Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COT - Committment of Traders


greenhorn

Doporučené příspěvky


Teraz mam na jednom PC nainštalovene demoGecko

ten Cot ind. sa mi ža tak moc super nezda. na ich stranke to vyzera ako svaty gral, lebo vypichli asi
len tie najlebšie Screenshoty. ale na PC to tak super nieje, signal vznikne pri cross MA.

OK myslel som aj ja nato ,,, pozriem Velkých a zaišťovatelov,
ktovie či tam nehraje aj nejaku rolu open interest......

BD
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nevieš ešte čo je toto:

Pro lepší rozpoznání extrémních hodnot lze aktuální nabídku/poptávku jednotlivých subjektů zobrazovat také pomocí indexu udávající aktuální stav grafu vs. low a high za posledních x týdnů (osobně používám periodu 52 týdnů). Pomocí takového grafu - který si každý může zobrazit také např. v Execelu - jsou dobře patrné extrémní oblasti poptávky a nabídky.

Ten - index udávající aktuální stav grafu vs. low a high za posledních x týdnů

Dik

BD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mno k tomu indexu, asi by som potreboval cely clanok, lebo neviem o co sa jedna ale najskor pojde o to:
predstav si cenu - dnesna uzatvaracia a tuto cenu porovnas s maximalnym high za posledny 52 tyzdnov a potom minimalnym low za 52 tyzdnov .. dostanes cenu kde sa nachadzas v ramci poslednych 52 tyzdnov .. je to vpodstate williams %r zobrazeny pre tyzdnovu cenu s parametrom 52 .. no a to iste sa da spravit aj pre net pozicie ci uz comms alebo large .. a taktiez sa to da spravit pre OI .. zistis ci sa v ramci posledneho roka nachadzas niekde "dole" alebo "hore"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no .. heh :) nevedel som ze ked sa bavime o cot tak pozeras na denne grafy :) to by ma nenapadlo :) ja sa cot venujem takmer rok a najlepsia kniha hadam kedy o tom bola napisana je od larryho williamsa - Trade Stocks & Commodities with the Insiders, takze dany clanok ano ti ozrejmi o co ide a da ti zakladnu skolu .. tato kniha ti da univerzitne vzdelanie ohladom cot :) (takto nejak by som to vnimal)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Teraz ma napadla ešte jedna vec:

Cot vyjadruje počet otvorených pozícii. Ale v jednej pozicii môže byt rôzne množstvo kontraktov.

10 neskusených traderov otvorí spolu 10 kontraktov na long- maju 10 pozícii (každý po jednom Kont.)

a 1 skusený otvorý 10 kontraktov na short. - ma iba jednu poz.

Potom by to vyzeralo že LONG 10 Pozícii
Short 1 Pozicii

BD
Link to comment
Sdílet pomocí služby

aaa velmi nie .. kedze otvorene pozicie ucastnikov trhu predstavuju v podstate OI (open interest) definujme si prave ten
- tu je definica z knizky L.Williamsa -
Open Interest — Open interest is the total of all futures and/or option
contracts entered into and not yet offset by a transaction, by
delivery, by exercise, etc.
a teda dolezite je tam prave slovicko CONTRACTS, cize v ponimani pozicii sa myslia kontrakty
aspon takto to chapem, inac by bol COT report myslim nepouzitelny

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Aha, Dik (tu)

Už tomu rozumiem niesu to pozície ale kontrakty.

čiže OI nam vyjadruje celkový počet spárovaných kontraktov. Keď name 10 kon. long a 10 short tak hodnota OI je 10.
Tzn. ked spočítam v cot reporte všetky LONG Velkých + Malých + Zaištovateľov + Spreding dostanem OI.

a to iste aj naopak: Všetky kontrakty Short Velkých + Malých + Zaištovateľov + Spreding dostanem OI.

BD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Dobrý den,
děkuji všem za bezvadnou práci, niže se pokusím popsat, zda-li jsem díky vám COT pochopil:
Tvůrci trhu komodity
Commercials: dvě skupiny prodejci (pěstitelé komodity) a nákupčí (zpracovatelé komodity)

Commercials short: Domnívám se, že zahajují obchody ( jsou to pěstitelé vypisovatelé kontraktů short), tito vyhodí na burzu první prodejní várku kontraktů za určitou cenu. Za tuto cenu se snaží zajistit si tuto první várku s tím, že věří, že cena komodity bude stoupat a oni budou moci dále prodávat za vyšší a vyšší ceny. V případě, že je o komoditu zájem (zajistí spekulanti – non commercials), kontrakty okamžitě pokrývají commercials long (ti se bojí že budou muset nakupovat dráž) a non-commercial (malí i velcí) long, cena roste a OI roste (stoupá počet otevřených short kontraktů). Čili úplně prvotní věcí podle mě je prodej vypěstované komodity na burze za účelem zajištění se a prodeje za co nejvyšší ceny…
Commercials short musí prodat svou úrodu (jedná se dle mého o omezené množství kontraktů) nevím, jestli je toto množství někde zveřejněno…
Commercials long: jsou až ti druzí, ti sekundární, kteří podle mě již už jen reagují na nabídku Commercials short, ovšem s tím že oni jednou nakoupit musí. Jejich nákupní apetit se podle mě mění jak podle zvyšující se ceny, podle již zobchodovaných kontraktů (asi mají statisticky zjištěno co už je moc prodáno, nevím) a dále taky podle času, kolik zbývá do konce. Mohou i vyvolat nákupní horečku, tzn. mohou podle mě zaútočit na burzu před COM short a vypsat vysokou nákupní poptávku…
Hýbači s cenou
Non-commercials: (long, short, malí velcí) ti podle mě hýbají s cenou na základě všech možných i nemožných fundament., nebo technických analýz (nafukují a upouštějí bublinu ceny) což se samozřejmě náramně hodí commercials long, short, kteří potichů pokrývají či vypisují své pozice. V den expirace kontraktu non-comercials již nejsou v trhu, s cenou pořádně zahýbali a commercials prodali, nakoupili jak nejlépe dokázali jako nikde jinde. Podle mě non- com hýbají hodně s cenou při daleko menším počtu kontraktů oproti množství kontraktů COM…
Commercials x non-commercials obě skupiny se vzájemně moc potřebují.
Co je dle mě nutné sledovat:
Myslím, že zpráva COT je důležitá, důležité jsou vzájemné závislosti mezi COM short, long, OI, pohybu ceny, již uskutečněných obchodů (Vol) a času do konce expirace kontraktu.

Jak to sledovat, přesně zatím nevím, ale zajímalo by mě, jestli je někde vidět kolik může být vypsáno kontraktů na určité období prodeje určité komodity od commercials short?

Ještě si myslím, že údaje COT (fundament) nám odhalí pouze náladu trhu, a dlouhodobé trendy (což je podle mě opravdu hodně podstatné), k bližšímu načasování vstupů musíme použít technickou analýzu… AdamZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AdamZ
"Jak to sledovat, přesně zatím nevím, ..." doporucujem knihu od L.Williamsa Trade Stocks & Commodities with the Insiders, tam sa dozvies ako to sledovat a aj to ze volume je pre komodity nepouzitelny (podla L.Williamsa)
co sa tyka tvojej otazky neviem presne ako to funguje ale myslim ze su dopredu urobene odhady alebo presne cisla kolko sa coho kde vypestuje .. myslim ze to ma na starosti nejaka asociacia USDA (www.usda.gov/wps/portal/usdahome), ktora to sleduje (alebo mozno stielam dovzduchu) .. ale pokial by to bolo dolezite tak myslim ze L.Williams by sa o tom zmienil .. cena sa meni kazdu chvilu v case na roznych fundamentoch .. ani neviem akych (teda okrem pocasia) takze predbezne odhady toho co je zasadene a kolko objemu napr psenice bude nie je velmi dolezite .. co sa zasadi e pevne cislo .. proste sa zasadi taky a taky pocet a basta .. a napriek tomu sa cena meni .. tak to vidim ja
zvysok co si pisal chapem aj ja podobne ako to je .. tiez myslim ze com-short su "dolezitejsi" ako long a ze su ti prvi, nakoniec jeden z laryho indikatorov je postaveny na pomere com-short vs OI (indikator willco uvedeny v knihe co odporucam precitat na pochopenie cot reportu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den, měl bych prosím pár dotazů ohledně COT reportu. Pomalu si procházím knihu od Larryho Williamse Secretsof the COT Report, ale názvy jednotlivých kategorií v knize se podstatně odlišují od kategorií, ketré jsem měl možnost shlédnout momentálně na inetrnetu. Konkrétně nevím, co si mám představit pod pojmem swap dealer,managed money, other reportable, non reportable atd. Jaksi mi to nesedí na termíny používané ve zmíněné publikaci. Nevím, jestli se od doby vydání knihy nějak nezměnil způsob publikováné údajů COT. Děkuji, s pozdravem mm

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...