Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

hledám brokera ideálního pro začátečníky


pavel368

Doporučené příspěvky

Jiří S.:
Češtinu nevím, předpokládám, že když někdo chce obchodovat na futures trzích, tak anglicky umí.

IB tu má asi skoro každý, u něj mi ale jde o ty pasivní poplatky, které jsou nevýhodné, pokud někdo neobchoduje intraday. Nikdo nemá zkušenosti s Lightspeed nebo Zecco? Oba totiž vedou účty bez pasivních poplatků.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 284
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

>> mi ale jde o ty pasivní poplatky, které jsou nevýhodné, pokud někdo neobchoduje intraday

obchoduju třeba 1x za 10 dnů, ale na žádné nevýhodné poplatky jsem nenarazil. IB je špička, potvrzeno řadou srovnávačů, např. zde:

www.stockbrokers.com/reviews/cheaptrades

a navíc co Ti brání brokera změnit, pokud nebudeš spokojen?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic:
Díky za info, tenhle web jsem taky procházel. U IB:
"f client does not spend atleast $10 in commissions per month they will be charged the difference. Additionally, there is a fee of $10 charged for real-time quotes each month which is waived if atleast $30 in commissions is spent."

Toto u Zecco nebo LightSpeed Trading není, ale zase jsou u IB asi levnější jednotlivé obchody.

Změnit brokera hádám není problém (i když mám zatím zkušenosti jenom se změnou CZ brokera), ale komu by se chtělo pořád dělat s tou administrativou, když se můžu zeptat na praktické dojmy zkušenějších.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ok, tak si to spočítej. Je "potřeba" utratit 30 USD na komisích. Hmm. Takže, koupím a prodám během týdne:

* 300 akcií nějakého ETFka za cca 16 USD za kus (ilustrativně), což mi dá na komisích cca 4 USD
* 10 opcí na nějakou akcii v ceně cca 0.50 USD za kus, což mi dá na komisích 14 USD

a už jsem v tom týdnu na 18 USD, v měsíci pak na 72 USD. Já se osobně nepovažuju za moc vysokoobrátkového tradera, ale komise 100 a více USD za měsíc u mě nejsou výjimečné. A proč? Mno, třeba proto, že u Patrie (český broker, extrém) bych za JEDEN obchod zaplatil 14 USD kdežto u IB za stejný obchod zaplatím 1 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím,

máte někdo zkušenost obchodování u IB s nějakým českým supportem? na google jsem narazil na pár českých brokeru, kteří poskytují nějaký servise pro IB našel jsem Colosseum, nějaký EUINVEST a taky nějaký STOX.CZ. což je portál Grant Capital pro online obchodování, na stránkách IB jsem se dočetl, že si mohu otevřít účet u financial advisor od 5000 USD místo 10 000 USD jako individuální investro.. jako pro příležitostného tradera, který zatím počítá každý dolar vím, že sice zaplatím poplatky navíc, ale tak zase budu mít komunikaci v češtině a hlavně si to chci dělat sám a né po telefonu.. dík za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rivmix napisem ti z mojej skusenosti asi len tolko:
Ze pokial vsetko ide ako ma, s brokerom ani nekomunikujes. Jednoducho nemas na to dovod aby si ho vyhladaval a komunikoval snim. Takze CZ broker na ukor dobrych poplatkov je od veci.
Navyse ak potrebujes uz tak nutne komunikovat, pouzijes email s prekladom napriklad google translatora. Ja sa takto dorozumievam bezne, a ty anglicania tomu normalne ze rozumeju :) Takze este raz z mojeho pohladu, neje dovod chodit niekam kde hovoria cesky na ukor penazi (o ktore v tradingu v prvom rade aj ide)

Jedine co ti treba je nacvicit alebo najlepse napisat si vetu ak budes volat brokerovi aby urychlene uzatvoril tvoju poziciu ked ti padne spojenie alebo nastane iny krizovy scenar.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rivmix,

stranger to napísal veľmi pekne a pravdivo - pouvažujte nad klasickým zahraničným brokerom. Komunikácia nie je taká náročná, aby ste to nezvládli. A poplatky sú dôležité - nemusíte síce počítať každý cent, ale v prípade CZ brokera určite zaplatíte podstatne viac - a pochybujem o kvalite služieb. Urobte si prieskum a ak chcete niekoho, kto bude s Vami ochotne komunikovať, hľadajte medzi menšími brokermi. Referencie nájdete na internete...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rivmix Ked uz hladas nejakeho USA brokera ktory ma aj cesky support, tak ja pouzivam aj brokera AMP Futures www.ampfutures.com/ - minimalny poplatok na riadne obcchodovanie futures je 2500 USD (pokial to nezmenili uz)
Demo si mozes otvorit za 500 USD, tj nemusis zivo obchodovat, no mas k dispozicii dizivotne demo na paper trading. (ked budes chcet ist live jednoducho tam posles zvysok a obchodujes)

A dalej existuje Global Futures www.globalfutures.com/ - udajne je to partner AMP, ale neviem co je na tom pravdy
Myslim ze aj Mirus ma cesky support ale neviem isto www.mirusfutures.com/

Tuna na financnikovi najdes o kazdom z tychto brokeroch samostatne vlakno www.financnik.cz/forum/list.php?4
takze si mozes skusit precitat o nich dost zaujimavych veci.

Pises sam ze pocitas kazdu korunu, tzn ze poohladni sa po tychto brokeroch ktory maju poplatky 4 - 5 USD za RT.
Oproti ceskym, ktory maju niekolko nasobne viac (udajne)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stranger:

díky moc za info určo se podívám na vše... jen mě právě zarazilo, že u STOX.CZ mají poplatky na US trhy od 6 USD, zatím co u konkurenčních podobných brokerů to je více... tak právě nevím čím to mají dané... proto jsem to sem i hodil jestli s tím někdo máte zkušenost.. Určo ale probrouzdám i ty americké brokery jak jste mi poradili.

Snad vyberu dobře

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Zdravím traderov.

Po 3 mesiacoch výrazne profitného papierového obchodovania EURUSD /skalping/ na platfofmách Saxotrader a MT4, som si u IronFX otvoril živý účet. Na moje obrovské prekvapenie to čo bolo a je na demo účte prechádzkou rajskou záhradou sa zmenilo na ostrom účte na boj o život.

Na deme je okamžitá exekúcia okamžitou exekúciou, tj hneď a bez sklzu bez ohľadu na rýchlosť pohybu trhu /len pri exrémnych pohyboch mi príkaz nezoberie/, na 6 pips sviečke viem urobiť 0,5 - 1 pip/.
Na živom účte mi sklzne vstup i výstup z pozície bežne o 3 pipy a viac /čím rýchlejší pohyb tým je slippage väčší/.
Neberie mi S/L, T/S... na 12pipovej sviečke nedokážem urobiť zisk!!!

Je bežnou praxou, že chovanie na deme a živom účte je tak diametrálne odlišné?!?

Ak by mi nejaký úspešný skalper vedel poradiť férového brokera bol by som mu veľmi povďačný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ufff... No co na to říct. Samozřejmě, že demo, simulovaný účet je DIAMETRÁLNĚ ODLIŠNÝ od reality !!! Ne třeba co se týče přísunu reálných dat, ale v exekucích samozřejmě ano! Najděte si k tomu informace, proč tomu tak je, už se mi nechce k tomu psát, ale tuším, že v některém z mých předchozích příspěvků jsem to vysvětloval. Zvláště na forexu a zvláště, pokud skalpujete pro pár ticků resp pipsů jsou transkační náklady spojené s pozicemi zásadní. Stejně tak vám Sim/demo dá zcela falešné fills v případě použití limit příkazů, je třeba s tím počítat a vypořádat se s tím. Doufám, že vás tato lekce nestála příliš...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.

Ďakujem za reakciu, no neviem, či sme si porozumeli.
Transakčné náklady mám rovnaké na deme i live / len spread (cca 1,5 pips) bez komisii/.
Neviem ako sa mám vysporiadať so skutočnosťou, že keď ide trh mojim smerom broker ťahá môj príkaz na vstup aj 10pipov a keď ide trh proti mne dokáže vykonať exekúciu okamžite. Náhoda? ;)

Ja sa s tým viem vysporiadať len zmenou brokera. Preto som sa pýtal či je bežné, že sa rýchlosť exekúcie pri prechode na ostrý účet tak zásadne zmení. Ak áno /ak to robia všetci brokeri/ tak nemá zmysel v tejto činnosti pokračovať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

proeože se toto téma opakuje i v jiném vlákně odpovím ti i tady.
problém nebude seriozní broker, ale spíš to hledání profitabilního scalpera. Dovedu si to představit jako HFT, ale rukama ne.
MM broker ti nabídne okamžitá plnění bez skluzů. skus si to.
Připojiím se i k přání, ať tě scalp pokusy nestojí moc peněz.
to že "dovedeš " 0,5 pips a pak tě potká skluz 3pips znamená že na 0 se dostáváš dalšími 6ti obchody? spíš více.. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JPS

som vďačný za každú reakciu, ale skúsme sa pozornejšie čítať.

Keď sa s MM brokerom "mordujem" 2 mes. /na živom účte/ a o okamžitej exekúcii môžem len snívať čo ti mám napísať na tvoje tvrdenie, že mi ponúkne okamžité plnenia? No proste neponúka, to je fakt a preto som sa sem prišiel poradiť.

Miešaš hrušky s jablkami: toho pol pipu dokážem urobiť na DEME aj z krátkej sviečky /uviedol som to ako príklad rýchlosti exekúcie, na deme som stále v pluse, bez slipu, rekotácií s vyrovnaným mesačným prírastkom.../
Na živom účte toho istého brokera som stále v prehlbujúcej sa strate, tiež s vyrovnaným ale úbytkom. Na nule som bol len na začiatku (td)
Ako protiklad správania sa ŽIVÉHO účtu /na ktorom zažívam okamžité plnenie iba keď trh stojí/ som uviedol, že ma broker vytlačí do straty aj na 12pipovej sviečke.

príklad DEMO: sviečka 6pips = 0,5pip ZISK
príklad LIVE: sviečka 12pips = STRATA

Už chápeš môj problém? :)

PS: nechcem príliš oponovať skúsenejšiemu, takže pri všetkej úcte z dostupných zdrojov mám pocit, že okamžité plnenie mi zaručí ECN broker. Mýlim sa?

Rasťo

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...