Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

Jaroslave,

Již v průběhu dnešního dne, kdy jsem zkusil prohlédnout i CZ08 bylo vše jasné. Jsem vedle. Ne sice moc ale přece.
Pokud se zkombinuje GAP a limitní pohyb, jsou zatímní moje znalosti omezené.

V CZ08 limitní pohyb nenastal a tak byla orientace snazší. Musím vyhodnocovat více měsíců, nadá se nic jiného dělat

Večer upřesním. Každým dnem a každou chybou vybrušuji a posouvám dál EW dovednosti.

Chci se stát lepším a lepším a …………………?

A ještě jedn postřeh: kanálky jsou na ....... nemohou nic říct! a odvádí pozornost.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rarite, předpokládám že vrchol na cca 370 je (iv) a ne (iii) jak jste zřejmě omylem označil. Na CZ8 je pod tímto vrcholem rovněž gap tak si nemyslím, že je to možné lépe osvětlit. Pokud máte nyní vrchol i na 325 tak zřejmě očekáváte ještě výrazný pokles. Možné to samozřejmě je, ale jakmile to začne gapovat, je to loterie a možné je pak všechno. Takže i to, že ten C už skutečně dodělává. Přikládám ještě jednu alternativu se kterou stále ještě počítám zejména z toho důvodu, že korekce (4) je zatím plná gapů a limitních pohybů a naše počítání se pak stává ještě více subjektivním. Uvědomuji si že v této alternativě je A pod 4, ale pokud teď ta korekce skutečně skončí tak se jí budu zabývat. Mějte se hezky. Jarda

3945

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave,

Proto že jdu v CORN ze "střehu", už nic zajímavého několik dnů nebude, odhaduji už jen , kde vše "upustím" a kde opět "naberu", tak opět trocha filozofování.

Zabývám se EW několik let, snad nejdéle v ČR. Sice stále chybuji, ta problematika je převelice komplexní, ale některé skutečnosti jsem si léty ověřil jako skálopevně pravdivé. Pokud tvrdím, že a nepřekoná 4, tak jsem to tisíckrát ověřil a u mne je to jako zákon. Nehodlám o tom v diskusí ztrácet čas potvrzováním ověřeného. Ale nebráním nikomu v takových úvahách pokračovat.

Zkus si označit CU07 a uvidíš, že hned bude vše opět jasnější (uveď to zde a popřeme se).

Jsem denně udiven jak některý trh po té poslední korekci (iii)(iv) jen tak přeplivne bod i a jindy ještě nezadržitelně pokrčuje v pádu. CORN asi bude ten druhý případ. Osobně mu dávám "jen" 320.

Zkus označit dnešek. Je vcelku zajímavý.

rarit



Link to comment
Sdílet pomocí služby

rarit,

me neni jasne kam smerovala ropa v dobe kdy jsem se ptal.

jarda,
tak co indexy ted? korekce, sicce mini, ale nastala. tak co rika EW ted? co bude dal? upozornuju, ze tomu nerozuim, jen me zajima jak vam to s raritem na 100% funguje do predu. co rika EW ted? bude korekce pokracovat nebo se to obrati up a kam az? diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Poršáku,

zkusím náhled na ROPU z pohledu WE trochu osvětlit.

Jsou vlnové úrovně, kde je možné značně chybovat, což je zde vidět dnes a denně. Jsou to vlny na úrovni asi 1 min. až dne. Zde je třeba mnohaletých zkušeností, cviku, citu a předvídavosti.

Jsou ale i takové vlnové úrovně, kde je vcelku chyba vyloučena. Jsou to vlny a korekce, kdy jsou jednotlivé cykly zcela ukončeny. A zde je WE bezkonkurenčně 100 procentní.

Pokud uděláme pohled z té "bezchybné" úrovně na CORN, můžeme zcela jistě udělat následující úvahu.

Pokud byl předcházející pohyb impuls 355-431 CZ07, jsme v současnosti v korekci vyššího řádu, která úroveň 355 překonala. Můžeme dlouhosáhle diskutovat kdy skončí, ale jednou to bude a potom je jednoznačné, že tato korekce bude následným impulsem překonána a konec impulsu bude nad úrovní 431. Kde ta úroveň konce impulsu bude se opět můžeme jen domnívat.

Stejně tak s ropu. Pokud byl předchozí pohyb korekce a já o tom nepochybuji, bude současným impulsem tato korekce překonána. Nad tímto vrcholem zhruba 80 USD je opět jakýkoli výhled jen věštbou. Pokud si mohu dovolit osobní pocit, na letošní vánoce nám ropa nadělí cenu blízkou stovky.

ZA zmínku jistě stojí i to, že je ve světě vcelku politický klid, počasí všude jak malované a ropa roste a roste. Fundamenty na cenu nemají vliv. Dokonce producenti jsou "znepokojeni" cenovým vývojem. I jim vysoká cena vadí.

Stejně tak kukuřice, posledních několik úrod bylo rekordních a tudíž by bylo vcelku logické, že cena bude velmi nízká. Pokud si mohu opět osobní pocit, cena 500 bude na konci následného impulsu.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911,

rád bych uvedl na pravou míru Vaše tvrzení o mých 100% předpovědích. To jsem zde nikdy netvrdil. Pokud se nemýlím tak ani kolega Rarit. Pouze má názor, že EW funguje na 100% ale dokonale ji interpretovat je nesmírně obtížné.
Ptal jste se mně na názor dalšího vývoje a já jsem Vám jej sdělil. Evidentně jsem se mýlil.
Kromě alternativy s korekcí cikcak ve [iv , kterou jsem já preferoval, zde byla v tu dobu ještě alternativa s kontrakčním trojúhelníkem, která předpokládala růst minimálně nad vrchol [iii a následně výrazný pokles. Jelikož upřednostnuji vždy ta jednodušší řešení, preferoval jsem korekci cikcak a další významný růst. Nepotvrdilo se.
Za podstatné však považuji být si vědom své nedokonalosti a mít připravenu i alternativní variantu. Po překonání určitých úrovní nabývala druhá alternativa na pravděpodobnosti a dalo se průběžně výhodně obchodovat. To je to podstatné.

Mějte se hezky.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave,

budu nezlomný v případě korekce, tak, jak jsem v případě projevu [bold]4a[/bold].

Vyslovil jsi názor [ital]"zde byla v tu dobu ještě alternativa s kontrakčním trojúhelníkem". [/ital]

Diskutujeme zde o EW alespoň tři měsíce, sice jen v CORN, ale i tak. Viděl jsi zde náznak jiné korekce než CIK-CAK. Já osobně ani náznakem.

A opět rezolutní názor. Nic jiného než CIK-CAK není. Opět léty ověřeno.

Jiné názvy korekcí jsou jen nedostatkem porozumění principům EW.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rarite,

postupně si stále více ověřuji, že Vaše názory jsou oprávněné. Nicméně věnuji se EW teprve neco málo přes rok, tak naše zkušenosti nelze porovnávat a s Vašimi závěry a postuláty se seznamuji průběžně a průběžně si je rovněž ověřuji.
Ne vše si však umím zatím vysvětlit. Proto alternativně využívám i řekněme tradiční EW se všemi jejími pravidly a směrnicemi.
Současně obchoduji intradenně YM a současnou korekci z vrcholu cca 14100 lze právě za pomocí Vašich pravidel pro korekci zdůvodnit velice dobře.

Mějte se hezky.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rarite, tak jsem přemýšlel co Vás mohlo přimět ukončit hibernaci. Pokud by Vám zůstal vrchol i z vlny (v) na cca 325 pak k tomu není důvod. Takže jste zřejmě upřesnil počítání. Svou alternativu přikládám. Možná že to podporuje i vývoj v CZ8 který rovněž přikládám. Bohužel musím říct, že vzhledem ke gapům je to jen jedna z možných alternativ a skutečné počítání může být úplně jiné. Alespoň tedy z mého pohledu. Mějte se hezky. Jarda

3966

3967

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911,

ber prosím mé závěry jen jako názory., které mohou být i nesprávné. Plně si však za nimi stojím a mám je podloženy pozorováním a životem s EW.

Zde je většinově prosazován názor: najdi obchodní systém, tvrdě jej dodržuj, bektestuj a obchoduj. O nic jiného se nestarej, vše přijde samo. Nechci tento postup zpochybnit, je bezesporu funkční a postihuje 99 proc. obchodníků.

Vydal jsem se jinou cestou a to poznáním toho co se vlastně v tom zatraceným trhu děje. A moje dlouholeté poznání jdoucí proti většinovému názoru je, že vývoj trhu je vysoce vnitřně organizovaný a odvisí výhradně od toho, [bold]jak kdo a kolik uskutečnil obchodů na určité cenové úrovni[/bold]. Je vcelku přirozené, že to zdali nakoupím či prodám na určité cenové úrovni je výsledkem očekávání (fundamentů), ale pokud se již obchody uskuteční, další průběh je již obtížně ovlivnitelný. Proto tvrdím, že pokud se dnes "zrodí nějaká" zpráva, má na současný a bezprostředně následující vývoj nulový dopad.

Zcela určitě s Jaroslavem "svedeme" ne jednu při o EW, ale pokud to budeš sledovat, určitě mi dáš postupem času za pravdu.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...