Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

Hele, já překlopení dolarů zpět do koruny moc neřeším. Když je dolar, cena komodit a akcií nahoře, příležitosti k levným nákupům sami zmizí, a člověku nezbyde, než lépe vybírat tituly, a nebo méně investovat. Já už se teď také více věnuji své firmě, šetřím a čekám na další pořádnou krizi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jinak viz. mé předchozí příspěvky ... mé poslední nákupy

19.12.2014 - CEO +48%
15.10.2014 - COH +45%
02.03.2015 - KORS -3%
13.01.2015 - WLK +41%

To byly poslední investice a teď spekulace na bankrot/jackpot :-)

BAANWRUK
NBG

Tyto dvě jsou samozřejmě v mínusu, protože se stále potýkají s existenčními problémy. Opět budu držet do té doby, dokud nekrachnou či nenadělí pořádnou sumu peněz. Risk je 5% kapitálu, takže ať je výsledek jakýkoliv, s účtem to moc nehne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to m.hunter

proč SSL? Co se týče finanční analýzy, už bych se opakoval. Poslední měsíce jsem nakupoval společnosti těžící ropu. Ty už ale nadále nakupovat nelze, protože v posledních třech měsících poskočily o desítky procent nahoru, a pro mne přestaly být zajímavé. Tak jsem hledal společnost, která trpí krizí dalších komodit jako plyn a uhlí, v poslední době poklesla, a přitom vykazuje hezká čísla.

cenové grafy komodit

www.kurzy.cz/komodity/index.asp?A=5&idk=43&od=29.9.2003&do=14.4.2015&curr=
www.kurzy.cz/komodity/index.asp?A=5&idk=116&od=29.9.2003&do=14.4.2015&curr=USD

nakoupeno za 35 dolarů. Není to úplné dno, ale je to téměř dno :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Kupuji firmy, mající podobnou strategii, jako je moje vlastní. Navíc příležitosti není potřeba moc hledat, největší průšvihy se člověk dozví z medií viz. problémy firmy KORS. Žádné dluhy, marže jako raketoplán, ale krátkodobě se potýká hned s několika problémy, které si firma způsobila sama. Změna cenové politiky plus soudní spor kvůli cenotvorbě resp. slevám. Zajímavé v tomto případě bylo, že pokuta o kterou zde šlo, byla vzhledem k aktivům (hotovosti) naprosto zanedbatelná a přitom způsobila pokles o desítky procent. Na této firmě je zajímavá ještě jedna věc a to je poměrový ukazatel zisku/hlavu, což dělá v přepočtu na koruny téměř 300k/měsíčně. A víte jak působí vysoký poměr institucionálních a insider držitelů cenných papírů? Za mě BUY :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...