Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

Protože Kors je po Coh (který již vlastním) další zajímavou brandovou firmou v oděvním průmyslu. Rozjezd má již za sebou a přestože poslední dobou je tu strašák budoucích investic např. do reklamy a obavy, zda je tento model dlouhodobě udržitelný (levná kvalita), já to tak zle nevidím.
Akcie se sice nyní prodávají za šestinásobek účetní hodnoty, ale při současné rentabilitě vlastního jmění to není příliš vysoké číslo. S tímto růstem bychom to měli mít zaplacené za 3-4 roky. Navíc na rentabilitu nemá vliv pákový efekt. To že je firma bez dluhů, prodává s vysokými maržemi, a má zajímavou strukturu vlastníků, zajišťuje dostatečnou stabilitu.
Kouknu-li se do výkazů, a zamyslím-li se nad tím, kde jsem to už viděl, Nike přes kopírák. KORS operuje ve třech segmentech a z nich je zajímavý ten poslední.
Kdy jindy kupovat, nežli v době téměř padesátiprocentního poklesu. 15% tržeb této firmy pochází z Evropy a jak často se Vám naskytla příležitost nakupovat v době, kdy ECB pumpuje peníze do ekonomiky? Ano, FEDu došel dech, ale Evropa to přebírá ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Já jsem 31.1.13 vtupoval do AAPL a nedávno jsem tu psal, že bych chtěl vystoupit na přelomu roku 15/16, ale není to tak jednoduché. Už tam mám 161% a jsem trochu nesvůj. Nemám technologie moc rád, nikdo nikdy neví, kdy to skončí, jen ví, že to skončí :-) Zvlášť ten AAPL mi liží v žaludku ... miliony let ho nikdo nepotřeboval, teď nějaký rok, dva je to horké zboží a brzy už po něm nikdo nevzdechne. A jak my, občasní spekulanti, máme vědět kdy vstoupit a kdy vystoupit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak to ti gratulujem! Muslim ze este Apple pojde vyssie, ale netrufam si odadnut dokedy. Myslim ze kym budu rast US akcie tak sa oplati drzat AAPL.

Momentalne som zacal uvazovat nad MOBL. Co na to hovoris? MobileIron pouzivame aj u nas vo firme a myslim ze by to mohlo mat buducnost. Tento tyzden oznamili ze ziskali dvoch velkych zakaznikov Deutsche Telekom a Standard Life Group.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

To je zajímavé. Všichni víme, proč je to dole a kde by to mělo být. Docela podhodnocená akcie s potenciálem. Před současnou ropnou krizí jsem koukal, že to mělo i docela služné roční zhodnocení. Historie není špatná. Cena akcie spadla o 90% oproti konkurentům, kteří popadali o cca 50%. Proč? Může to být větším poměrem roztřesených a větším zadlužením, prostě takové firmy bývají více volatilní. Máte načteno, s čím se teď firma potýká?
Jinak dle ekonomických pouček, by nemělo být více jak 50% aktiv kryto cizími zdroji. Podívejte, jak to vypadá tady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Víte na co bych se ještě podíval?

www.finez.cz/odborne-clanky/oborove-analyzy/jak-vydelat-na-uhli/

Co takhle uhlí. Jeho cena je na kriticky nízké úrovni a všichni světoví producenti mají co dělat, aby vyšli. Takže spekulace na růst ceny uhlí by nemusela být špatná, proti nám ale hraje cena dolaru, která už vylezla docela dost vysoko. Nemohli bychom k tomu využít spekulace na růst ceny dolaru a ještě si tím trochu polepšit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Já teď bohužel vůbec neměl čas.
beraniste díky za komentář i zajímavé tipy. On ten Petrobras je dost zvláštní firma. Státní podnik s mnoha z toho plynoucími výhodami i nevýhodami. Teď aktuálně, jak asi všichni vědí, zápasí s docela rozsáhlou korupční aférou, která podnik mohla připravit o ca 3 mld. usd (podle některých zpráv mnohem víc, mluví se i o desetinásobku). Protože dosud nelze vyčíslit rozsah ztrát, tak externí auditor odmítl podepsat výsledky hospodaření. Když ještě člověk přihlédne k tomu, že většinu zisků generují doma, a tamní ekonomika dost brzdí, real oslabuje (dluh v dolarech), a k tomu ještě tamní různé (sociální) intervence na ropě, tak asi bude lepší poohlédnout se jinde... Ten SSL se mi taky líbí (uvažoval jsem o IOC, ale to už jsem asi trochu prošvihl - holt jsem váhavej střelec). O uhlí jsem moc neuvažoval.
Já nakoupil dolar za 19,76 prakticky za všechno, co jsem měl. Takže bych je chtěl někde zaparkovat. Taky mě napadlo, co to na chvíli nepřeklopit do libry? A hlavně zásadní otázka, kdy zpátky nakoupit koruny? Ale říkám si, že tenhle trend na dolaru by mohl vydržet relativně dlouho...? (pardon, to už jsem trochu off-topic)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...