Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zlato???


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

PETA
Neznám pojem " Babo rad". Prostě zalato ted je v chopu. Tzn. čekáme na to, kam se vydá. Neobchodujeme! Jakmile 100% rozpoznáme další směr tak můžeme nastoupit do obchodu. Toto ale s největší pravděpodobností ještě pár dnů potrvá. Pokud máte nutkavou potřebu obchodovat tak se musíte poohlédnou po jiném trhu. Trh si dělá to co chce a my musíme vyčkávat na vhodnou příležitost.
Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

U zlata se vypisují všechny měsíce v roce, obchoduje se ale jen se sudými měsíci. Výjimkou je říjen jehož likviditu přebírá prosinec.
26.11. už se přestával obchodovat prosincový a začínal obchodovat únorový kontrakt, takže se o volume trochu přetahovali. Zlato i mini zlato jsou velice likvidní a rychlé trhy hlavně mezi 14.-19. hodinou.

Co se mi dále na zlatě krom jeho barvy libí, je obchodování v "nativní" ceně, čili žádné přepočty ceny posunuté o 7/8 centu za libru, bušl a podobné "míry" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak Napsal:
-------------------------------------------------------
> PETA
> Neznám pojem " Babo rad". Prostě zalato ted je v
> chopu. Tzn. čekáme na to, kam se vydá.
> Neobchodujeme! Jakmile 100% rozpoznáme další směr
> tak můžeme nastoupit do obchodu. Toto ale s
> největší pravděpodobností ještě pár dnů potrvá.
> Pokud máte nutkavou potřebu obchodovat tak se
> musíte poohlédnou po jiném trhu. Trh si dělá to co
> chce a my musíme vyčkávat na vhodnou příležitost.
> Mira


Zlato je teď v sestupném trendu (viz týdenní graf) a řeč je zde o tom zda se jeho cena posune vzhůru k rezistenci, nebo zda se obrátí na retracementu a vydá se na jih. Nikomu, a tím méně sobě, nehodlám vnucovat vstup do obchodu. Ale děkuji za váš názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1. YG a ZG, ani nevím proč nějak jsem nad tím nepřemýšlel, je to elektronický trh s dobrou likviditou
2. s indexy nemám zkušenost, pokud klesá podladové aktivum (zlato), klesá i index? Pokud ano, budou v korelaci, ale jak by se to dalo použít jako filtr?

můžeme si porovnat grafy o kolik je index v čase posunut za zlatem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2: díky za odpovědi. Porovnával jsem GC a ZG, ZG se mi zdá, že má nižší volume, mám ale pocit, že dělá méně korekcí
Korelace je opačná - jak jsem koukal, tak když jde zlato nahoru, index jde dolů. Takže mě napadlo vstupovat do indexu do shortu, když jde zlato nahoru. Zkusím to sledovat, mám puštěné oba grafy...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velmi zjednodušeně se dá říct, že když stoupá cena zlata, tak klesá hodnota peněz a investoři se snaží hledat "jistotu". Když stoupá hodnota akciových indexů, tak jsou investoři ochotní jít do rizika, protože vidí v akciích šanci na lepší zhodnocení.
Vzájemný poměr by tedy mohl být takový, že když invetoři nakoupí zlato, tak jim nezbydou peníze na nákup akcií. :D
Berte to ovšem trochu odlehčeně. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...