Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COT - Committment of Traders


greenhorn

Doporučené příspěvky

Dobry den,

po precteni celeho vlakna jsem se nedovedel vlastne skoro nic. Sorry, krome toho jak to asi funguje. Ale jak to pouzit v praxi ani slovo. Uz to, ze to "fnancnici" nekomentuji svedci o tom, ze to teoritozovani nikam nevede. Bud reknete jak to realne vyuzit v praxi: srozumitelne a jednoznacne, nebo to neni k nicemu. Vim ze ted se na me vrhnete jako srsni, ale na to Vam kaslu. Bud dejte neco konkretniho do "placu" nebo neplacejte jen pro placani. Obchoduji realne uz skoro rok. To jen pro upresneni. Lets go.

roatan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 týdny později...

jaaan Napsal: ------------------------------------------------------- > Joachim: > > Vase duvody, proc by se psenice mela drzet > vyskoko, jsou rozumne. > >A pokud poroste > celkova poptavka po zrninach napr. kvuli produkci > biolihu a bionafty, porad je mozno zvysit celkovou > plochu orne pudy - zorat prerie, vykacet pralesy. > Takze se mi nezda, ze by se psenice dlouhodobe > mela drzet na dvojnasobku svych vyrobnich nakladu. > > > Takovouto debatu o fundamentech malymi tradery > povazuji spis za filozofovani, da se najit 100 > argumentu pro i proti a pravdu ukaze az > budoucnost. > > Stejne tak se ovsem snazi vyhodnocovat fundamenty > velci producenti a konzumenti dane komodity a ti k > tomu maji mnohem vice podkladu a zkusenosti nez > my. Propocitali odhady odhady poptavky, nabidky a > podminek pro pristi rok, a zcela jiste do tech > propoctu zahrnuli i vyrobu biolihu. A na zaklade > techto propoctu se rozhodli zaujmout velice > vyrazne short pozice. To mi pripada jako padny > argument. A pravdu buducnost ukazala :)

4690

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ja myslim, ze to co nam psenica predviedla od 13.jula ked sme sa tu o nej bavili, nam uz skutocne dlho nepredviedla :) Minimalne 30 rokov. Z toho prudkeho vzostupu stacila 1/6 alebo 1/4 na to aby bol jeden trader spokojny. :) Spready tiez lietali velmi slusne.
Je vzdy rozdiel medzi fundamentom a velmi silnym fundamentom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

COT - moje závěry
Zase jsem se zabýval COT reporty a mám jeden závěr, [bold] zajišťovatelé se zajišťují vždy naopak než kam půjde trend[/bold], v těch různých grafech jsou vždy naopačnou stranu než jde trend. a proč ? protože jejich úkol není vidělat na spekulaci na burze jejich úkol je zajistit se proti pohybu proti nim, producent kukuřice se nebude zajišťovat na stranu long, protože když jde kukuřice nahoru tak vidělává (prodává přece kukuřici), on si úrodu pojistí proti sestupu cen.
Pro nás jsou důležité [bold] Large speculant a Small speculant [/bold], je dobré vždy obchodovat na strnu velkých spekulantů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roatan-máš pravdu že diskuse jsou obsáhlé a je v nich spousta balastu,ale často se tam dají najít hodnotné věci (chce to hodně trpělivosti).Taky jsem sháněl informace o tom jak pracovat s COT,protože si myslím že je to silná páka.Něco jsem nalezl na stránkách p.Kose(snad to projde) a nejlepši informace jsou podle mně v knize od L.W.-Jak jsem vydělal milion......

Link to comment
Sdílet pomocí služby

El.Pe Napsal:
-------------------------------------------------------
> roatan-máš pravdu že diskuse jsou obsáhlé a je v
> nich spousta balastu,ale často se tam dají najít
> hodnotné věci (chce to hodně trpělivosti).Taky
> jsem sháněl informace o tom jak pracovat s
> COT,protože si myslím že je to silná páka.Něco
> jsem nalezl na stránkách p.Kose(snad to projde) a
> nejlepši informace jsou podle mně v knize od
> L.W.-Jak jsem vydělal milion......

Tak právě p. Kos se mi zdá že to píše zrovna špatně.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

KRAKRAo,

[ital]Pro nás jsou důležité Large speculant a Small speculant , je dobré vždy obchodovat na strnu velkých spekulantů. [/ital]

Zní to převelice lákavě, ale pokud budeš veeelmi dlouho přemýšlet, přejdeš na opačnou stranu barikády.
S velkými spekulanty ani omylem.

Na to nemáme účty.

Když velký spekulant a jak jinak než fondový, oznámí, že spekulace nevyšla nic se neděje. U tebe asi ano.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rarit Napsal:
-------------------------------------------------------
> KRAKRAo,
>
> Pro nás jsou důležité Large speculant a Small
> speculant , je dobré vždy obchodovat na strnu
> velkých spekulantů.
>
> Zní to převelice lákavě, ale pokud budeš veeelmi
> dlouho přemýšlet, přejdeš na opačnou stranu
> barikády.
> S velkými spekulanty ani omylem.
>
> Na to nemáme účty.
>
> Když velký spekulant a jak jinak než fondový,
> oznámí, že spekulace nevyšla nic se neděje. U tebe
> asi ano.
>
> rarit
>

To rarit:
No lepší jít tam kde jsou velcí než prodělávat s malejma
Když čtu tvůj přispěvek tak by mě zajímalo - jak používáš COT reporty ty ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Pokiaľ sú stále pochybnosti o COT a nevieme, čo s tým, snáď pomôže nasledovný článok:

Účastníci na komoditnej burze
Nezávisle od toho, či ide o nadnárodné korporácie alebo drobných investorov a od toho, či sú alebo nie sú členmi burzy, investori burzového obchodu sa delia na dve základné skupiny:
a) Producenti, spotrebitelia – commercials
b) Špekulanti - non commercials

Commercials (producenti + spotrebitelia)
Všeobecne je zámerom commercials (komerčné subjekty) zaistiť si kúpou alebo predajom kontraktov svoju pozíciu do budúcnosti. Commercials obchodujú vždy len jedným smerom. Zástupcovia producentov otvárajú short pozície (predávajú futures kontrakty), zástupcovia spotrebiteľov otvárajú long pozície (nakupujú futures kontrakty). Ďalším spoločným prvkom commercials je skutočnosť, že musia zrealizovať určitý objem obchodov v určitom časovom období, pretože ich hlavnou prioritou je plynulý chod výrobného procesu. Commercials všeobecne patria medzi najdôležitejšie subjekty z pohľadu tvorby ceny danej komodity. Obchodujú najväčší objem kontraktov na burze.

a. Commercial - short (dodávatelia, producenti, predajcovia)
• cieľom je otvoriť short pozíciu na cene X (predaj futures kontraktov), kedy cena X je pre commercials výhodná do budúcnosti
• záujmom tejto skupiny je, aby cena na trhu stúpala
• prioritou tejto skupiny je predať kontrakty za čo najvýhodnejšiu cenu
• zvýšený záujem o predaj zo strany commercial - short znamená často, že cena je v blízkosti otočenia trhu a bude v budúcnosti klesať. Táto úroveň sa v technickej analýze trhu nazýva S/R úroveň (vrchol a dno cenového vývoja trhu)
• Commercial – short často využívajú zvýšený záujem o kúpu kontraktov zo strany špekulantov a predávajú kontrakty svojej produkcie.

b. Commercial - long (spotrebitelia, kupujúci)
• cieľom je otvoriť long pozíciu na cene X (nákup futures kontraktov), kedy cena X je pre commercials – long výhodná do budúcnosti
• záujmom tejto skupiny je, aby cena na trhu klesala
• prioritou tejto skupiny je nakúpiť kontrakty za čo najvýhodnejšiu cenu
• zvýšený záujem o kúpu zo strany commercial - long často znamená, že cena je v blízkosti otočenia trhu a bude v budúcnosti stúpať. Táto úroveň sa v technickej analýze trhu nazýva S/R úroveň (vrchol a dno cenového vývoja trhu)
• Commercial –long často využívajú zvýšený záujem o kúpu kontraktov zo strany špekulantov a predávajú kontrakty svojej produkcie.

Špekulanti – non commercials
Špekulanti chcú profitovať z pohybu ceny na trhu. Zisk alebo strata sa tvorí z rozdielu ceny nákupu a predaja kontraktov. Po otvorení pozície má špekulant záujem, aby išiel trh jeho smerom. Špekulanti vždy držia otvorené pozície iba dočasne. Doba držania otvorených pozícií špekulantov je najčastejšie niekoľko dní. Podľa dĺžky držania pozície (kontraktov) sa obchodovanie špekulantov delí na:
• intradenné (v rámci jedného dňa)
• pozičné (otvorená pozícia viac ako jeden deň).

Z pohľadu veľkosti/množstva obchodovaných kontraktov delíme špekulantov na:
• malí špekulanti
• veľkí špekulanti.
Medzi malých špekulantov patria najčastejšie súkromne osoby/investori, ktorí obchodujú prostredníctvom brokera malý objem kontraktov - do 100 futures kontraktov. Takýto drobní špekulanti nemajú povinnosť hlásiť svoje otvorené pozície komisii CFTC (Commodity Futures Trading Commission).
Medzi veľkých špekulantov patria najmä veľké fondy, banky, nadnárodné organizácie a iné komerčné subjekty. Objem obchodovaných kontraktov sa pohybuje nad 100 kontraktov. Z tohto dôvodu musia hlásiť svoje otvorené pozície komisií CFTC. Veľký špekulanti najčastejšie obchodujú prostredníctvom svojho brokera, ktorý realizuje kúpu alebo predaj kontraktov v pit aréne. Vzhľadom na výsledky obchodovania na komoditnej burze vykazujú veľkí špekulanti vyššiu úspešnosť ako malí špekulanti.

Väzby medzi jednotlivými skupinami
Z pohľadu obchodovania na komoditných burzách je význam špekulantov v dočasnom držaní kontraktov, po dobu kým sa nezvýšia aktivity commercial, ktorých záujem je nakupovať/predávať za čo najlepšiu cenu. Celkovo možno povedať že funkčnosť burzy je založená na princípe obchodovania špekulanti verzus commercial. Jeden subjekt bez druhého by nemohol na burze obchodovať.

• Malí špekulanti verzus veľkí špekulanti:
Ich ciele na trhu sú rovnaké. Medzi skupinami dochádza k „prelievaniu kvality“. Zatiaľ čo tí najúspešnejší z malých špekulantov sa presúvajú medzi veľkých, tí zlí veľkí špekulanti sa majú tendenciu „prepracovať“ do kategórie malí špekulanti. Kvalita sa posúva v smere k veľkým špekulantom, a to podmieňuje aj všeobecne ich lepšiu pozíciu na trhu.

• Short - commercial verzus Long non-commercial (nakupujúci, veľkí špekulanti)
Majú spoločný záujem, aby po otvorení pozície išiel trh ich „long“ smerom. (Špekulant z dôvodu profitovania z pohybu ceny jeho smerom, dodávateľ z dôvodu možnosti zaistenia predaje ďalšieho objemu tovaru za vyššiu cenu).

• Long commercial verzus Short non-commercial (predávajúci, veľkí špekulanti)
Majú spoločný záujem, aby po otvorení pozície šiel trh ich „short“ smerom (Špekulant z dôvodu profitovania z pohybu ceny jeho smerom, dodávateľ z dôvodu možnosti zaistenia nákupu ďalšieho objemu tovaru za nižšiu cenu).

Združenie nákupcov (Commitments of Traders – COT /v USA/)
Obchodné aktivity jednotlivých skupín (commercial a non-commercial) sú sledované štátnou autoritou, komisiou Commodity Futures Trading Commission (CFTC) a publikované v podobe tzv. Commitments of Traders reportu (COT). COT vychádza od roku 1962, najskôr bol publikovaný mesačne, od roku 1992 každých štrnásť dní a od roku 2000 je publikovaný každý týždeň. Oproti pôvodnej verzii obsahuje report výrazne viac informácií (od roku 1995 sú publikované aj dáta týkajúce sa opcií) a je od roku 1995 dostupný zdarma na webových stránkach komisie.

[bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

corporate,

no hezky si to popsal, ale jen bych pripomnel spotovy trh aby to cele davalo smysl.
jeste by stalo za to vysvetlit, jak to funguje pri fyzickem dodani. kdy pozici neuzaviram. v tvem pripade B. Commercials - Long (spotrebitel, kupujici) tak zajmem pises ze je nizsi cena. co treba vyssi cena? je prece long a na pokud cena vzroste, vezme fyzickou dodavku a je porad jisten.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...