Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

To Ali

ač jsem rovněž začátečník jak v obchodech tak i v teorii EV, musím z laického pohledu souhlasit s Rendou. Pokud si totiž zobrazíme týdení graf pšenice WH06, uvidíme, že se trh pohybuje v kanále asi od 294 po 352 body. to je po celý rok 2005.
Výrazný trend je v roce 2004 a potom asi od pol. roku 2005, kde váš bod (4) bych chápal jako korekci bear trendu. Skutečně i podle mého soudu je nástup první korektivní vlny někde kolem 9 ledna 2006. To už nám ale březnový kontrakt pomalu končí. podíváme-li se ale na květnový, tedy WK06, který je téměř shodný, vidíme pokračování směrem na jih, což bych chápal jako začínající druhou vlnu korekce, kde bych čekal tří vlnnou strukturu. Po ní by měla následovat pětivlnná hnací vlna.
Je to ovšem pouze úvaha laika, který teprve začíná, nicméně mě potěšilo, že máme alespoň dva opdobný názor.

Mirek :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To: Ali

Ještě bych dodal že v trhu který uvádíte je mimo to dvakrát formace D/B která je dobře rozpoznatelná a nabízí velmi pěkný zisk . Velmi výrazný D/B je potom na bodu (5) tam je i pěkné RRR když pominu teorii E.V tak i tady se dali vydělat pěkné peníze , ale to asi vidíte sám .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přesně to jsem měl rovněž na mysli. Jenom jsem na to zapomněl. Není nutné se upínat na EV když na nás volají tak krásné formace, jako výrazné S/R, DB apod.. Navíc, když znovu zmíním květnový kontrakt pšenice, je tam velice výrazná S/R úroveň po níž došlo k výraznému propadu. Škoda, že jsem tam nebyl.

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hrabal:
Myslim si ze ste to vystihol, dvojite, trojite dna/vrcholy su idealne na vstup do trhu aj ked sa nemusia potvrdit ale z pohladu TA a obchodnej strategie je mozne nastavit mensie SL a mozne RRR sa zvysuje nasledkom vyraznejsieho pohybu. Pre vstup do trhu je ale z mojho pohladu potrebne mat dovod don vstupovat, to znamena nieco co to potvrdzuje, nie len preto, ze vidime formaciu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

díky moc za Vaše názory. Jsem úplný začátečník a tohle mi přijde jako skvělá škola. EV mi přijdou strašně složité, ale přesto velmi lákavé. Snad se v nich jednou trochu vyznám. Myslím, že společné posuzování EV na grafu může pomoci nejen mně.ještě jednou díky.........

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasne ja chcem len upozornit, ze je podla mna zavadzajuce ze teoria elliott wave je 100% 90% alebo 80% v svojich predpovediach, je to podla mna zavadzajuce, chaos nikdy nevystihnete nejakym specialnym klucom do buducnosti, mozete ho pochopit v minulosti a domnievat sa ze to bude platit pre konkretnu vlnu ktoru rozoberate, ale priroda nedovoli aby ste mali jasny obraz, ten obraz sa vam roztrie v svojej neurcitosti, pozrite sa na teorie chaosu, su to stale len naznaky ze nieco z toho vydolujeme. Naopak pokial by to slo naprogramuje sa tato informacia do nejakeho unikatneho softwere a uz nebudem riesit trhy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to robopol:

naprosto souhlasím, i p. Obešlo říká, že osvojení teorie EV nám pomůže s [bold]velkou [/bold]pravděpodobností orčit budoucí směr trhu. nikoliv tedy 100%. vždy je to jen odhad.
Navíc je jasné, že např. EV nelze do softu zahrnout, protože zde hlavně působí lidský faktor, tedy pokud se jedná o analýzu, který žádný počítač nemůže nahradit.
A s tím chaosem máte samozřejmě pravdu. Jenom jsem se musel, bez urážky, pousmát na vašimi slovy o chaosu, které mi připomněly Jurský park. Mám malého kluka a ten ho viděl nesčetněkrát. A tam podobná slova říká ten matematik (jméno si bohužel nepamatuju, já na ty filmy moc nejsem) o těch dinosaurech.
zdraví
Mirek

přeji hodně úspěšných obchodů (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To hrabal:

Dufam, ze az tak neposobim ako maly jarda:))

Nie len som potreboval napisat nadsencom elliott wave aby to nebrali akoze sa naucia teoriu a uz maju uspech zaruceny. Teoria je zaujimava, nachadzame vela podobnych vzorov ale nevieme ktory sa akurat dostavi, navyse su rozne deformovane a zdalivo vyzerajuci impulz sa prekoprtne do nejakej korekcie a tak podobne. O tejto teorii som sa uz rozpisal aj na inom mieste/vlakne. Toto vlakno je zaujimave z pohladu ze je tu p. Obeslo ktory tu nadsencom odpoveda na ich otazky. V tych clankoch co su na financnikovi je nosne jadro teorie na ktorej sa da obchodovat. Zvysok teorie je najmä o kerektivnych vlnach.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě se E.V zdají jako velmi dobré vodítko při posuzování trhu , nicméně zůstávám u jednoduchých principů jako S/R , D/B , OI ,trochu RSI divergence ,ale ty jen okrajově . Před týdnem jsem se podíval do jiných vláken jen ze zvědavosti a nejvíce mne zaujal COT je to tak důležitá věc a já jí stále obcházel a přehlížel néchápu proč . Ono není špatné vědět od všeho něco , ale jak píše Greenhorn ovládat jednu taktiku pořádně třeba na 80 % je mnohdy víc než ovládat všechno na půl a dohromady neumět nic . ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolegy sebika, robopola, Vlada i všechny ostatní.

Vidím, že je třeba trochu upřesnit poučky Elliottovy teorie pro impuls. Původně Elliott skutečně stanovil pravidla impulsu tak, že korektivní vlna 4 nemůže v žádném případě zasáhnout do cenového rozpětí vlny 1. On však pracoval výhradně s klasickými akciovými indexy, nikoli s futures. Jeho následovatelé zjistili, že u "pákových" trhů (futures, Forex) ve výjimečných případech nastává zmíněný přesah vln a je akceptovatelný.

Jinak má pravdu Vlad, že přesah je normální u hnacích (úhlopříčných, diagonálních) trojúhelníků.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hrabal Napsal:
-------------------------------------------------------
> Platí tedy to, že počátek vlny se počítá od místa, kde dojde ke změně trendu?

> A ještě bych měl dotaz, zda skutečně je možné daný (libovolný) trh rozdělit na strukturu Elliottových vln, jdoucích za > sebou, nebo se fraktál objeví jednou za čas

Zdravím kolegu hrabala!

1) Na první otázku není úplně jednoznačná odpověď. V naprosté většině případů platí, že počátek vlny je dán nějakým jasným, zřetelným lokálním maximem/minimem. Jsou však výjimečné vlnové vzory, kde to neplatí (např. zkrácená pátá). Pokud s vlnami začínáte, zatím se těmito vzácnými výjimkami nezatěžujte, na to bude čas později. :)

2) Vlnová struktura grafů je skutečně nepřetržitý fraktální vzor. Neexistuje ani jedna jediná vteřinová úsečka, která by nepatřila do fraktální struktury tržního pohybu!

Jen ziskové obchody přeje Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TJ Napsal:
-------------------------------------------------------
> Vrtá mi hlavou jedna věc - skoro v každém článku je zmínka o člověku (nevzpomínám si na jméno),
> který přesně odhadl propad trhu v roce 1987 - ale jak mohl tak přesně vědět, že to bude zrovna v
> tomto roce, když se EV netýkají času, ale pouze cenového rozpětí?

Zdravím TJ!

Nikde jsem nenalezl popis toho jak Robert Prechter jr. určil časový cíl krachu, ale dovolím si na toto téma zaspekulovat. ;) Elliottovy vlny mají sílu v určování cílů vln. K tomu se používají Fibonacciho poměry (a to nejen pro retracementy, ale i pro projekci trendů do nových výšin/nížin) a také trendové kanálky. Pokud zkombinuji Fibonacciho cíl (vodorovná čára na grafu) a trendový kanálek (šikmé rovnoběžky), dostanu solidní představu i o časovém cíli vln!

Čím dál víc mě to baví, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...