Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zlato???


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jojo, nevyšlo, uvažoval jsem posunout stoploss na 915 když kleslo pod 910, bohužel jsem to neudělal, tak jsem skončil na původním SL 930 se ztrátou,

proč ne ZG? - jsem začátečník, a mám malý účet, tak proto, likvidita ani spready nejsou nijak hrozné,

ten včerejší vzestup z 909 na 939 byl dost prudký, tak budu dnes asi jen pozorovatel,

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Zdravim,

Jenom chci podporit dolarovou teorii,kt. zminil 911.

Hodnota $ je ukazatel cislo 1 v komoditach,alespon si to myslim. Stejne jako na tom zlate je to videt zretelne treba na rope, ale samozrejme i jinych "priced in dollars" komoditach. Cela burza je zalozena na faktoru chamtivosti. Jak se nekde vycenicha prilezitost nakoupit levne, tak se vsichni sleti jak vosy na bonbon. A bude uplne druhorady kolik je ropy,kolik je zlata a jestli to nekdo kupuje. Jakmile americanum neco sahne na dolar, bud ve strehu.Vyjimky a odchylky samozrejme existuji, ale hledame pravdepodobnost,ze jo.

Nema smysl to dal rovadet,protoze to neni nic novyho a vim,ze to tu vsichni uz davno pochopili.

Preji dobre obchody

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Tak nám tu diskuse o zlatě, trochu usnula,
během té doby zlato pokleslo na očekávanou úroveň 850 odrazilo se nahoru, a postupně stoupá,
(bohužel zatím jsem do pozice nenastoupil.)

že by jsme se vrátili opět na dlouhou cestu vzhůru?
Pár dní nám to utěšeně stoupá a už se objevují hlasy že v Q3 budeme zpět na 1000,
každopádně ropa je na maximech.
EUR/USD jsme však již viděli výše.

očekává zde někdo výraznější korekci na zlatě?
dle mě možná na 950ti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no to bude zalezet na doalru a rope. pokud porad bude vetsi poptavka po rope a dolar dolu, tak by se i zlato mohlo nadechnout a vyrazit kupredu. i kdyz dnes Lybanonsky ministr prohlasil, ze ropy je habadej a muzou za to jen spekulanti. no ted kde je pravda. ja sem furt long ale hodlam vystupuovat na rope. dolar nechavam predevsim kvuli hedgingu, a zlato mam jeste cast long. uvidime, ale +- mam jako libovy target. pokud to takto pujde dal, tak se ho dockame, ale sem pripraven vystupovat nize. uz ted na 920 sem odhodil, takze lock profit a ted dej se vule trhu

Link to comment
Sdílet pomocí služby


V tuto chvili prakticky neexistuje jediny duvod,proc by ropa mela spadnout.Poptavka prevysuje nabidku,Arabie si je vedoma,ze jejich zasoby taky nejsou obnovitelny,cili logicky se zdraha pumpovat vic, nejvetsi ropni hraci jsou long a hazou sebevedome cislama jako $150 a $200 za barel no a dolar tomu taky moc nepomaha. No a dnesni EIA report....to uz nepotrebuje zadny dalsi komentar. Takze co se tyce toho zlata, tak profit target na rezistenci kolem tech 950ti by nemel byt zadny prilis ambiciozni cil. Verim,ze prijde nejaka korekce,ciste ale typicky kratka medvedi,no big deal.Zalezi jaky dalsi zpravy taky prijdou z Evropy (viz urokove sazby ). Ale Samozrejme nikdy nikdo nevime jak to bude,takze stopky a....let it go.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

tak zlato nám na 950 nedosáhlo,
jeden důvod proč by měla klesat ropa jsem zaslechl, a to, že je v US volební rok(někomu tvar grafu ropy prý připomíná tvar z roku 2004), Dolar zdá se taky trochu nabírá sílu,po prohlášení pana FEDu že začíná sledovat inflaci, je otázka na jak dlouho,
tak mi z toho vychází že korekce na zlatě je asi tady, že by jsme se znovu podívali na 850??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A vlastně se tak stalo díky tomu, že stoupla nezaměstnanost v USA o 0,4%. Neexistuje třeba nějaké programová aplikace, kde bych nastavil např. na čas 14:30 hod., vzhledem k tomu, že se to mělo vyhlašovat v tuhle dobu, nakoupil zlato za hodnotu kam by se to zlato odchýlilo? např. kurz v ty době 886 USD a stouplo by zlato na 887 a v ty době by systém sám nakoupil?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...