Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COT - Committment of Traders


greenhorn

Doporučené příspěvky

Ahoj Robopole,
já smekám před tvojí pracovitostí a taky si myslím, že víš o čem píšeš. Tvoje příspěvky (i ostatních nyní diskutujících) jsou v pohodě. Za sebe chci říct, že pokud nějakou zákonitost objevím anebo se ztotožním již s dříve objevenou, potřebuju k tomu alespoň 20 různých grafů aby to mělo statisticky nějakou váhu. A to zatím nemám, takže já budu spíš jen koukat. Mě to jde všechno strašně pomalu tak se mnou mějte strpení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Lubos,

Ja nejak usilovne nepracujem na tom, totiz som rozbehol vela smerov nahladu na trhy, TRM, COT, TA, EW. To co som nacrtol suvisi najma s geometriou cotu. geometria mi vzdy sla (zaklepem si na hlavu:)). Proste len chcem povedat ze je tam mozno vidiet zakonitosti. Napr. ked ma trend svoj retracement ma ho aj graf Cotu. Aj COT ma potom z tohoto pohladu elliott wave. Ja sa zacinam zameriavat najma na vlnenie,vlnove baliky, vlnovy rozklad aj COTu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...
  • 1 month later...

zajímavý článek o COTu. Přesto bych si s některými tvrzeními dovolil polemizovat.
1. Others podle mě nejsou malí spekulanti, ale všichni, kdo obchodují v danné komoditě do 100 otevřených pozic. Čili i drobní zajišťovatelé. Spekulantů - drobných - je zřejmě převaha , ale nejsou to jen oni.
2. Non commercial nejsou pouze velké fondy , ale i třeba pan Williems, nebo Ross a nebo kterýkoliv úspěšný anonymní pan Novák, který drží v komoditě víc než 100 kontraktů !!!! A takových je určitě mnoho. A kromě spousty velkých "hloupých" fondů je určitě i celá řada spekulantských firem, které jsou mistry v danné komoditě.
3. Tvrzení , že commercials se nemýlí, je dle mě zavádějící. Není to tak dávno, kdy ceny cukru dostoupaly do svých historických maxim, a dlouzí zajišťovatelé nakupovali jako zběsilí - mýlili se , kdyby nenakupovali, dnes by nakoupili levněji....
4. V článku jsou commercials popisováni , jako jedna skupina. Jedna skupina jsou spekulanti, kteří obchodují nahoru dolů, ale commercials jsou dvě skupiny, a každá obchoduje(zajišťuje) jedním směrem. Producenti jsou vždy krátcí , a spotřebitelé jsou vždy dlouzí. !!!
5. Také tvrzení, že zajišťovatelé likvidují pozice ( v souvislosti s cenovým vývojem) je podle mě zavádějící. Zajišťovatelé likvidují své pozice až v souvislosti s realizací spotového nákupu/prodeje komodity. Jestliže se sníží počet pozic např. krátkých, tak to znamená, že iniciativu přebrali dlouzí. Zde existují samozřejmě nuance, ale commercials nemají důvod likvidovat předčasně svoje pozice v souvislosti s cenovým vývojem.
hezký večer přeje luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Luboši,
článek je určitě zjednodušeným představením problematiky, nicméně nikde neříkám, že fondy jsou hloupé a commercials se nikde nemýlí. V komoditách není nikde nic černobílé. A určitě jsem se v článku nepokoušel absolutně definovat všechny pojmy, neboť pak by to nebyl článek o 5ti tisíc znacích, ale kniha. Jak mnoho obchodníků spadá do skupiny reportable je vidět v samotném COTu – položka „number of traders“ – jak vidíte na screenshotu v článku, těch subjektů není zas tak moc a velké obchodníky typu Larry Williams bych v tomto směru nepřeceňoval – alespoň ve svých knihách se i tento obchodník tváří, že spadá do kategorie „Others“ – tedy ostatní . On i ten prah není 100 pozic jak zde píšete – v každé komoditě je toto číslo jiné a komoditu od komodity se velmi liší a prostě problematika je poměrně dost hluboká a každý si v ní může najít svoji úroveň přesnosti a složitosti.
Já osobně používám COT pro své účely jako velmi hrubý, ale účinný trendový filtr a svůj tip jsem zde dal k dispozici. Pokud uvede svůj pohled na analýzu COTu, určitě to bude zajímavý příspěvek do vlákna.
Hezký den,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 5 months later...

Dobry den,

Nedavno jsem si koupil knihu Trade Stocks and Commodities with Insiders od Larryho Williamse a uz ji mam temer celou přečtenou. Nicmene mne neni uplne jasne par veci ohledne fungovani burzy. LW tam napr. srovnava obchodovani akci, kde spolecnost vyda urcity balik akcii s nimz se obchoduje a vic jich k dispozici proste neni, coz je samozrejme logicke. Oproti tomu futures nema dle jeho slov konecny pocet otevrenych obchodovanych kontraktu (OI), kdyz napr. pribude jeden kupujici, tak zaroven musi byt jeden prodavajici a tak to muze jit teoreticky do nekonecne (omezeno poctem lidi na zemekouli), jestli to dobre chapu? Nicmene podkladovym aktivem je napriklad nejaka surovina, ktere je urcite konecne mnozstvi a na ni muze byt tedy jen urcite mnozstvi futures kontraktu. Jak tedy souvisi fyzicke vyporadani suroviny, myslim pocet kontraktu na fyzickou surovinu s teoreticky vetsím množstvím otevrenych kontraktu (OI) na burze?
Jetli se to tu nekde probiralo, tak se omlouvam a prosim o presmerovani.

Diky
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, Pavle.
Myslím, že jsi přišel s otázkou o které bude dobré podiskutovat. Dost jsem se o tom napřemýšlel a nemyslím si, že bych si dokázal na uspokojivě odpovědět.
Účastníky burzy tady v tomto vlákně dobře popsal Luboš, já bych to sem zopakoval a doplním některé svoje myšlenky, k doplnění problematiky OI v průběhu "života" kontraktního měsíce. Při specifikaci jednotlivých skupin budu vycházet z toho, jak si představuji, že se pohybují na trhu.

- commercial - "nákupčí" - zajišťují nákup skutečné fyzické suroviny ( sója, kukuřice , atd...) pro zpracovatele této suroviny. Představuji si to tak, že na nízkých ( nebo pro ně přijatelných)cenách otevírají long pozice ( nakupují) a kontrakty pak předávají zpracovatelům.

- commercial - "dodavatelé suroviny na trh " - snaží se na trh umístit skutečnou fyzickou surovinu od výrobců, chovatelů, nebo pěstitelů suroviny. Otevírají short pozice ( prodávají) na vysokých( nebo pro ně přijatelných) cenách.

- spekulanti ( v long pozici) - ti, kteří s blížícím se LTD stále drží (mají nakoupený) kontrakt - a nutně jej potřebují
prodat, aby zavřeli pozici a tak v tom nehorším případě nemuseli odebrat surovinu

- spekulanti (v short pozici) - ti kteří s blížícím se LTD mají prodaný kontrakt a nutně jej potřebují uzavřít nákupem, aby v případě překročení LTD nebyli nuceni dodat surovinu někomu, kdo je v této době držitelem long pozice.

Domnívám se, že s blížícím se FNT se začínají všichni, kdo pouze spekulují starat o likvidaci pozice v končícím (front) měsíci. Rolování do dalšího měsíce není podmínkou, takže to v tomto případě není nutné diskutovat.

Z toho vyplývá, že podstatná část kontraktů, které byly otevřeny ze spekulativních důvodů, bude také čistě ze spekulativních důvodů uzavřena. OI klesá, pouze peníze změní majitele podle toho, jak byl kdo úspěšný.

A teď si představme, že např. kontraktů, které otevřeli Commercial - dodavatelé bylo více, než těch, kolik jsou ve skutečnosti ochotni nakoupit Commercial - odběratelé. Podle mne tedy musí logicky zůstat "druhé poloviny" těchto kontraktů v rukou spekulatů, kteří by je měli odebrat... Na toto téma bylo již zde na Finančníku diskutováno, zpravidla to skončilo tím, že nikdo nezná nikoho, komu by se to stalo a že vzhledem k likviditě, kterou burza nabízí není nutné mít obavy, pokud si dokážeme pečlivě ohlídat FND a LTD.

Hodně zdaru. Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"A teď si představme, že např. kontraktů, které otevřeli Commercial - dodavatelé bylo více, než těch, kolik jsou ve skutečnosti ochotni nakoupit Commercial - odběratelé."

Jenze takova vec ve skutecnosti nastat nemuze. Jestlize bude blizko FND nabidka, kterou nikdo neopetuje, bude reagovat cena prudkym poklesem smerem k nule, a urcite nebude konecna cena nulova :). Prijde okamzik, kdy "nakupci" prehodnoti rozhodnuti a zbyvajici volne kontrakty koupi (protoze bude velmi vyhodna cena).

Tedy vzdy bude počet kontraktů, které otevřeli Commercial - dodavatelé stejne jako tech, co jsou ochotni nakoupit Commercial - odběratelé, otazka je za jakou cenu :).

Stejne to plati i obracene, vzdy bude existovat nejaka vysoka cena, za kterou se nekdo nad spekulanty, kteri jsou short (prodali kontrakt a ted ho potrebuji koupit zpet) smiluje a proda jim ho.


Sinuhet

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...