Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

Jaroslave,

Začnu od konce. Aby byly EW dělány vskutku dobře je třeba dělat všechny obchodované kontrakty dané komodity. Nebo alespoň zřetelně obchodované. Ono to dost výrazně i pomáhá. Následné jsou jakoby zpožděny. Pokud jsem toto porušil vždy se mi to nějak nevyplatilo. Pokud bych se nevyflákl na čelní CORN měsíce, tu hloupost kterou jsem tvrdil bych neudělal. A opět by mohly následovat stránky důvodů proč.

Je třeba vycházet od minut k vyšším časům a ono je to dost časově náročné. Takže uvedené DJ nebo YM
nedělám. Ale nebráním se tyto zařadit do bádání, pokud najdeme stejnou metodiku značení a někdo převezme časovou tíhu. Najdeme free hosting, kousek prográmku a můžeme začít.

K podstatě značení korekce. Již v minulosti jsem psal, že bez předchozího a doplňuji, správného předchozího průběhu, nejde správně nic následně udělat, pokud nejsi bůh. Jelikož jsme zvrtali impuls, zvrtali jsme i začátek korekce.
Další problém je, že moje pozorování, logickými argumenty podložené v některých okamžicích jdou "proti zbytku světa". Bude jistě dost příležitosti to osvětlit.

GAPy, o tom jsem se taky již zmiňoval, jsou to komplikace, ale začínám nacházet metodiku.

Korekci mám v místě kde jsi ji poprvé uvedl.

Krom jiného jsem po delším čase opět zavítal na EWI a shlédl jejich značení EUR USD a měl po náladě.


rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jaroslave,

jsi nepozorný!, kontroluj bádej. Zcela určitě na to přijdeš.

A nezapomeň poslední vlna MUSÍ být [iii][iv](obtížně ji stanovíme), která bude překonána vlnou [i][ii].

CORN mele z posledního.

911,
minule jsem navrhl "nějakou" formu účasti na vyhodnocování, žádná odezva, žádné predikce. ROPA je zřetelná kam směřuje.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rarite, porušil jsem EW a byla to moje chyba, ne ignororování dohodnutých pravidel. Nicméně, často je velmi obtížné nepodlehnout svodům jednodušších alternativ a držet se těch logických pravidel. Navíc když někdy vzhledem k té minimální čitelnosti i na min. úrovních je to hodně subjektivní. "Pokárání" samozřejmě přijímám, díky za nasměrování a přikládám druhý pokus. Tentokrát jsem podstatně spokojenější. Už mi to více zapadá. K vlně (iii)-myslím si že po i/ii kurzívou by to mělo být správně. Nejsem si jist, jestli jsem udělal dobře, že jsem vlnu v rozložil na i-v kurzívou, ale dávalo mi to tak smysl a nebije se to s následnou korekcí (iv) kde si myslím , že a/b by mělo být v horní části. Přikládám i moji alternativu konce. Podle mého C domlela. Dneska by se to mohlo potvrdit. Mějte se hezky. Jarda

3923

3924

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911 z Vámi uvedených trhů dělám trochu DJ tak přikládám můj poslední názor. Předpokládám, že jsme ve vlně [v[ vzhůru, která by mohla být svou velikostí významná. Definitivní ukončení korekce iv kurzívou podle mého názoru ještě nelze potvrdit, ale osobně ho předpokládám. Mějte se hezky. Jarda

3925

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave, Skutečnosti mnou uváděné, nejsou mnou vytvořený výmysl. Pro nezávislý názor přikládám obrázek z 10lekcí EWI. Figure 1-3 Zde vidíš, že bod 4 není nikdy pokořen bodem a. Jsem si vědom, že v reále je to vskutku obtížnější vyhledat, ale o to víc je třeba zkoumat a dodržovat!!!! Jaroslave, opět jsem se koukl na obrázek a co nevidím [iii] (4) na stejné úrovni? Aspoň jeden tik pod prosím. Tak to končit opravdu nemůže. S tím CORN to taky odhaduji na dnešek. rarit

3926

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
již se nějaký čas zabývám studiem Elliottovy teorie vln. Cením si informací které jsou zde uvedeny. A rád se zúčastním kurzu pokud bude ještě nějaký naplánovaný.
Nicméně mohu jen potvrdit že hledání materiálů a informací k této metodice predikce trhu je velmi obtížné. Především narazím vždy na placené knihy či různé programy. Pokud to někomu z Vás pomůže našel jsem program ELWAVE který je možné si vyzkoušet v DEMO verzi na starých datech a ten sám počítá a analyzuje vlny doslova za pár vteřin. Zatím s ním ale nemám větší zkušenosti.
Dále se mi podařilo získat v elektronické podobě knihu Elliott wave principle aplikovanou na FOREX. Rád s někým vyměním za jiné užitečné publikace či dokumentaci k E vlnám. V budoucnu jsem umístím mé obchody a predikce na základě této teorie.
Děkuji a přeji hodně úspěchů.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave,

Pokud se nepletu ve "vzorové korekci" jsem proměnnost polohy korekce naznačil a pokud se nepletu i červeně.

Opět zdůrazňuji: určení polohy korekce v impulsu a polohy korekce v korekci je zásadní pro další značení. Proto to stále zdůrazňuji a opravuji. Krom jiného je to taky trochu zřetelnější a snazší, než počítání impulsu.

Obecné pravidlo pro posun polohy korekce jsem neobjevil. Snad jen osobní názor, pokud ten trh mele z posledního, poloha korekce se spíš přesouvá k jejímu vrcholu. Ona ta korekce se jakoby připravuje na impuls v který přejde.

I když jsem v minulosti mluvil o "konci " trochu s nadsázkou, dnes vsázím 90proc na konec. On ten trh již těch možností moc nemá. GAP dolu, dvě vlnky a konec. Osobně jsem ve střehu.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...