Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zlato???


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

no mám vysokou % úspěšnost odhadu směru trendu, ale hrozně malý zisk z takového obchodu, zisk je třeba 300$ pevně na jeden úspěšný obchod, ale ztráta může dosáhnout třeba 2000$ když netrefím trend
a pokud ho netrefím několikrát za sebou tak je to v pytli.
zkusím nějak více přefiltrovat vstupy přes volume, roc, nebo něco takového

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A v těch úspěšných obchodech, kolik máš drawdown (největší pohyb do mínusu) ??

Když si projdeš všechny své obchody a nastavíš SL tak, aby prošli řekněme tři čtvrtiny těch obchodů, tak výrazně zmenšíš i ty ztráty. Samozřejmě to chce všechno sečíst, aby se to opravdu vyplatilo. Pokud by Ti vyšlo, že i s takovým SL budeš v mínusu, tak to bude chtít změnit systém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě přikládám odkaz na minigold, ale to asi najdeš sám. ;)

www2.barchart.com/profile.asp?sym=YGZ8&code=BSTK

A moje úspěchy se sójou ? To bych snad ani radši neměl psát. :D

Dal jsem short (před dvěma týdny) a říkal jsem si "pohoda jede se downtrend". Pár dní to byla pohoda, ale pak přišel zlom a já si říkal, že radši vystoupím. Takže jsem zadal SL nad trendlinku a PT na 300 dolarů. No a pak jsem jen zíral !!! Limit na PT se mi ukázal jako vyplněný, ale se skluzem 950 dolarů proti mně ! Mírně v šoku jsem zrušil SL. Zrušení se mi za pár minut ukázalo jako splněné (obchodoval jsem na pitu). Za hodinku kouknu na platformu a tam svítí splněnej SL a najednou jsem byl v longu otevřeném přesně na denní high ceně ! Takže fofrem zavřít aby ztráta byla co nejmenší. Takže prodej za market. Za jeden den ztráta asi 1200 dolarů na obchodě který by byl normálně mírně ziskový.
A veselá historka na konec. Po mojí reklamaci uznal broker, že takové plnění limitního příkazu je nesmysl, takže ten obchod zrušil a zůstalo tam jen uzavření obchodu na SL se skluzem. Jenže to znamenalo, že všechno to dohánění obchodů co jsem udělal otevřelo nové obchody, takže druhý den jsem byl zase v shortu. Naštěstí ve směru trendu, takže se ziskem asi 150 dolarů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkus si na EOD datech skouknout jaké jsou pohyby do high a do low oproti openu. Budeš tak mít představu kolik Ti může ten obchod za den nadělit potencionální zisk nebo ztrátu. Podle toho nastav SL a PT a samozřejmě to zbacktestuj zda to má smysl.
Možná by to chtělo ještě trochu víc vyšperkovat, ale jako první nastavení by Ti to mělo ukázat aspoň možnosti. Je přeci jen lepší udělat deset ztrátových obchodů při SL 200 dolarů, než kvůli jedné chybě přijít o 2500.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nu tak Ti nezbývá než stáhnout SL nebo nějak profiltrovat ty obchody. Zkus si třeba filtrovat kolikrát za sebou byl nárůst ceny a podle toho vynechat ty obchody které by už mohli být zlomové bez ohledu na stávající trend. No a pokud používáš výstup limitním příkazem, tak zkusit zadávat o jeden bod víc než jsi zvyklý. Prostě taková ta pilovací klasika, která by ten systém zdokonalila. ;)
Ale hlavně se soustřeď na ten SL. Přijde mi divné, že při průměrném profitu 300 máš tak velký zásek do mínusu. Mně se tohle stávalo dřív když jsem se snažil chytit každej swing na grafu a pokud jsem byl na opačné straně, tak jsem doufal, že se to zase vrátí. Jak už tu tisíckrát zaznělo - stanovit pravidla vstupu a výstupu a tvrdě je dodržovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...