Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

A jak víte, že Hunter časuje trh? Prostě jen vidí, že se prodávají firmy draze, tak je nekupuje, to není časování trhu. Když se LLY nedávno prodávalo za téměř padesátinásobek ročního čistého zisku, taky jsem uzavřel všechny pozice. Pokud mi moji favorité spadnou někam k účetní hodnotě a prodávají se za 4-6ti násobek čistého ročního zisku, tak proč bych je nekoupil. Jenže teď ty příležitosti prostě nejsou. Už měsíce mám problém najít jedinou firmu, do které by se dalo investovat (až na výjimky). Co do toho cpete nějaké časování trhu? Hunter i já také koukáme na firmy jako na podíly a právě proto nemůžeme nic najít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

AFL není špatná, kdyby ji člověk trefil v krizi, jako v r.08. AXP je také dobrá firma, ale neprojde jedním z mých pravidel, které jsem převzal od Buffeta (kdo ví, jestli ho sám neporušuje, ale mě se líbí). Neinvestovat do firem, které nejsou schopny svůj dluh splatit z méně jak 2 čistých ročních zisků.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...

Zdá se vám to jako dobrá investice? Vždyť kdyby se ta firma rozhodla své dluhy splatit, tak by na to padlo 50 ročních čistých příjmů. Mě se to zdá jako dost velká zátěž na to, aby ta akcie dlouhodbě letěla nahoru rychleji než trh. Pád o 80% není nic tak zvláštního a dají se najít příležitosti mezi firmami, které jsou absolutně bez dluhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím, jestli Kors má ten potenciál, já ji celý rok nakupoval, nejen protože byla podhodnocená, ale také proto, že skoupila akcie za půl miliardy a trh na to vůbec nezareagoval ... až teď :-) Podívejte, rozhodně mi je ale takové investování příjemnější. To, jaká krize přijde a s jakými potížemi se budou firmy potýkat nikdy nevíte ... ale až to přijde, tak Kors bude mít třeba kam sáhnout, třeba mu ještě někdo půjčí a asi bude mít smysl takový brend zachránit (navíc levně), co já vím :-) Ale rozhodně bude mít více alternativ než firma, jejíž dluh činí padesátinásobek průměrného ročního zisku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

beraniste Napsal:
-------------------------------------------------------
> AFL není špatná, kdyby ji člověk trefil v krizi,
> jako v r.08. AXP je také dobrá firma, ale neprojde
> jedním z mých pravidel, které jsem převzal od
> Buffeta (kdo ví, jestli ho sám neporušuje, ale mě
> se líbí). Neinvestovat do firem, které nejsou
> schopny svůj dluh splatit z méně jak 2 čistých
> ročních zisků.
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 02.03.
> 23:12 uživatelem beraniste.


Já zase někde četl, že Buffett má pravidlo, že dlouhodobé dluhy nesmí být větší než 5 násobek čistého zisku:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Už jsem začal ... naředit se dá vždycky, bohužel nevěřím, že to půjde ještě o moc níže. Je to hezká akcie, co se týče funamentů, a nyní je pro mne už dost levná na to, abych mohl investici srovnávat s jinými příležitostmi. Např. pronájmy z garáží.
Garáže dávají kolem 10% ročně, tady pokud vezmu současné P/E, tak mi vychází počáteční zhodnocení na 11,6%.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...