit nemohu, ale dle ZLR ano. Rozhodl jsem se provést backtest pro pattern ZLR dle původních Woodyho pravidel. Jen pro upřesnění, ta pravidla jsou tato: [bold]Pravidla pro patern ZLR:[/bold] 1. Na CCI se musí etablovat trend a musí překročit hodnotu +100/-100. 2. Linka CCI musí změnit směr proti trendu a klesnout pod hodnotu CCI +100 (uptrend) nebo nad -100 (downtrend). 3. SI musí být žlutý nebo zelený. 4. Vykreslení véčka (ZLR) do směru aktuálního trendu musí nastat společně s modrým (uptrend) nebo hnědým (downtrend) CZI - nejméně tři úsečky. 5. Hodnota CCI aktuální úsečky musí mít od předchozí úsečky rozdíl hodnot CCI alespoň 15-20. [bold]Základní parametry backtestu:[/bold] Timeframe: 2 min. Trh: NQ Minimální pohyp: 1 Tick = 5 $ Délka seance: 2,5 hodiny, 15:30 až 18:00 SEČ a 2,25 hodiny 20:00 až 22:15 Období: 1.1.2012 až 1.4.2012 [bold]Výstupy:[/bold] 1. SL = 1,5 velikost ATR (perioda 5), PT na základě 1:2, PT = 2 x SL. V backtestu uvedeno jako fixní výstupy na PT/SL. 2. SL = 1,5 velikost ATR (perioda 5), PT na základě 1:1, PT = SL. V backtestu uvedeno jako reálné obchody. U žádného výstupu není uvažován posun na BE. Poznámka: Hodnota ATR nesmí při vstupu překročit 2,5 bodu. 2,5 x 1,5 = 3,75 x 20 $ = 75 $ => maximální hodnota mého SL. Jak je vidět na prvním uvedeném screenu, tak pattern ZLR dle základních Woodyho pravidel není opravdu ziskový. Nicméně je nutno také podotknout, že trhy (myšleno akciové indexy) se za poslední dva roky znatelně změnily. Trendové dny prakticky vymizely, volatilita je znatelně nižší, a tak pro trendové patterny není zrovna nejlepší období. Osobně si myslím, že pattern ZLR potřebuje filtrovat. Zkusil jsem proto použít stejné filtry, které používám při obchodování FinWinu. Jsou to tyto: 1. Vstupuji pouze do obchodů, které nabízí dostastečný potenciál k HOD/LOD. Tento potenciál je v trhu NQ definován jako 2 body (40 USD). 2. Nevstupuji do obchodu, pokud se před tím utvořila divergence ceny a CCI. Divergence musí mít mezi oběma vrcholy alespoň osm úseček (jelikož obchoduji na 2min TF, tak nejmenší divergence musí mít alespoň 16 min, nejvíce však 60 minut). Výsledky těchto filtrů ukazuje druhý screen. Jaké to zlepšení! Jásání však není na místě, protože pokud se podívám na hodnotu průměrného obchodu, tak z toho nejsem zrovna nadšený. Proto také patern ZLR zůstane asi u ledu :)

23262

23263

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dle mého názoru se síla WCCI projevuje při použití range baru. Na standardních časových timeframe mi to také fungovalo velice slabě. Zatím teda nemám žádná konkrétní čísla, co bych doložil, ale po delší době nečinnosti jsem se do toho znovu ponořil a prozatím mám úspěšnost kolem 80% na ES trhu.

Dále je také důležité poznamenat, že Woodie nepoužívá fixní SL ani PT jako výstupní strategii. Vystupuje na základě patternů, které utvoří CCI. Z osobních zkušeností musím říct, že to funguje velice dobře a pomůže to z obchodu vyždímat maximum nebo potažmo zabránit plnému dosažení SL při ztrátovém obchodě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FredyC

Ani já nepoužívám fixní SL a PT. Ten určuji podle hodnoty ATR. Je to zdaleka nejlepší způsob, jaký jsem kdy vyzkoušel, a to jsem jich zkusil již opravdu mnoho. Při porovnání umisťování SL pod/nad vstupní úsečku a výstupu na hooku nebo x100 je podstatně lepší varianta. Doporučuju vyzkoušet ;)

80% úspěšnost??? Při jakém RRR? Používáš nějaký filtr?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ATR jsem moc nezkoumal, ale vzhledem k tomu, že použivám range bary, tak bych moc nevěřil, že to může mít nějaký přínos, jelikož je range na každé úsečce naprosto stejné.

SL umistuji fixně na velikost range baru, tedy pro ES doporučovaný 12 ticků (= $150). Zpravidla se na něj ale nedostanu a při ztratovém obchodě vystoupím mnohem dřív s menší ztrátou díky výstupním signálům WCCI. Mám tam i pevný PT ve vzdálenosti 20 ticků, ale ten je dá se říct pro dobrý pocit, že když se to dostane až na takovou úroveň, tak jsem více než spokojený a dál mě to nezajímá. Zpravidla se spokojím s menším profitem jelikož těch ztrát je skutečně málo, tak to ve výsledku vychází docela dobře.

Filtr žádný konkrétní nemám. Cenový graf mám kompletně skrytý. Sleduju u toho akorát ještě "Time and sales" a v hlavě si utvářím trochu představu, co se na tom trhu děje. Jedu poměrně standardní ZLR a spíš pocitově některé obchody nedělám, např. když třeba 3 hodiny čekám na utvoření úsečky (v podstatě chop) tak už tam pak radši ani nelezu. Beru to tak, že když se za 3 hodiny ostatní obchodníci nedokázali dohodnout, tak už jim nevěřím, že se jim bude chtít do nějakého většího pohybu.

Nevím, někdo nemá range bary rád vzhledem k jejich neurčitosti. Někdy se může úsečka vykreslit za pár sekund, jindy za X hodin. Mě osobně to nijak nevadí a jsem schopný u toho třeba sledovat film. Mám tam zvukové signály, které mě včas upozorní, kdyby se něco chystalo. Hlavně taky vím, že range barum se vždy dostanu k těm větším pohybům. Pokud totiž mám třeba 3min graf, tak je ten systém doslova nucen nakreslit další CCI čáru, která nevypovídá tolik o struktuře trhu jako když se vykreslí až když se ten trh skutečně někam hýbe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...