Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

robopol Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nie je podla Vas teoria velmi uspesna v interpretacii toho co bolo (historie) ako toho co
> bude? Nie je nahodou pravdou to ze korektivna vlna napr. cik cak je tou teoriou, co je v supliku
> ako ista varianta? Zda sa mi podobne rozmyslat o elliott wave ako napr. o MA alebo inom instrumente
> TA. Vidiet podla mna len obrazce je pekna vec ale pre celkovy obraz nestaci.

Zdravím kolegu robopola!

Víte, v těch obrazcích (fraktálech) je zahrnuto vše, co souvisí s trhem. Je tam zahrnuta minulost (jako u technických indikátorů), současnost i budoucnost. Pokud správně určím, v jakém místě globální fraktální struktury právě jsme, mohu určit přesně, kam trh půjde z hlediska této základní fraktální struktury. Pokud mluvíme o nejistotě a pravděpodobnosti, netýká se to základního fraktálu, ale pouze konkrétního vlnového vzoru a konkrétních cílů vln. Základní fraktální vzor "nepřebije" žádná, jakkoli zásadní událost. Taková událost může pouze ovlivnit vzor a cíl vln. I v tom případě nám Elliottova teorie značně pomůže, protože vždy sníží zdánlivě nekonečný počet budoucích variant na třeba dvě nejpravděpodobnější. A když chvíli počkám, až trh jednu z nich vyloučí, mám skvělou, úspěšnou analýzu! Řekněte mi upřímně, která jiná analytická metoda tohle dokáže? :)

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vlad Napsal:
-------------------------------------------------------
> Pane Obeslo, pisete, ze po kurzu Obchodujeme Elliottovy vlny bude v ElliotEdge pravidelný tydenny souhrn
> analyty sedmi vybranych trhu. Muzete uz ted rici, jake trhy budou v teto analyze? Jak dal myslite s ElliottEdge?

Zdravím kolegu Vlada!

ElliottEdge bude placená služba Finančníku.cz, která bude přinášet týdenní analýzy sedmi trhů, založených výhradně na Elliottově teorii vln. Zatím se připravují tyto trhy:

Light Crude Oil - NYMEX
Corn - CBOT
Sugar#11 (World) - NYBOT
Eurodollar - CME
Euro/Dollar - Forex
Gold - COMEX
E-mini S&P 500 - CME

Absolventi kurzů "Obchodujeme Elliottovy vlny" budou mít službu jeden měsíc zdarma.

Úspěšné obchody přeje Petr Obešlo. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMan Napsal:
-------------------------------------------------------
> Velice me E. vlny zaujaly ale jelikoz se venuji forexu zajimalo by me jestli mate zkusenost s
> analyzovanim nejakych menovych paru, popripadne jake byly vysledky. V clanku pisete, ze se daji analyzovat
> vsechny trhy, ale nejsem si jistej s tim forexem a nevim jestli mam tomu tedy venovat tolik casu kolik si
> to zaslouzi. Mohla by byt analyza forexu v ElliotEdge?

Zdravím kolegu DarkMana!

1) Nějakou dobu jsem se "díval" na Forex prizmatem Elliottových vln. U intradenního rychlého obchodování není čas na nějaké sáhodlouhé analýzy. A to je výhodné pro použití Elliottovy teorie! Pokud totiž věnujete pár měsíců intenzívnímu studiu vlnové teorie v praxi na grafech, získáte cit pro "vidění" vlnových vzorů. Prostě je vidíte úplně automaticky, intuitivně na jakémkoli grafu, na který se podíváte. Někdo by to mohl nazvat i úchylkou :) Chce to ovšem trochu specializace, každý měnový pár se chová dosti odlišně i z hlediska vln. Sám se na Forex s Elliottem v nedaleké budoucnosti chystám.

2) V ElliottEdge bude měnový pár Euro/dollar na Forexu.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny
Jsem zacatecnik a mel bych dotaz ohledne EW. Na internetu jsem se docetl o vlnovych stupnich.Je jich celkem devet od nejvetsiho GRAND SUPERCYCLE az po SUBMINUETTE. Zajimalo by me jestli je mozne urcit ktera vlna patri pod ktery stupen?Pokud to jde dejte mi prosim odpoved jak.
Dik za vasi odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ali Napsal:
-------------------------------------------------------
> mohli by jste mi prosím poradit, jestly se dá určit přibližná délka následující vlny? Přikládám
> také graf, kde jsem se snažil vlny rozpoznat. Mohly by jste mi prosím říct, jakých chyb jsem se
> dopustil a popřípadě určit důvod mého omylu? Děkuji moc, snad jednou tuhle nádhernou , ale
> náročnou věc pochopím:-)

Zdravím Aliho!

Pokud Elliottovu teorii považujete za nádhernou, jste na nejlepší cestě se ji naučit! Bez nadšení a vytrvalosti to nejde.

1) Teď k Vašemu grafu. Když jsem nahlédl do mé dlouhodobé analýzy, ukázalo se, že mám odlišné vlnové počítání. Pokud byste totiž měl vlnu (X) (březen 2005) v korekci podle obrázku, musí po ní následovat další korektivní vlna směrem dolů. Tedy obecně nějaká třívlnová struktura, označená A, B, C. Na obrázku jsou ale vyznačeny hnací vlny (1)-(5). A z toho vyplývá druhá chybka. Vzestupná vlna od prosince 2005 jde proti předchozí korekci a už se dostala dosti vysoko na to, abychom mohli říci, že korekce skončila a jsme tedy ve hnací vlně směrem nahoru. Vlna, která skončila 10. března okolo 380 tedy musí být označena čísly, protože je s velkou pravděpodobností hnací. Je to vzor který ještě nebyl zveřejněn - hnací (úhlopříčný, diagonální) trojúhelník, kde se vlny 1 a 4 překrývají a vlna 1 je nejdelší.

2) Vrchol z 10.3. bych označil [i]. Po ní obecně následuje korektivní vlna [ii] směrem dolů. Nejčastější cíl druhé vlny je 62% Fibonacciho retracement. Podle Vašeho obrázku tedy okolo ceny 335. Druhá vlna se také občas zastaví na podvlně (ii), tedy podle obrázku asi na 322. Někde mezi těmito dvěmi hodnotami bych čekal obrat vzhůru.

Mnoho vytrvalosti přeje Petr Obešlo. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hrabal Napsal:
-------------------------------------------------------
> Není nutné se upínat na EV když na nás volají tak krásné formace, jako výrazné S/R, DB apod..

Zdravím kolegy Rendu, hrabala a robopola!

Pánové, chtěl bych Vás zcela přátelsky upozornit, že "krásné formace", jako např. dvojitý vrchol/dno, nejsou nic jiného než malý fragment Elliottova fraktálu, který je bohužel vytržen z kontextu ucelenější vlnové struktury. Právě to, že jsou tyto formace posuzovány zcela odděleně, je příčinou toho, že někdy fatálně selžou. Dokonce někde na jiném vlákně jsem se dočetl, že formace dvojitý vrchol/dno má statistickou úspěšnost jen 36%!! Pokud se chci vyvarovat vstupu do neúspěšné formace, potřebuji si ji zasadit do širších vlnových souvislostí. Do dvojitého vrcholu na koci vlny 3 bych principiálně nešel, ale o zcela stejně vypadající formaci na konci vlny 5 bych velmi reálně uvažoval.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Renda Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jak velký může být ten akceptovatelný přesah, je třeba akceptovatelný přesah do půlky vlny č1 ?
> nebo to má svá jasně stanovená kritéria ? a kdy je tento přesah akceptovatelný a kdy už je neakceptovatelný ?

Zdravím Vás, Rendo!

Žádná přesná kriteria pro tento případ neplatí. Chtěl bych ale velmi vážně zdůraznit, že jde o naprostou výjimku a to výhradně ve třetích vlnách. U dlouhodobějších grafů komodit vím o jednom jediném případě, kdy lze vzor takto nejpravděpodobněji interpretovat. U intradenních je to o něco častější. Pokud se rozvíjí třetí vlna a došlo k takovémuto přesahu vln, skoro vždy to signalizuje, že vlna bude prodloužená (to je další hnací vzor).

Řekl bych, že akceptovat přesah 4 do 1 lze pouze v případě, že žádné jiné vysvětlení není možné. Mimo třetí vlnu je to vždy hnací (úhlopříčný, diagonální) trojúhelník.

Hodně vytrvalosti přeje Petr Obešlo. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To PetrtO:
pane Obešlo, tedy utřel jste mě jako mramorovou bábovku.
Já jsem jen reagoval na slova nováčka, který pouze začíná a pro něho jsou uvedené formace jasně čitelné. Sám jste napsal, že az po několika letech jste si teorii EV osvojil a teď už si bez ní svoje analýzy nedovedete představit.
Nicméně je daleko jednodušší pro začátek se orientovat v takovýchto jednoduchých formacích a trénovat na nich. I když jsem tu kdesi četl, stejně jako uvádíte vy s tou pravděpodobností, že jakmile uvidí někde tuto formaci (už nevím kdo to psal), je velice opatrný, protože takovýto jasně čitelný signál přímo volá po nějakých kulišárnách, které provádějí big boys.
Já jsem začal papírově teprve v listopadu a jsem moc rád, že už po tak krátké době jsem dostal možnost díky vám studovat teorii (respektive se o ní něco dozvědět) EV od vás.
Stejně jako greenhorn pitvá svůj COT ve snaze nalézt směr trendu ne v minulosti ale v otázce rozložení sil a pochopení strategie velkých hráčů (smekám před jeho prací), jak tady čtu vaše příspěvky, EV by měly mít rovněž takovouto vypovídací schopnost. Sice asi na jiné podstatě, ale měly by umožnit s daleko vyšší pravděpodobností určit směr trendu, než klasické indikátory, které vycházejí z hodnot minulých dní.
Princip resp. podstatu burzy v základech chápu, ale dopodrobna se v ní neorientuju (dosud jsem dělal v jiné branži), nicméně doufám, že se mi to časem podaří. Pochopit kdo, kdy a za jakých okolností - tady vidím podstatu úspěchu. A ne že nám nějaký indikátor naznačí kam to asi půjde.
Už se těším na kurz EV a doufám, že do té doby se mi podaří zchroupnout kurz EV od EWI, abych si na vás připravil nějaké špeky ;). No legrace. (tu)
Nějaké grafy už jedu podle EV, tedy zkouším, docela to vychází, ale samozřejmě to vyžaduje projet mnoho grafů po několik týdnů. Ale já se nevzdám :)
No nějak jsem se rozkecal, půjdu radši se psem a pak začnu trénovat

Mnoho úspěšných obchodů přeje Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Joseph Napsal:
-------------------------------------------------------
> Na internetu jsem se docetl o vlnovych stupnich.Je jich celkem devet od nejvetsiho GRAND SUPERCYCLE
> az po SUBMINUETTE. Zajimalo by me jestli je mozne urcit ktera vlna patri pod ktery stupen?

Zdravím Vás Josephe!

V literatuře lze najít následující velmi přibližný přehled o časové délce jednotlivých vlnových stupňů.

Grand supercycle - Staletí
Supercycle - Desetiletí
Cycle - Desetiletí až roky
Primary - Roky až měsíce
Intermediate - Měsíce až týdny
Minor - Týdny až dny
Minute - Dny až hodiny
Minuette - Hodiny až minuty
Subminuette - Minuty až vteřiny

Z vlastní zkušenosti bych doplnil, že každý trh je jiný. Na některých trzích je ve stejném časovém úseku nahromaděno větší množství vlnových stupňů než jinde. V praxi jsem se setkal s minimálně čtyřmi dalšími vlnovými stupni pod Subminuette, které měly význam. Prakticky tedy začínám s analýzou vln v řádech desetiletí a ty označím jako Supercycle. Vše ostatní z toho vychází.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím znovu Aliho!

Omlouvám se, netušil jsem, že když zadám obrázek, tak už se celá zpráva sama odešle. ;) Ještě komentář k obrázku. Už delší dobu jsem se pšenicí nezabýval, takže berte moji dlouhodobou analýzu s rezervou, neměl jsem čas ji detailně revidovat. Nicméně moje označení vln je ze střednědobého hlediska asi nejvíce odpovídající teorii vln. Vlna 2 je dvojitý cikcak a to co po ní následuje vypadá jako hnací trojúhelník.

Skvělé obchody přeje Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer hrabale!

Utřít jsem Vás v žádném případě nechtěl!! To není můj styl. ;) Ale budu rád, když se z těch odpovědí poučí co nejvíc čtenářů, protože některé důležité věci z ETV momentálně není jak jinak zveřejnit.

Myslím, že nejdůležitější věta ze všech Vašich příspěvků zní: "Ale já se nevzdám!" K takovému myšlení vřele gratuluji! (tu)

Podrbejte za mne Vašeho chlupáče!

A mějte se skvěle, Petr Obešlo. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...