Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rarite, přikládám názor na počítání. K tomu značení - když mi dojdou závorky tak odlišuju stylem písma, tj. normální - nižší stupěň kurzívou a ještě nižší kurzívou podtrženě a když dojdou i styly písma tak totéž opakuji ale písmo není zvýrazněno(není bold). Vy máte poslední vrchol na cca 395 označen jako iii, to si tam to vnitřní počítání od (ii) neumím poskládat. Mějte se hezky. Jarda

3746

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave,

Avizoval jsem , že ještě není konec korekce a ouha, byl. V tom je to nejzákladnější úskalí. Každý konec impulsu končí tak jakoby do ztracena, aby mohl být překonán následným impulsem a ty závěrečné vlny jsou jen odhadnutelný. Navíc i následný impuls má vhled skoro totožný jako korekce.. Je třeba zpřesňovat.

Stejně tak růst impulsu má svoje pravidla. Po prvním impulsu následuje vždy impuls jenž je dle názvu z literatury prodloužený. Ten musí být taky ukončený abc.
A je to skoro vždy ta největší korekce.

rarit


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rarrite, v poslední korekci - oranžová iv mám chybu, je to teprve a ze iv. Myslíte si, že korekce je definitivně ukončena a modrá varianta už nemůže nastat? Mate mně právě ten konec. To a (mnou mylně označené iv) by mělo být o něco kratší, ne? Nebo je tam zase vntřní počítání úplně jiné než jak předpokládám. Prodloužený impuls který následuje po prvním impulsu to máte na mysli třetí vlnu zřejmě a pak následující korekce musí být taky abc. Některá jiná korekce nemusí být obecně abc? Mějte se hezky. Jarda

3753

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave,

To značení různou velikostí a fontem písma jsem zavrhl. Dělal jsem to obdobně a shledal to jako nepřehledné. Velikost teček má několik výhod. Přesně označím vrchol okamžiku zlomu vln, pohodlně se to dělá a je to přehledné.

Z tvého obrázku luštím co by to asi mohlo být.

K modré variantě. Připustit můžeme naprosto vše, ale v tom okamžiku jsou naprosto a zásadně porušena EW pravidla.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave,

korekce.

Asi se budu stále opakovat, ale osobně jinou možnost než aby trh vytvořil základní korekci abc nevidím. Proto tvrdím, že je abc korekcí 99 proc, s tím, že připouštím, že trh je nevyzpytatelný a něco neobvyklého se může stát.

Jsou ve své podstatě dva možné přístupy.

1, Pro každý projev korekce si vytvořím pojmenování a budu bádat, který je to vzor. Tento přístup bývá obvyklý. Proto literatura udává asi 6 druhů korekcí.

2, Vytvořím si obecné podmínky projevu korekce a tyto aplikuji na každý její projev.
Tento postup je méně "expertní". Postrádá experty na různé druhy korekcí, méně prostoru pro četnost exportů.. Prostě obecná teorie ochuzuje o experty.

Lidé mají rádi rozhodná tvrzení typu: je to Expanded Flats. Pokud toto sdělíš jsi bezesporu veliký expert a můžeš tímto pojmem umlátit kde koho. A hlavně, bezpečně kohokoli ohromíš.

Pokorně sdělit je to obecná korekce abc, je naprosto bez lesku.

Zatím jsme prošli jen dvě korekce, ale jiný možný projev než abc, nevidím.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...