Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COT - Committment of Traders


greenhorn

Doporučené příspěvky

Prave sem docetl knihu Larryho Williamse Trade Stocks & Commodities with the Insiders a mam v obchodovani s COTem pomerne jasno. Zda se mi to byt extremne silny nastroj, sice jsem si to jeste nenapertradoval, ale backtesting vypada neuveritelne slibne. Bez dalsich kecu prakticke rady, jak se COT obchoduje:

1) Je mozne bud kopirovat rozhodnuti Commercials (CMM) nebo se chovat opacne nez Small Non-Commercials (SNC) podle pravidel uvedenych dale.
2) Nejsou dulezite absolutni pozice, nybr relativni, jinymi slovy, z COT reportu jednoho tydne se neda udelat vubec nic. Trik je v tom, urcit si historicka low a high cistych pozic bud CMM nebo SNC (napriklad za 2-4 roky dozadu) a posuzovat hodnoty z aktualniho tydeniho reportu ve vztahu k temto historickym high a low.
3) Dulezite jsou vyznamne vykyvy v otevrenych pozicich CMM (cili hodnoty blizke k historickym low a high), prumerne hodnoty a zmeny k nim v radu par procent jsou nezajimave a ani Larry sam nevi, jak je k obchodovani vyuzit.
4) A ted konecne JAK: CMM v drtive vetsine pripadu dopredu predvidaji trend!!!, totez SNC, ale ti to predvidaji presne opacne:-). Cili rekneme, ze CMM tento tyden otevreli historicky nejvyssi pocet longu (nebo 90 ci i 80% historickeho maxima). V tuhle chvili je dobre vstoupit do longu, nebot s vysokou pravdepodobnosti toto je zacatek byciho trendu. A samozrejme analogicky naopak.
Larry rika, ze totez se da delat na zaklade chovani SNC, pouze naopak. Kdyz jsou masivne v shortu, znaci to zacatek byciho trendu.
Ja rikam (na zaklade backtestu), ze to funguje taky relativne slusne, ale lepsi je orientovat se pouze na CMM. Faktem totiz je, ze volume je z 60% tvoreno prave CMM, nejakych 20-25% pak LNC a ten zbytek, tech par procent delaji SNC. Logicky mi prijde vyhodnejsi orientovat podle skupiny, ktera dela vetsinu objemu obchodu.


Poznamky:
a) S COT se obchoduje dlouhodobe, v radech tydnu (dokonce ani dnu ne) nebo dele!!!
b) Dokonce i LNC (large non-com) se myli, ale jinym zpusobem nez SNC. Larry to vysvetluje tim, ze velke fondy (aka LNC) jsou v drtive vetsine trend-followers, cili vstupiji drive ci pozdeji do uz rozjeteho trendu a vystupuji, kdyz se trend otoci. CIli z grafu je pak videt, ze LNC dosahli vrcholku ve svych net long pozicich prave, kdyz trh byl nahore - cili nejvetsi hloupost ever. Hloupost ale jen zdanlive (citace Larryho: "Dumb as fox, I say":-)), oni totiz zvysovali svoje pozice postupne. A to ze maji maximum pozic na vrcholku neznamena, ze ted o vsechno prijdou, pouze jim vydelaji pozice, ktere byly zakoupeny v trendu drive a prodelaji ty, ktere byly zakoupeny na konci. Cili porad je tu prostor pro vydelek, ale na grafu to vypada, jako ze se myli podobne osklive jako SNC.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim, pise se zde, ze commercials oteviraji pozice bud pouze short, nebo pouze long (prodaji nebo koupi, jsou zajisteni, a uz jen cekaji na fyzicke prevzeti). Byl bych vdecny, kdyby mi nekdo odpovedel na otazku, proc se v COT reportu bezne objevuje, ze ubyva commercials s short nebo long pozicemi. Napadaji me tri duvody. Prvni je spekulace. Dalsi duvod muze byt, ze vyrobce komoditu fyzicky proda nebo spotrebitel koupi jeste pred dnem expirace futures a tedy uz nepotrebuje zajisteni. Nebo je to proto, ze commercials spatne odhadli svou budouci vyrobu nebo spotrebu? Za kazdou opoved dekuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevim, jestli sem presne pochopil otazku, ale zkusim odpovedet. Rekneme, ze mam dul na zlato, cili jsem producent zlata. Moje naklady na tezbu 1 unce + ostatni vydaje jsou 100$. Cena zlata je prave 800$. A jsem si pomerne jistej, ze moje naklady nevzrostou rekneme o vic nez o 10$ za rok a muj dul ma zasoby na 100 let. Parada, zacnu prodavat jako o zivot futures az do roku 20xx (az kam mi to za tu cenu vezmou). Mam totiz jistej super vydelek.
A ted jina situace. Cena zlata bude 200$, me naklady 100$. Mohl bych taky prodavat s dobrym vydelkem, ale rekneme ze odhaduji, ze moje zasoby zlata jsou jen na 10 let, a zhruba totez si myslim o zasobach konkurecnich dolu. Cili mam pomerne dobrej duvod, ze cena kvuli blizicimu nedostatku zacne rust. Urcite neprestanu prodavat upne, potrebuju totiz zaplatit provoz dolu, ale urcite shorty zasadne omezim, protoze si myslim, ze pristi rok budu moci prodavat zlato za lepsi cenu. Zodpovedelo to polozenou otazku?

Jinak sem v posledni dobre dost detailne protestoval COT a neni to moc dobrej system. Funguje pekne (je to jeste trochu komplikovanejsi, nez sem popsal v mym minulym prispevku), ale vyzaduje to mit obrovskej ucet a resistenci proti ztratam. Ziskovy to je, ale drawdown je silenej. A se stop lossem je ta ziskovost mizerna. Kdybych byl ale spravce komoditniho fondu, tak bych se do toho asi pustil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Karlosi,

nevim, jestli sem presne pochopil otazku, ale zkusim odpovedet. Rekneme, ze mam dul na zlato, cili jsem producent zlata. Moje naklady na tezbu 1 unce + ostatni vydaje jsou 100$. Cena zlata je prave 800$. A jsem si pomerne jistej, ze moje naklady nevzrostou rekneme o vic nez o 10$ za rok a muj dul ma zasoby na 100 let. Parada, zacnu prodavat jako o zivot futures az do roku 20xx (az kam mi to za tu cenu vezmou). Mam totiz jistej super vydelek.
A ted jina situace. Cena zlata bude 200$, me naklady 100$. Mohl bych taky prodavat s dobrym vydelkem, ale rekneme ze odhaduji, ze moje zasoby zlata jsou jen na 10 let, a zhruba totez si myslim o zasobach konkurecnich dolu. Cili mam pomerne dobrej duvod, ze cena kvuli blizicimu nedostatku zacne rust. Urcite neprestanu prodavat upne, potrebuju totiz zaplatit provoz dolu, ale urcite shorty zasadne omezim, protoze si myslim, ze pristi rok budu moci prodavat zlato za lepsi cenu. Zodpovedelo to polozenou otazku?

Jinak sem v posledni dobre dost detailne protestoval COT a neni to moc dobrej system. Funguje pekne (je to jeste trochu komplikovanejsi, nez sem popsal v mym minulym prispevku), ale vyzaduje to mit obrovskej ucet a resistenci proti ztratam. Ziskovy to je, ale drawdown je silenej. A se stop lossem je ta ziskovost mizerna. Kdybych byl ale spravce komoditniho fondu, tak bych se do toho asi pustil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cedr, diky za odpoved. Tak nejak chapu, proc producenti nekdy oteviraji malo pozic a nekdy vice. Maji k tomu svoje duvody. Otazka byla spis, proc je uzaviraji i jindy nez na konci kontraktniho mesice? Doted jsem mel predstavu, ze commercial otevre pozici a o nic se nestara az do LTD, kdy dojde k fyzickemu prevzeti. Tedy by pozice commercials mely pouze pribyvat nebo zustat stejne a najednou spadnout o velke cislo v expiracni den. To se ale nedeje, proc? Muj nazor je ten, ze fyzicky se komodita predava i jindy, nez v den expirace a commercial nepotrebuje zajisteni. Pak by expiracni den slouzil pouze jako pojistka, ze moje komodita bude prodana nebo koupena nejpozdeji v tento den, jestlize vlastnim futures. Ale jak to je doopravdy nevim, tak se ptam..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha uz chapu otazku. Jen maly ujasneni: COT se v ramci open interest nezabyva konkretnim kontraktnim mesicem. Je to soucet vsech otevrenych futures a opcnich kontraktu, ktere jeste nebyly ukonceny dodavkou, expiraci... Neznam presny zpusoby fyzickyho dodani, ale taky mi prijde logicky, ze k prevzeti nedochazi presne nasledujici den po LTD, ale plus minus kolem toho data - urcite tam bude dochazet k nejakejm dohodam mezi commercials, ktery navzajem uskutecnily transakci. LTD je jen jakejsi deadline pro spekulanty. A pak taky COT vzdy reportuje pres 5 dni, tak je mozny, ze se to tim taky vyhladi.
Ale je to dobra otazka, nikdy me to nenapadlo:-).
Jinak chystas se to nejakym zpusobem obchodovat, nebo to beres jen jako jakousi vedlejsi podporu pro svuj OS?


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cedr, diky za odpoved. Ptam se proto, abych si udelal jasno. Chci presne vedet, jak vec funguje nez ji zacnu zkouset nebo podle ni obchodovat. Kdyz nevis o co jde, vidis jen pouziti typu "commercials short, ja taky short". Jestlize znas souvislosti, muze te napadnout neco lepsiho. A navic, doplnit si informace tohoto typu neni nikdy na skodu..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasne, v pohode. Pak sem napis, jakej system se ti osvedcil. Kazdopadne kopirovat cistou pozici commercials je ztratova strategie. Navic ti mozna usetrim hodne casu kdyz reknu, ze vsechny materialy, ktery ja sem cetl o interpretaci COTu a jeho vyuziti jako indikatoru sem vice mene shrnul do prispevku z 31 Augusta. Tehdy sem to jeste nemel otestovano, ted uz mam, a muzu rict, ze to taky moc dobre nefunguje. Ty veci fungovaly nadherne na starsich grafech (pred rokem 2005 rekneme), ale z nejakyho duvodu prestaly v aktualnich trzich. Co mi ale jakz takz fungovalo je cisty rozliseni longu a shortu (tedy nikoliv net pozic). Navic mi prislo, ze je mnohem lepsi orientovat se podle pozic velkejch spekulantu nez commercials.
Ale ono stejne strasne moc zalezi pak na vstupujici strategii, ktera bude filtrovat falesny COT signaly. A tu si uz kazdej zvoli sam a podle toho pak muze byt nektera interpretace COTu uspesnejsi nez jina a zase naopak pri jiny vstupni strategii.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

cedr:
".. Ty veci fungovaly nadherne na starsich grafech (pred rokem 2005 rekneme), ale z nejakyho duvodu prestaly v aktualnich trzich. .."

tu je male vysvetlenie co sa stalo po roku 2005.
rozhovor L.W. :

MC: After reading your book The
Secrets of the Commitment of Traders Report, I
understand that the position of commercial traders,
the seasonality, and trend of a security are all
important factors. Would you like to explain these
tools?
LW: Yes, but first let me interject here - a
great change that has taken place since that book
was written and that is that we now have these
basket commodity funds where they buy a bunch
of commodities and hold them with the belief that
the commodity will go higher. Jim Rogers started
the whole idea I guess, but these index traders
now account for about 25% of the market volume.
When you’re looking at anything that has to do
with COT (commitment of traders) positions, and
I don’t know the answer yet because we haven’t
had the data long enough, it’s not the same old
game anymore since you have a huge number of
perpetual longs, these index funds, and we’ve got
to fi gure out what to do with these guys. Like I
said, I don’t have the answer to that yet because I
only have sixteen months of data with it. ....

+ nieco na co by sa momentalne nemalo zabudat

The CFTC starting in January 2006 has been publishing the Commodity Index Trader
Supplement to the Commitments Of Traders report. This supplemental report shows
the reported positions of Index Speculators in 12 different agricultural commodities. Of
the 12, two commodities:, KC Wheat and Feeder Cattle, are part of the S&P GSCI (and
not the DJ-AIG) and one commodity: Soybean Oil, is part of the DJ-AIG (and not the
S&P-GSCI).

na tejto stranke uuuplne dole
www.cftc.gov/marketreports/commitmentsoftraders/cot_historical.html

datami som sa este nezaoberal, tieto infosky som nasiel na nete len nedavno

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alesik,

nice catch!
Ale je to skoda. Kdyz sem s COTem zacinal, byl sem fakt nadsenej, vypadalo to ultimatne, ale po tomhle poznani jsem hodne vystrizlivel. No ale ted mam nastesti uplne jinou non-COT strategii, ktera funguje docela dobre.
Kazdopadne kdybys objevil nejaky novy info, kdyby napriklad Larry nebo kdokoliv vydal nejakou studii tohoto jevu, urcite bych si to s chuti precetl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aaa pozeram ze niekde dalej larry hovori este toto MC: This is very interesting. Do you plan on releasing an updated version of your COT report to include these new developments in the market? LW: We don’t have enough data yet but I’m doing something for my subscribers in March about what I think we need to do. I think we need to create a true COT index so that it’ll ferret out all these index traders, option people and other data in there. We need to have a true COT index, a true open interest index, and a true large speculator index. na jeho stranke v jeho newslettroch naozaj pise o novom sposobe pohladu na data, ale kedze odoberanie jeho newsiek je pre mna momentalne pridrahe mam to len z obsahu (* The Advanced COT Index) NOVEMBER 2007 * Lessons Learned the Hard Way - I've made lots errors in the last 45 years of trading and I hope you can learn from them. * The Advanced COT Index - There is a new way to look at COT data. I begin the explanation in this letter... we will be using this tool a great deal in 2008. * 2 powerful seasonal trades; one on Bonds with 86% accuracy in the last 30 years, and an S&P one with 76% winners since 1982. Both trades have large average profit per share trades. podla mna larry potrebuje ciste udaje o commercials takze bude asi pouzivat Commodity Index Trader Supplement vs klasicky COT report a teda robit jednoduche vypocty ako sa dostat ku cistym udajom, samozrejme dalsi efekt vyskumu bude asi aj zmena pozicii prave "positions of Index Speculators" pretoze ked tato masa nebodaj zacne niekedy predavat bude to hlboky pad cien v komoditach, tolko moj nazor niektore zaujimave tabulky

6403

6404

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

helou ludia
ma niekto skusenost resp predstavu ako sa rata larryho indicator willval ktory indikuje kedy je komodita under/over valued? resp ktoru dalsiu komoditu pouziva larry pre meranie value; vieme ze s&p 500 a akcie meria voci t-bonds .. otazka je co pouziva na meranie value ostatnych komodit ..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

to Blue Dragon

JBCOT Buy/Sell Indicator! This exciting addition to the Commitment of Traders Plug-in, the JBCOT Buy/Sell Indicator is amazing! (See the buy/sell signals in the above screenshot) This indicator is named after and designed by Jake Bernstein, gives you signals based on the COT data. You will gain unbelievable insight into your trades and analysis. -

to je text ktory najdes pod niektorym z podobnych obrazkov ale na stranke gecka

nemyslim ze niekde najdes zazracny vypocet na nete, ale z mojho pohladu modra bude priemer net position large za poslednych par tyzdnov a cervena zase priemer commercials (s tym ze je vynasobena -1 aby nebola "hore nohami"), treba to vsak testnut ci sa v tomto nemylim .. a na to ti posluzi ako si uz povedal .. excel ..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...