Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

hledám brokera ideálního pro začátečníky


pavel368

Doporučené příspěvky

to rasto.marcek:

LOL. Přestaňte pořád všichni přesvědčovat (hlavně pokud za sebou nemáte aspoň dva roky live - pokud máte, přikládejte equity).
Názory nepřijímám od nikoho a utvářím si je na základě logiky sám a to jsem taky začal s malý účtem.
Chci vidět, jak absolutně bez problémů zobchoduješ komospready na měny, nebo na nějakou draží kombinaci benzín/ropa/...
Třeba na RBJ14-HOJ14 jsem měl SL $6300 na kontrakt. Na CDH14-SFH14 jsem měl SL $12,900 na jeden kontrakt! A přitom tyhle věci bývají kupodivu nejlepší (aspoň mi to tak zatím vychází...)

Takže za mě slušní brokeři pro nováčky IBčko a hotovo. Přece vždy se dá otevřít účet s $10K, i kdybychom si museli velkou část půjčit z banky. Hned si totiž můžeme poslat zpátky třeba $5K a peníze tak do dvou týdnů bance vrátit. Díky cenám u IB se tato operace rychle vrátí, i kdyby nás vypůjčení sto tis z banky stálo třeba 4tis. Kč...

Když už člověk fakt více peněz nemá, řešil bych to postupem výše a ne nějakým jiným zlodějským brokerem :-)

Good luck! ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 284
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to all:
pro všechny nováčky, co psal tom_czr o půjčování peněz na trading z banky, prosím berte opravdu jako super fór a velkou nadsázku, tedy ovšem pokud tom_czr není ve skutečnosti povoláním exekutor, který Vám po těch 14 dnech, co obchodujete bude klepat na dveře a tahat po Vás prachy (resp. to PC, na kterém ještě obchodujete), aby uspokojil pohledávku banky, potažmo brokera na margin call.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Honza K:
Necítíš se teď trapně? :-) Rychleji mluvíš, než myslíš.

Psal jsem o vypůjčení z banky na dosažení limitu pro otevření účtu u IB ($10K), poslání peněz zpět do ČR a okamžité zaplacení dluhu v bance... Proč?
Pokud někdo má nasbíráno jen $5K svých, je lepší jít cestou dvoutýdenní půjčky dalších $5K z banky pro dosažení požadovaných $10K na otevření účtu u IB -> výsledek je otevřený účet s vlastními $5K u IB a to je dosti lepší než $5K u brokerů typu XTB.

Nebo snad považuješ IB za nedůvěryhodnou instituci, která peníze zpronevěří a nevrátí? Napiš tedy prosím, která konkrétní část mého postupu je natolik riziková, že může lidi dostat do exekuce ;-)

Nemohu respektovat lidi, kteří kritizují a nepodají logické vysvětlení toho, co konkrétně považují za rizikové ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr:
obecně za rizikové považuji vkládat vůbec do nováčků ideu o půjčení peněz na založení účtu. I kdyby to mělo být tak, že si je za 14 dní pošlu zase zpět, jen abych měl ten účet založený. Od tohoto kroku to pak je opravdu blízko k tomu, to během těch 14 dní zkusit alespoň s jedním obchodem naostro, protože to přeci zrovna mně "musí vyjít"... nemusím asi pokračovat, i když možná Tobě to stačit nebude.

Nicméně, jak jsem četl i ten předchozí Tvůj příspěvek, jako odpověď nováčkům ve stylu:
"Chci vidět, jak absolutně bez problémů zobchoduješ komospready na měny, nebo na nějakou draží kombinaci benzín/ropa/...
Třeba na RBJ14-HOJ14 jsem měl SL $6300 na kontrakt. Na CDH14-SFH14 jsem měl SL $12,900 na jeden kontrakt! A přitom tyhle věci bývají kupodivu nejlepší (aspoň mi to tak zatím vychází...)"
tak bych řekl, že si nejsem úplně jist, jestli bys toho neměl brát tak max. půlku, i když fakt nevím, v čem přesně jedeš :-)

Ať se všem daří

Honza :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom czr:

Diskusia sa nám pekne rozbehla.

Ešte je možnosť, že pri otváraní účtu ti broker ponúkne bonus 100% tj. vložíš svojich 5K a obchoduješ s 10K bez pôžičiek, vkladov, výberov a s tým súvisiacich poplatkov.
Ale som rád, že si potvrdil môj názor, že sa dá začať aj s účtom 5.000 USD

Svetu mier a traderom profit ;o)

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krejzic :

Je to možné, nemám patent na rozum ;o)
Každý máme svoj obchodný štýl, obchodujeme niečo iné a máme aj rôzne ciele. Ja som na FX /veľ. obchodov miniloty/ a dodržiavam zákl.zásady risk- a money managementu. Dovolil som si do diskusie vstúpiť len preto, lebo myslím že je nesprávne vzbudiť v začiatočníkoch dojem, že bez 50K účtu trading nemá zmysel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Člověk nemusí být socka, zrovna řeším jak snížit risk na otevřenou long pozici, nechci to řešit přes SL. Může se stát, že chytím SL a hned potom se trh obrátí.
Spíše to řešit zmenšením pozice, bohužel to u futures nelze. Takže musím hedgovat shortem ETF, opcemi a podobnými nekalými praktikami :)

Co se výšky účtu týče, s $5000 na futures trh vůbec nelezte, to je snad bez diskuze. Ta minimální výše účtu tam není proto, že se někdo zrovna nudil...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radime, to ze Vase umeni nedosahuje takove urovne, abyste byl schopen ziskove obchodovat s $5k uctem, jeste zdaleka neznamena, ze to nejde. Prave naopak. Jde to a pokud je clovek schopen konzistentne navysovat $5k ucet, v podstate uz mu nic nebrani v dosazeni velmi dobrych vysledku dlouhodobe.

Proti hedgovani opacnou pozici pomoci ETF, opci, atp. nic nemam, ale spise to naznacuje, ze zatim v trhu neumite najit vhodnou pozici pro vstup s relativne nizkym SL, resp. zajimavym rrr.

Samozrejme neznam vasi strategii, nicmene verte, ze Vas pohled na trading rozhodne neni jediny spravny, tak to tak, prosim, neprezentujte. Novacek by mohl byt zmaten.

Hezky den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr Napsal:
-------------------------------------------------------
> to Honza K:
> 1. Tak povídej, jak se dá efektivně zobchodovat
> půlka futures kontraktu ;-) Upřímně pochybuji, že
> znáš cost-effective rešení pro nováčky, kteří by
> si rádi dražší komospready taky zobchodovali.
> 2. Nemám zájem obchodovat "půlky", takže o tom ani
> nehodlám pátrat - nejsem socka :D


Fuj to jsem se lekl, že to bylo na mě :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rasto.marcek Napsal:
-------------------------------------------------------
> tom czr:
>
> Diskusia sa nám pekne rozbehla.
>
> Ešte je možnosť, že pri otváraní účtu ti broker
> ponúkne bonus 100% tj. vložíš svojich 5K a
> obchoduješ s 10K bez pôžičiek, vkladov, výberov a
> s tým súvisiacich poplatkov.
> Ale som rád, že si potvrdil môj názor, že sa dá
> začať aj s účtom 5.000 USD
>
> Svetu mier a traderom profit ;o)
>
> R.


asi jazykova bariera nicmene co si mam predstavit pod tim bonusem? opravdu existuje seriozni borker, kam poslu 5k a na ucte budu mit 10k, tudiz kdyz 5k poslu domu zbyde mi tam tech 5k od brokera na obchodovani? :D podobny marketing maji sazkovky a kasina...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

richip:

Myslím, že jazykovou bariérou to nebude nakoľko slovo "bonus" má v oboch jazykoch rovnaký význam.
Bonus - navýšenie vkladu o 100% - mi ponúkol broker pri otváraní účtu ak to stihnem do určitého termínu, tak som to samozrejme stihol ;)
Či je seriózny nebudem posudzovať, necítim sa na to kompetentný, ale určite nie je blbý. Keby som si poslal domov 5K tak si svojich 5K stiahne aj on / na princípe fifty - fifty/. Ale nechápem načo by som to robil, som rád že mám vačší účet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...