Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COT - Committment of Traders


greenhorn

Doporučené příspěvky

Dobry den,

Greenhorne dekuji za Vas nazor

Rekneme to takhle:
Commercials(producenti) vyprodukuji kukurice napr. na 100 futures kontraktu, daji ji na trh a jina skupina comercials (napr.vyrobci kukuricnych lupinku) jich napr. 80 na urcite cene koupi, zbylych 20 si koupi napriklad velke komoditni fondy ci spekulanti. Nyni ale dalsich 200 malych (ci velkych) spekulantu jako jsme my si budou myslet, ze cena bude stoupat a budou chtit dohromady nakoupit 200 kontraktu na cene XX, no a zaroven dalsi skupina spekulantu si bude myslet ze cena pude dolu a budou se snazit prodat na cene XX stejne jako ti spekulanti, kteri chteli nakupovat. Na cene XX tedy existuje nabidka a poptavka a muze dojit k obchodu. Nicmene po uzavreni obchodu bude v trhu minimalni open interest 200 a puvodnich kontraktu, ktere kryly fyzickou surovinu (napr.kukurici) bylo "jen" 100. Z cehoz podle mne plyne, ze tyto kontrakty, ktere nejsou kryte fyzickou surovinou, museji byt kazdopadne odstraneny z trhu do LTD a kontrakty na fyzickou suroviny mohou nakonec skoncit jen u commerecials. Takto nejak si ja predstavuji slova Larryho Williamse, ze tento trh je open ended. Pokud mate nekdo jiny nazor, ci spresnujici informace, tak prosim sem s nimi...
Diky

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...
  • 4 týdny později...
  • 3 týdny později...

Jean Pierre:

Ja jsem si dal praci a napsal programek, ktery ten obrovsky soubor stazeny z oficialnich stranek roztridi podle komodit, vybere jen podstatne sloupce, a vyhodi komodity, ktere me nezajimaji. Vysledkem jsou CSV soubory, jeden soubor obsahuje data o jedne komodite, a ty jdou zobrazit napr. v excelu. Pokud mate zajem, muzu vam takto zpracovana data nekam uploadnout.

Ostatne, i ten program bych mohl zverejnit, ale neni ucesany do podoby, aby byl jednoduse pouzitelny pro radoveho uzivatele. Neobejdete se bez znalosti Javy. Mam v planu tento (a dalsi) nastroje trochu zprijemnit a pak vystavit, jen mam porad nejak moc prace s vyssi prioritou...

Jan
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobry den,

To jaaan:

resil jsem podobny problem, kdyz jsem potreboval dostat COT data z www.cftc.gov/dea/history/deahist-cot-ftp.htm excel souboru, ale jelikoz neumim psat makra v excelu a programovat take ne, tak to bohuzel doted kopiruji rucne spolu s weekly cenovymi daty do sveho souboru, kde z toho vseho delam grafy a posleze vyhodnocuji. Zabere to cirka 15 minut tydne, coz neni mnoho, ale proc to nemit na par kliknuti ze. Jde o to vytvorit skript, ktery vezme z techto souboru nejnovejsi COT data komodit, ktere chceme sledovat, roztridi je do jednotlivych zalozek a pripoji k nim cenova weekly data. Mne osobne by ted stacilo jen automaticke stahovani tech cenovych dat z internetu, coz zabere asi nejvetsi cas, vse ostatni je otazka par minut..Mate s timto automatickym stahovanim cenovych dat nejake zkusenosti?

To all:

Ma te nekdo zkusnosti s pomerne novym Supplemental commodity indexem? Vyuzivate ho nekdo pri sve analyze?

Diky

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Uff .. tak jsem procetl cely vlakno a je toho pozehnane a neni mi jasna tahleta vec - koho si mam predstavit pod pojmem "Commercials" v takove virtualni komodite jako jsou treba indexy - nasdaq, DowJ atd ...

kukurice je jasna, zlato taky, jeste i duhopis bych si predstavil, ale toho sedlaka co doma vyrabi index nejak ne a ne predstavit :-)

jinak koukam ze drive tak zuriva diskuze o COTu trosku utichla. Jak dopadly pokusy zkrotit ho? Nedelam si legraci, zajima me zda ti co se na nej zpocatku tak nadsene vrhli v tom pokracuji nebo zda uz trosku ochladli. Ptam se proto ze me osobne se docela libi, tak zda mu mam venovat mladi :-)

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no zatim na muj dotaz zadna odpoved, takze pridam jeste jednu vec k zamysleni.

Dneska jsem koukal, kolik me bude stat TNT - docela rozumny penize rekl bych, ale pak jsem videl kolik chteji za plug-in COTu. To mi prislo jako dost, a jen tak z nudy me napadlo - dyt ten plugin nedela vlastne nic moc - vlastne jen hotovy data mrskne do grafu a do toho natahne nejaky krivky :-)

Tak jsem skocil na CFTC abych se podival, zda by se tam ty data nedaly sehnat v nejaky rozumny podobe a ze bych si to nejak udelal sam - stahl jsem si posledni report viz www.cftc.gov/dea/newcot/deafut.txt (admini snad prominou) coz je posledni COT v ASCII vhodnym pro import do XLS a zahajil jsem importovani ....

.... malem jsem si sedl na prdel ... tam je takovejch udaju, ze to, co prezentuje a zobrazuje TNT, je obycejnej zebrak. Mozna jsem pouze docasne oslnen zaplavou dat a zjistim, ze je to vazne zbytecny, ale zatim mi prijde ze je tam spousta informaci, ktery z toho vystupu delaji neco jeste mnohem uzitecnejsiho nez mi predtim prislo.

A tak se chci optat, zda se nekdo zabyval timhletim americkym originalem - protoze pres veskere me nadseni jsou tam data o kterych moc netusim o co jde. Tak pokud by bylo mozno ze bychom to tu prodiskutovali. Tomuhle "velkymu" reportu bych opravdu docela rad rozumnel. Uz jen z principu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...