Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ahoj HMT- tvoj príspevok sa mi velmi páčil.Pošli prosim ešte pár printscreenov. Konečne sa vďaka nim posúvam ďalej.Omáčka okolo WCCI mi úž tečie z uší. Potrebujem konkrétne fakty. Tie si napísal a zoradil. Dúfam, že som nikoho neurazil. Doslova Trading študujem na všemožných stránkach zhruba 20 mesiacov. Som vážny teoretik. No jediné čo sa mi darí je udržanie si učtu v miernom pluse. O ziskoch sa nedá v žiadnom prípade hovoriť. Vyskúšal som desiatky indikátorov.Sám som na nič prevratné neprišiel.Preto si skúsim osvojiť obchodovanie niekoho iného. :) :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Jsem se rozhodl vyzkoušet woodie cci a zbactestovat 4 trendové patterny. Problém je v tom, že mi přijde skoro to samé TLB, TT, TB :D. Jediný rozdíl vidím v tom, že pro jeden pattern je pravidlem, že se dostane k +100,-100. Další pattern musí mít barvu czi dle trendu...
Je vyloženě špatně když prostě vlezu do každého obchodu kde mi TLB protne cci černou linku? Akorát jsem to trochu odfiltroval, že nevlezu do obchodu když není v rozmezí 65,0,-65. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799:

No vylozene spatne to nebude a otestovat to urcite pujde taky.
Zalezi jak kdo obchoduje, me prislo OK spis vytipovat nejdriv obchod v nejakem sirsim kontextu a pak cekat na signal v danem smeru, pokud prisel, uz by mi bylo jedno jaky, ale vzal bych ho, protoze hlavni duvod k obchodu je nekde jinde a pattern je jenom nastroj jak do toho (i od toho) jit... Pak trocha benevolence nebo pouziti vice podobnych patternu muze bejt OK. Brat to rovnou ciste mechanicky nebo pilovat nejake detaily ohledne hodnot indikatoru se mi moc neosvedcilo, ono ve WCCI uz nejak nadefinovane ty sirsi okolnosti jsou, ale i tak.. kdyz se podivas jak to nekteri lidi obchoduji, tak treba proti hlavnimu trendu z daily grafu signaly neberou a ve smeru klidne i ty nedokonale... snad je to srozumitelne...

Hodne zdaru vsem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky,
no já teď zbacktestoval asi 80 obchodů a už ty signály sám od sebe začínám filtrovat.
Mimochodem nwm jaké máte zkušenosti s WCCI, ale zdá se mi, že je asi nejlepší hodit fixní SL...např. 2% účtu, protože s tím 1-2 ticky nad / pod úsečkou to je kolikrát naprd:)
Hlavně když ta úsečka je vysoká sotva tick,dva a ta předešlá na tom není o moc líp. V tomto ohledu bych ocenil rady od lidí, co se wcci déle zabývají. Pochopitelně má každý jiné nuance, přesto by mě vcelku zajímalo, podle čeho se kdo orientuje při určení SL.
Napadl mě třeba swing který předcházel, ale občas to vychází tak blbě, že bych musel dát SL třeba 5% účtu. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery.

Měl bych na vás zkušenější pár dotazů.

Jsem nováček, co se týče obchodování WCCI, tak vás prosím o trochu shovívavosti :-)

V prvé řadě bych se chtěl zeptat: Co znamená, když se mi CCI nad nulovou linku vykresluje modře a pod nulovou linku šedě?

Dále bych se vás chtěl zeptat, jakým způsobem jste backtestovali, backtestujete jednotlivé patterny? Nevím, jestli mám první odzkoušet ZLR a až poté třeba TBL nebo oboje dělat současně. Přemýšlel jsem, že když budu patterny backtestovat jednotlivě, tak by poté výsledky na konci měsíce na pattern nemusely být objektivní, např. v případě, že TBL dá stejný vstupní signál jako ZLR (to je na jednu stranu dobře, že bude vstup 2x potvrzen, ale pro backtest neobjektivní).

A za třetí, co používate jako výstupní strategii? Zkoušel jsem porovnávat CCI hook, profit target a Mplayovo 1-2-3. V prvním případě mi WCCI dávalo tak nízké profity (1-2 ticky), že jsem od něj upustil, protože po přičtení komisí a slippage bych mohl být maximálně na nule. V druhém případě jsem k PT mnohokrát nedošel a byl by protnut SL, tak jsem tento způsob také vypustil. Jako zajímavý se mi ale jeví Mplayův 1-2-3 výstup, tj CCI jde dvakrát proti mně a v případě, že druhá svíčka je reverzní, uzavírám pozici.

Doufám, že od vás, zkušenějších nebudu za tento příspěvek zlynčován :)

Přeju všem hodně zdaru!

X3R0.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

X3R0
už je to chvíli, co jsem používal woodyho, ale snad dokáži odpovědět.
1, musel bych to vydět, ale pravděpodobně jde o prvních 5 úseček, než dojde k potvrzení trendu, pak by se již měly vykreslovat pod linkou červeně. (Mně u NT vykreslý při přechodu CCI pod (nad) nulovou linku čtyři šedé, pátou žlutou a pak již červeně nebo modře. Takže šedá - není trend, pattern neplatí.

2,backtestoval jsem každý pattern zvlášť a zrovna tak jsem po testu přešel na pappertrading toho jedinného patternu. U mě to bylo ZLR

pro výstup se mi osvědčilo, buď to došlo až na PT nebo výstup 1,2,3

ať se daří,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha, jasně. To dává smysl :) Já si nevšimnul, že se nad nulovou linku vykreslují i ty šedé úsečky, takže teď už v vše chápu. Šedá - špatný signál, nemůžu brát v potaz, žlutá je o něco lepší a až na modré a červené bych se měl zaměřovat :)

2) To jsi měl celý WCCI postaven na ZLR a obchodoval jenom ten? Já bych právě chtěl mezi patterny trochu diverzifikovat,
ale otestuju je každý zvlášťa podle P/L se rozhodnu, které nechám a které nebudu používat.

Ještě bych se rád zeptal - kolik obchodů jsi cca backtestoval na pattern, než jsi jej zařadil jako vhodný k papertradingu? Já přemýšlím, že otestuji každý pattern buď na 1 nebo 2 kvartálech, a nevím, ke kterému číslu se mám spíše přiklonit :)

No a úplně poslední otázka je: Proč jsi WCCI opustil? Nepřišel ti vhodný? Já ještě nemám žádné objektivní výsledky, takže budu moci posoudit až po backtestu, ale nejspíš nezůstanu jenom u WCCI ale přidám i prvky z FinWinu. Z krátkého pozorování se mi zdá, že signál ZLR kolikrát dostanu až je kus trendu pryč.

Děkuji za všechny odpovědi a předem děkuji za ty další :)

Ať se daří!

X3R0.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

X3R0 - to s těmi usečkami a barvami není tak jednoduché...koukni se zde na serial o wcci + pdf soubor...pro etablování trendu je třeba ještě pár věcí navíc krom "barvičky".

Podle mě by tě nemělo moc zajímat co dělá druhý a jak si s tím vede, protože je to věc názoru. Jeden ti řekne, že je nejlepší několik týdnu, měsíců studovat jeden jediný pattern a až si budeš jistý, že dokážeš naprosto přesně v mžiku se rozhodnout vstoupit do signálu či nikoliv, pak je dobré přidat další pattern.
Jiní zase říkají, že je lepší začít se všemi takže tak.

Rozhodovat se podle PL není moc dobré...samozřejmě pokud máš pattern ztrátový tak nemá smysl ho používat, ale uvědom si, že pattern co ti dá řekněme 1 000 USD za měsíc může doplňovat pattern co vydělá 3 000 USD za měsíc v dobách kdy tento ztrácí a naopak...jak si napsal - diverzifikace.

To kolik obchodů v backtestu. Finančníci doporučují minimálně 100...já osobně ti radim, udělej si 40-50 obchodů a zkus si 2-3 dny papertredovat v replay...klidně 4x rychlejc to je jedno, toto ti dost dá. Teprve v paperu ti dojde, že některé signály v BT by si rozhodně vzít nemohl...nebo alespoň ne ve chvíli kdy sis je tam označil.
Po těch 2-3 dnech..někdy stačí i míň už budeš mít více jasno, jak že to v praxi (reál čase) funguje (tiká) a v BT si toho budeš pak vědom a nebudeš brát každý signál. Po té ti doporučuju zbacktestovat v celkové sumě minimálně těch 100 obchodů, alespoň 3 měsíce (pokud dáš sto obchodů za měsíc tak jich udělej 300)
Pak je ještě dobré tzv. přeskakovat z BT na paper, alespoň mně se to osvědčilo...když si nejsi jistý, jestli by si signál vzal v paperu tak to jednoduše vyzkoušej.

Za další, neptej se proč druhý opustil systém...upřímně co ti dá odpoveď ? Když napíše: "protože mi nevyhovuje", tak to zabalíš taky ?

"Z krátkého pozorování se mi zdá, že signál ZLR kolikrát dostanu až je kus trendu pryč." CCI je zpožděné takže toto je logické, navíc nikdy se nedá začátek trendu vychytat...občas to tedy vyjde krásně, ale to jsou výjimky. Nesmíš přemýšlet, kde si mohl získat víc (resp. u výstupů je dobré se tímto zabývat, ale ne u vstupů), ale naopak kde si mohl ztratit míň.


Ještě dodám, že se tradingu věnuju asi 5 týdnů takže to neber úplně vážně, ale už jsem se toho naučil spoustu a toto ber jako dobře míněné rady.

Přeji ti mnoho úspěchů v další cestě tradingem

(tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odpověď.

Neřídím se jenom podle barviček, první si počkám na vykreslení šesti účeček a když je alespoň jedna nad +100/-100 tak trend považuji za etablovaný a čekám na ZLR(ale mám k potvrzení trendu ještě 2xEMA). Seriál o WCCI jsem četl, ale je pravda, že na pdf soubor jsem se nedíval, takže to udělám (tu) Mám toho teď na prostudování moc, zrovna ještě čtu od Tomáše a Petra: Jak se stát intradenním finančníkem a na WCCI jsem v knize narazil, když se Petr s Tomášem zmiňovali o návštěve Woodieho v Praze a doporučovali přečíst právě manuál k obchodování CCI, takže pdf soubor jsem si nechal na pozdější časy :)

Každopádně ti děkuju za příspěvek ohledně toho backtestování - ta myšlenka se mi líbí, zatím mám otestovaných cca 10 obchodů, teď půjdu pokračovat ve čtení knihy a po přečtení pár kapitol se vrátím k backtestu ZLR. No až jich budu mít těch 40-50(což bude ještě dnes, předpokládám) tak zkusím, co mi radíš a udělám to všechno znovu.

No a ještě k tomu ZLR - máš pravdu, že přesně takové profity mi vykazuje a postavit systém čistě na ZLR by v dlouhodobějším měřítku zas tak profitabilní nebylo, určitě ne takové, jaké představy o profitabilnosti WCCI mám. No, mám před sebou ještě kus práce, tak se do toho jdu vrhnout :)

Kdybys měl ještě nějakou připomínku ohledně WCCI, tak si ji rád přečtu

PS: Na jakém trhu jsi backtestoval a jaký jsi používal SL? Vím že je tohle zase subjektivní, ale pro nějaké nakopnutí bych i v tomhle potřeboval poradit. Já zatím testuji NQ, protože jsem se zde na finančníku dočetl, že je to trh vhodný pro začátečníky. Po otestování patternů na NQ se chystám jít testovat na DJ, abych diverzifikoval i mezi trhy.

X3R0.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799: Nevyhoda toho fixniho SL bude, ze nekdy bude proste zbytecne velky, muzes zkusit udelat si prehled o tom, jaky bude prumerny SL ktery davas do trhu kdyz bys pouzil pravidlo dle woodieho, prikladam obrazek, z toho je videt, ze sice nekdy si vstup zadal SL cca 80usd (NQ, 1min) ale vetsina byla do 50 USD. pokud je usecka mala, muzes pak misto ministoplossu dat nejakou fixni castku, treba ten prumer, ale ani obchody kde SL vychazi treba jen 20 usd nemusi dopadat spatne... Chce to trpelivost, urcite jeste prijdes na spoustu zajimavych moznosti. Hodne zdaru vsem.

18996

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...