Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pane Obeslo,

moc dekuji za plnou odpoved.

Larry Williams ve sve knize Long-term Secrets of Short-term Trading zminuje, ze obchoduje na kratkodobych cyklech

2-5 dnu. Nejde o vlnovem principu Elliotta, ale periodita na muj pohled se shoduje s nim.

Protoze mne zajima intradenni obchodovani, chtel bych vedet, jaky poradek vln je mozne tu pouzit - 2-4 hodinove?

Mate na to nejaky nazor, nebo neni to spravni cesta?

Hodne uspechu. Vlad

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím mezinárodního kolegu Robopola!

Velice děkuji za tento zásadní dotaz a připojuji svůj názor na zmíněné háčky Elliottových vln.

1) Fraktál tržního pohybu je skutečně jen jeden, jak uvádím v prvním článku seriálu "Obchodujeme Elliottovy vlny". Nicméně vlnových vzorů je přes deset. Zatímco hnací vlny lze obvykle identifikovat poměrně snadno, u korektivních vln to může být obtížnější. Korektivní vzory se totiž mohou kombinovat a vytvářet tak poměrně složité struktury.

2) Elliottova teorie je ve srovnání s běžnými prvky technické i fundamentální analýzy mnohem komplexnější a tedy i složitější. Je třeba si osvojit relativně rozsáhlý teoretický aparát, abychom mohli úspěšně analyzovat skutečně cokoli, co se na trhu stane. Je opravdu nezbytné velmi dobře znát teorii.

3) Abychom mohli dosáhnout úspěchů při analýzách trhů pomocí Elliotta, je třeba si dlouhodobě ověřovat teorii na konkrétních grafech. Je to samozřejmě individuální, ale pokud mohu mluvit za sebe, trvalo mi několik měsíců, než byly moje analýzy konzistentně úspěšné. Za tu dobu jsem zanalyzoval desítky trhů a prozkoumal stovky grafů. Ne každý má dostatek vytrvalosti k takové práci.

4) Každý trh se chová trochu jinak a má svoje specifika. Každý trh má typickou, individuální podobu hnacích i korektivních vln, obvyklé retracementy a cíle vln. Je tedy nutné dobře znát trhy, o které se zajímáme, z těchto hledisek, abychom věděli jak teorii na konkrétní trhy úspěšně aplikovat.

5) Až do nedávna nebyla žádná literatura dostupná v českém jazyce. Kdo nebyl velmi dobře jazykově vybaven, neměl šanci se s Elliottovou teorií seznámit. Teď se snažím tento "háček", díky Petrovi a Tomášovi z Finančníku.cz, zcela odstranit! ;) Je veřejným tajemstvím, že chystáme sérii školení a další služby na toto skvělé téma.

Žádné další háčky ani při největší snaze nevidím!

Na druhou stranu bych měl říci, že pokud získáme alespoň základní znalosti Elliottovy teorie, velmi nám to pomůže například při obchodování technických formací, protože pochopíme kdy budou "fungovat" a kdy ne.

Kdo vytrvá, zvítězí, mějte se, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolegu Vlada!

Pokud uvažujeme o tom, jaké vlny z časového hlediska "použít" pro intradenní obchodování, nemůžeme to bohužel zevšeobecnit. Každý trh je jiný. Někde můžeme úspěšně obchodovat vlny trvající pár minut (např. Forex), jinde je to nepoužitelné. Hlavním měřítkem je to, zda stupeň vln, který chceme obchodovat, má dostatečný pohyb na to, abychom na něm relativně bezpečně vydělávali.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

re:petr0

dik za usmernenie, opravujem teda fraktal na vlnovy vzor. Neviem ale mne hladanie vlnovych vzorov na par grafoch nerobilo problem, snazil som sa to najst na vsetkych kde bol impulz. Vzdy som si ten graf pozrel vo viacerych meritkach, denne, mesacne, rocne. Narazil som iba raz z par desiatok grafov, ze impulz, ktory sa mi zdal iba 3 vlnovy. Na tom grafe bol zaobleny vrchol. Potom ma napadlo ze vsetko zo vsetkym suvisi a ze vsetko ma svoje vynimky. Elliottovu teoriu vln chapem v sirsom kontexte. To ze povaha grafu je cikcak, vrchol, dno je zakladny fraktal, to ze sa vyskytuje dvojite dno alebo vrchol je formacia, nieco ako vlnovy vzor a pod. Najvacsi prinos elliotta vidim v objaveni suvislosti zakladneho fraktalu na vlnove vzory z ktorych sa sklada cely graf a to instrumenty TA neposkytuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem,

Pane Obešlo,

moc díky za Vaše články o Elliottových vlnách a vůbec za prezentaci této teorie na stránkách
Finančníku. (Už se těším na další). Rád bych trochu studoval napřed. Máte prosím knihu, kterou by jste
mohl doporučit jako vhodnou k seznámení se s touto teorií a její aplikací v praxi? Obecně mám
zkušenost, že knih k danému tématu bývá hodně a není zrovna lehké sáhnout po té pravé.

P.S.
Blahopřeji k bleskovému naplnění vyhlášeného kurzu, samozřejmě jsem to propásnul. Uměl by jste
s předstihem říci jak často budete vyhlašovat termíny na další kurzy?

Díky

Zdraví Auerk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mnohokrát děkuji za článek a tuto diskuzy

nedávno se mi dostala do ruky kniha Všeobecný princip od Marka Buchana
V této knize je rozebrán princip fraktálů a fiboneciho cisel.
Díky této knize jsem přešel od denních grafů na hodinové a 10 minutové.
Dá se obecně říci že princip na denních grafech funguje i na grafech hodinových a 10 minutových.
U kratších je trochu problém, že obchodování ovlivňuje spread

díky vašemu článku a této diskuzy ješte lépe vidím principy v obchodování a těším se na kurz
s pozdravem
petr alians trader01


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolegy Auerka, Tradera01 i všechny ostatní!

Pokud jde o prověřené informace na webu a knihy k našemu tématu Elliottových vln, mohu zatím s klidným svědomím doporučit pouze dva zdroje:

1) Knihy od samotného R. N. Elliotta. R. Prechter vydal soubor Elliottových knih v jednom svazku pod názvem: "R. N. Elliott's Masterworks".

2) Knihy právě od Roberta Prechtera, základem je asi: "Elliott Wave Principle". Web R. Prechtera a jeho firmy EWI: www.elliottwave.com .

Výslovně upozorňuji, že nic dalšího na webu, z toho co znám, nemohu plně doporučit. Zejména je třeba dát si pozor na některé zveřejněné Elliottovy analýzy, občas ani neodpovídají pravidlům teorie a jsou značně zavádějící. Nakonec většina webů se stejně odkazuje na EWI, jako na hlavní a uznávanou autoritu v oboru.

Těším se na setkání s Vámi v sobotu i na školení, Petr Obešlo. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim petr0,

Troska som prebehol web ohladne elliott wave a zistil som ze na webe existuju dost kuse informacie, tak ako pisete skoro vsetky odkazuju na elliotwave. com. Troska som prekvapeny, ze som nenasiel stranku ktora popisuje 13 vlnovych vzorov ktore spominate vo svojich clankoch. Chcem otvorene povedat, ze kazdy clanok by mal na zaciatku zacat hutne a vystihnut zaklad teorie. Nasledne by mali byt preberane jednotlive prvky teorie. Chcel by som poprosit a myslim ze to uvitaju aj ostatni, ked budu graficky prezentovane vsetky "13".

tak ako som sa pytal na zaciatku v com je hacik u elliottovych vln, tak nejak som prisiel na problem:

1. jednotlive vlnove vzory su si podobne a ich vyvoj je rovnaky, skoro az na konci sa rozprestrie o aky presne vlnovy vzor ide. (cikcak moze prejst do impulzu, impulz ktory vytvori dvojity vrchol a pod.)
2. pocitat ci nepocitat nevyrazne vrcholy, niekedy je nerozhodne, pokial sa hodia pocitat:)
3. otazka na ktoru si neviem dat este odpoved ci postacuje "13" vlnovych vzorov na popis akehokolvek grafu v celom svojom priebehu?

jedno co si myslim ze plati s istotou je fakt zakladneho fraktalu (striedanie trendov, ako stridanie zakrut na ceste)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...